Zasady dużego zysku przy niewielkim wysiłku

Poniższe przepisy pozwolą Ci generować zysk ze wszystkiego, zarówno na poziomie osobistym, jak i biznesowym, a tak naprawdę – na dowolnym poziomie, jaki tylko przyjdzie Ci do głowy.

Prawa są w rzeczywistości „ramami myślenia” i opierają się na założeniu, że logika i inteligencja (lub mądrość) to dwie różne rzeczy. Logika jest o wiele ważniejsza i łatwiejsza do osiągnięcia. Logika to przede wszystkim sposób myślenia.

W rzeczywistości związek między mądrością a zyskiem nie jest tak silny, są bardzo mądrzy ludzie, którzy nie wiedzą, jak zarabiać (pieniądze lub zysk osobisty). Bo nie rozumieją, że żeby zarabiać trzeba myśleć i skupiać się na zysku! Właśnie po to stworzono te prawa. Zasady te kształtowały się dla mnie przez lata, tak naprawdę nie definiując ich. Ale teraz są one zdefiniowane i podawane Tobie, aby zmaksymalizować Twój zysk.

Jeśli na tym zyskasz, to będzie mój zysk.

Pierwsze prawo – „Prawo zysku!”

Prawo zysku pomoże Ci skupić się na tym, co ważne. Podkreślę, że zysk nie musi mieć charakteru pieniężnego, ale może dotyczyć dowolnego, ważnego dla Ciebie obszaru. Kiedy jesteś skupiony – szansa na sukces wzrasta, ponieważ cała uwaga skupiona jest na celu.

W pierwszym kroku ważne jest, aby szczerze zrozumieć, co jest dla Ciebie ważne, a następnie – skupić się na myśleniu – co będzie sprzyjać Twojemu zyskowi? Jeśli o to chodzi, wolontariat w społeczności może również generować zysk, warto więc pomyśleć w sensie dochodowym – jaki jest mój zysk z dobrze prosperującej społeczności i jak stworzyć taką społeczność, która będzie generować ten zysk dla mnie i społeczności?

Interesariusze na sterydach

„Czy odniosę zysk z działania, które podejmę i jakie jest ryzyko?”

To pytanie, które zawsze powinieneś sobie zadawać. Tak, to oznacza interesowność. bardzo zainteresowany.

Na przykład znajomy zapytał mnie, czy studiować na pilota pasażerskiego, czy na pielęgniarkę? Studia pielęgniarskie są tanie. Studia w locie będą kosztować trzy razy przez trzy lata. Ale wynagrodzenie będzie dwukrotnie wyższe niż wynagrodzenie pielęgniarek. Odpowiedziałam jej, że zdecydowanie warto zainwestować w studia trochę więcej pieniędzy. Trzy lata nauki bycia pilotem, potem czterdzieści lat zarabiania podwójnego bez żadnego ryzyka. Można zrozumieć logikę tego obliczenia. Uwzględnienie czesnego w tym przypadku jest nieistotne, ponieważ późniejszy zysk ekonomiczny jest podwójny. Za trzydzieści lat pracy jej zysk wyniesie ponad milion dolarów. Trochę wolnej myśli odmieniło jej życie!

Wolna myśl to praktyczne spojrzenie na życie. Jeśli podjąłeś decyzję, która nie przynosi korzyści, nie jest to prawdziwie wolna myśl.

Nie poniosłem porażki, poniosłem porażkę.

Co zrobić z porażką, odrzuceniem lub wybojami na drodze? zyskaj na nich!

Weź dwie osoby, które doświadczyły tej samej porażki – jedna będzie super zmotywowana – do pokonania przeszkody, a druga – załamie się i podda. Szacuję, że rozkład populacji wynosi 10% typu pierwszego i 90% typu drugiego. Nie ma to nic wspólnego z mądrością, a jedynie z tym, jak dana osoba poradziła sobie z takim wydarzeniem. Statystyki pokazują, że ludzie odnoszący największe sukcesy na świecie wiedzą, jak budować i motywować się niepowodzeniami, odrzuceniami i innymi trudnościami po drodze. Jak to zrobić? Oto pięć zasad, które pomogą Ci zamienić porażkę w zysk:

 • Porażka to dobra rzecz. Wskazuje na doświadczenie. Ciągłe poszukiwanie możliwości poprawia i ćwiczy Twoje umiejętności, nawet jeśli ścieżka jest usiana niepowodzeniami i odrzuceniami. Nawet odrzucenie, porażka lub inna trudność może mieć pozytywne skutki na Twojej ścieżce życiowej – jeśli wiesz, jak je wykorzystać, aby wygenerować motywację do postępu.
 • Kiedy jednak spotkasz się z tego typu incydentem – musisz wiedzieć, kiedy na chwilę się wycofać, przemyśleć sprawę i podjąć świadomą decyzję – porzucić sprawę i ruszyć dalej lub „zaatakować” ponownie.
 • Wycofanie się na chwilę pozwala na pewien dystans i podjęcie decyzji, na którą nie mają wpływu emocje.
 • Jeśli zdecydujesz się zaatakować ponownie – ważne, aby opuścić wydarzenie z nowymi informacjami lub odwołaniem do źródła, które wyprowadzi Cię ze stanu porażki do stanu uczenia się na doświadczeniach…
 • Na koniec warto pamiętać – jeśli coś ci się nie uda, nie znaczy to nic ani o tobie, ani o tobie. Nie jesteś porażką.
 • Przeczytaj książkę Dowód odrzucenia autorstwa Jia Jiang.

Od gniewu, zazdrości i zemsty po zysk – jak zneutralizować emocje i zamienić je w zysk?

W firmie backgammon, którą założyliśmy na początku XXI wieku, istniały poważne różnice zdań między mną, inwestorami i dyrektorem generalnym. Doszliśmy do punktu, w którym byli przeciwni wszystkiemu, co powiedziałem lub chciałem. Z biegiem czasu odkupili ode mnie część moich akcji, ale pewnego dnia, gdy jechałem samochodem z jednym z inwestorów, powiedział do mnie z pogardą: „Jeśli chcesz wyjechać, zapłacimy ci milion dolarów za akcji, które ci pozostały.” „Zamknięte” – odpowiedziałem i wyciągnąłem rękę. Inwestorzy odkupili ode mnie resztę moich akcji i urządzili huczną imprezę z okazji mojego ostatecznego odejścia ze spółki. Oczywiście w tej ostatecznej transakcji sprzedaży uwzględniłem także lojalnych wobec mnie partnerów, Elada i Gal. Kilka lat później wspólnie założyliśmy Plus500. Skierowałem złość i chęć zemsty na arogancji inwestorów na założenie Plus500. Notabene inwestorzy zamknęli spółkę po kilku latach.

To tylko jeden przykład, ale przez lata kierowałem uczucie złości, nawet wobec konkretnych osób, dla zysku. Nie „mściłem się” bez czerpania z tego korzyści. Nie jestem silna w uczuciu zazdrości, ale wielu się w tym specjalizuje. Sugeruję pójście dalej i skoncentrowanie się na zysku, a w większości przypadków zysk można znaleźć w dalszym ciągu, posuwaniu się do przodu i wygrywaniu bez zemsty, monitorowania i zazdrości.

Poddaj się albo nigdy

Wiedza, kiedy się poddać, a kiedy „nigdy się nie poddawać” jest kluczową umiejętnością zrównoważenia sukcesu w biznesie, związkach i życiu w ogóle, żywieniu, sporcie, przyjaźniach i nie tylko.

Poddanie się jest trochę jak sprzedaż, ciężko nam to sprzedać ze względu na stronniczość własności, kiedy jesteśmy właścicielami przedmiotu lub pomysłu, przypisujemy mu większą wartość niż jego prawdziwa wartość. Dlatego trudno nam się poddać.

Rezygnacji towarzyszą myśli o tym, co będzie, jeśli… stracę więcej, jeśli nie znajdę czegoś lepszego, jeśli podejmę złą decyzję. Czasami równowaga będzie wynikać z intuicji, a czasami z zimnego rozważenia zalet i Cons. Każdy musi znaleźć sposób na osiągnięcie równowagi w swoim życiu, wiedząc, że zysk jest niezwykle ważny.

Przykłady ogromnych zysków przy niewielkim wysiłku umysłowym

Kilka przykładów rentowności w różnych przedmiotach podczas ćwiczenia swobodnego myślenia:

 • „Lepszy mały dom niż duża działka”;
 • „Technologia nie poprawia jakości życia”;
 • „Niewielu zmienia zdanie, chociaż dobrze jest zmienić zdanie”;
 • „oddychać przez nos dzień i noc”;
 • „Inwestuj tylko w ETF-y przez wiele lat”;
 • „Rozprawa w sądzie powinna trwać tydzień, a nie lata”;
 • „Co należy zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zarobienie pieniędzy?” (odpowiedź w kolejnej regule);
 • „Każdy ma pole, na którym może zwyciężyć”;
 • „Jedzenie wpływa na każdą dziedzinę naszego życia i nie odżywiamy się prawidłowo”;
 • „Mleko krowie nie jest odpowiednie dla ludzi, mleko kozie tak”.

Drugie prawo – „Prawo małpy”

Poprzednim modelem człowieka była małpa

7 milionów lat temu nasi przodkowie po raz pierwszy oddzielili się od swoich współczesnych przodków – szympansów, czyli naszych krewnych. Z biegiem czasu pierwsze małpy człekokształtne stopniowo zaczęły chodzić w pozycji pionowej. Cecha ta odróżnia nas od innych małp człekokształtnych i pojawiła się prawdopodobnie około 6 milionów lat temu.

Około 4 miliony lat temu pojawiła się grupa zwana Australopitekami. Były małe, ich mózgi były mniej więcej tej samej wielkości co współczesne szympansy, ale ich zęby i szczęki były bardziej podobne do naszych.

Około 2,5 miliona lat temu pierwsze dowody używania narzędzi odkrył Homo habilis, który miał już znacznie większy mózg niż Australopiteki.

Homo erectus pojawił się około 1,9 miliona lat temu. Byli pierwszymi homininami, którzy opuścili Afrykę i potrafili kontrolować ogień.

500 000 lat temu znaleźliśmy Homo heidelbergensis. Ci pierwsi ludzie mieli duże mózgi i mogli być pierwszymi, którzy żyli w złożonych grupach społecznych, grzebali swoich zmarłych i polowali na duże zwierzęta.

Neandertalczycy oddzielili się od Homo heidelbergensis około 400 000 lat temu i żyli w Europie i Azji.

Nasz gatunek, Homo sapiens, pojawił się w Afryce około 300 000 lat temu. Jako pierwsi posługiwaliśmy się tym językiem, tworzyliśmy dzieła sztuki i opracowywaliśmy zaawansowane narzędzia. Około 70 000 lat temu zaczęliśmy przemierzać świat, ostatecznie zastępując wszystkie inne gatunki ludzkie.

Wreszcie około 10 000 lat temu Homo sapiens zaczął tworzyć stałe osady i rozwijać rolnictwo, co zapoczątkowało cywilizację ludzką, jaką znamy.

Na kim spoczywa ciężar dowodu?

Istnieje krytyczne prawo, które warto zrozumieć – nazywamy je „prawem ciężaru dowodu” – szansa, że substancja, forma substancji lub zachowanie, na które ludzie nie byli narażeni przez dziesiątki tysięcy lat i są obecnie narażenie osoby na – będzie dobre dla ludzi – wynosi zero. Najprawdopodobniej jest to szkodliwe. Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto dodaje do człowieka nową substancję, np. żywność genetycznie modyfikowaną, oleje roślinne, cbd, marihuanę i różne leki, koktajle, pszenicę genetycznie modyfikowaną, czysty cukier, sól, składniki sodu-bla-bla- bla, pasta do zębów, różne smażone potrawy, wszelkiego rodzaju przekąski i tysiące innych przykładów Są substancje, które występują w naturalnej żywności i są dla nas bardzo problematyczne, nazywane są lektynami i moim zdaniem ich działanie jest większe, niż się ludziom wydaje, ponieważ występują w żywności kojarzonej ze zdrowiem – wykład o lektynach i ich działaniu mogę zrobić . Istnieje również odwrotna strona prawa: to, na co człowiek był narażony przez dziesiątki tysięcy lat, najprawdopodobniej jest dla niego dobre: słońce, mięso, ryby, owoce itp.

Większość mięsa, ryb, warzyw i owoców, które nam się dziś sprzedaje, nie jest już taka sama jak dawniej. Można zbliżyć się do tego, co jedli, jedząc zwierzęta żywiące się trawą, a nie mieszanką, rosnące na pastwiskach, a nie w klatkach, a także dziko żyjące ryby, które nie rosły w stawach i otrzymały nieodpowiedni dla nich pokarm. Na przykład jesteśmy zbudowani do ryb z grilla, ponieważ od 700 tysięcy lat człowiek je zjada: Miejsce gotowania ryb – starożytne dowody gotowania w Gesher B’not Ya’akov .

Nowe materiały, które do niego wchodzą

Substancje nienaturalne, na które jesteśmy narażeni: aromaty, pasty do zębów, środki czyszczące, kremy do twarzy, perfumy, płyny zmiękczające do tkanin, produkty do włosów, kosmetyki do makijażu we wszystkich postaciach, pestycydy, nawozy i tym podobne. Trudno przewidzieć, jak te substancje wpłyną na nasze zdrowie, ale zgodnie z „Małpim prawem ” istnieje ryzyko, że wyrządzą nam krzywdę w sposób, o którym nie pomyśleliśmy. Mały przykład: pasty do zębów zawierają substancje, które mogą powodować silne bóle brzucha – tzw efekt będzie inny dla każdej osoby.

Detergenty i inne sztuczne substancje, których większość z Was używa (tabletki do zmywarki, wybielacze i środki do czyszczenia podłóg, pestycydy itp.) przedostają się do spożywanej przez Państwa żywności. Spożywanie tych substancji opłaca się zdrowiem.

Fabryka stworzona przez człowieka

Ewolucja to najwspanialsza metoda, z jaką się spotkałem, i jeśli nie zaproponujesz innej metody, prawdopodobnie też to zrobisz. Ona stworzyła nas i całą florę i faunę, i nie, nie jest to sprzeczne z wiarą. Jeśli jesteście ludźmi wiary, to prawdopodobnie jest to sposób na stworzenie osoby. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o Subaru, udaj się do fabryki Subaru, tam dowiesz się najwięcej o tym samochodzie. Podobnie jak człowiek, Homo sapiens, mamy możliwość zobaczenia fabryki, która wyprodukowała nas w ciągu ostatnich 3,5 miliarda lat z pierwszej komórki i 200 milionów lat z pierwszego ssaka. Ta roślina to ewolucja. Dlatego ewolucji należy nadać w naszych myślach ogromną wagę, wygeneruje ona dla nas nieskończony zysk, ponieważ ewolucja pokonuje każdego naukowca lub badacza w laboratorium, nowy lek lub po prostu zastosowanie. Wyjaśni Ci, co powinieneś jeść, jak prowadzić samochód, z kim się kontaktować, jak się uczyć i o czym marzyć, aby zarobić na dobre życie. Zysk ten zapobiegnie blefowaniu Cię przez tak zwane fakty.

Zatem w miarę możliwości staraj się zachowywać tak, jak starożytni ludzie zachowywali się w naturze, a jedynie kopiuj i ulepszaj. Dlaczego kopiować? Pod wieloma względami byli szczęśliwsi i zdrowsi od nas. Wcale nie jestem pewien, czy biuro jest lepsze niż polowanie czy po prostu zabawa na łonie natury.

Nasze ciało i umysł przystosowały się i przystosowały do tego sposobu życia! Próby pokonania natury technologią, narkotykami, magikami, maściami, cudownymi ziołami, know-how i sokami zwykle kończą się niepowodzeniem.

Prawo, które wyjaśnia dobre życie

Badanie przeprowadzone na Harvardzie wykazało, że nasze „związki” mają największy wpływ na nasze zdrowie, bardziej niż palenie i pieniądze. Jest to najważniejszy predyktor jakości życia.

60 tysięcy lat temu, kiedy jeden Homo sapiens został zapomniany samotnie przez strumień, a całe plemię było od niego daleko, to ewolucja aktywowała w niej reakcję nerwową i spowodowała, że jej ciało wysyłało sygnały chemiczne, które miały pomóc jej przetrwać. Była zestresowana i smutna, wielokrotnie budziła się w nocy ze strachu przed drapieżnikami i znajdowała się pod presją powrotu do swojego plemienia. Sygnały te są dobre przez dzień lub dwa, ale gdy przez dłuższy czas odczuwasz to samo poczucie przetrwania, nazywa się to „plagą modernizacji”. Powodem jest rozbieżność między sposobem, w jaki zostaliśmy stworzeni do życia, a sposobem, w jaki żyjemy dzisiaj, objawami są smutek i samotność. Należy pamiętać, że „prawo człowieka prymitywnego” rozwiązało przyczynę bez wchodzenia w biologiczny mechanizm tego, co powoduje ciągłe obciążenie naszego organizmu, ale przy pomocy badań z Harvardu i odrobiny antropologii doszliśmy do ważnego wniosku z ogromnym zyskiem – warto utrzymywać i kultywować relacje dla ogromnego zysku dla jakości naszego życia. Kiedy wokół nas są ludzie, ciężko jest być smutnym.

W „Prawie lokalizacji” kryje się doskonały sposób na utrzymanie i pielęgnowanie relacji.

Kto projektował naturę?

Ktokolwiek „zaprojektował” naturę, nie chciał dać człowiekowi możliwości jej przekroczenia.

Kiedy widzisz problem zdrowotny i zastanawiasz się, czy jest to wina genów, czy środowiska, najprawdopodobniej jest to środowisko, czyli jedzenie. Nasze zachowanie i sposób życia nie odpowiadają temu, jak zostaliśmy zbudowani.

Z tego prawa wynika, że jesteśmy przystosowani do jedzenia: mięsa, ryb, chleba na zakwasie, przetworów z kwaśnego mleka koziego i dojrzałych owoców. Więcej na ten temat w darmowym żywieniu . Z tego prawa można zrozumieć, jak powinniśmy chodzić, siedzieć, biegać, podnosić ciężary i spać, zgodnie z zamierzeniami ewolucji. Przeczytacie o tym w moim codziennym życiu . To prawo wraz z wolną myślą rozwiązuje kwestię ciała i umysłu, coś, co da ci niemal nieskończony zysk w porównaniu do nieewolucyjnych sposobów, takich jak narkotyki i operacje.

Czy to geny, czy środowisko?

Kiedy pojawia się pytanie, czy są to geny, czy środowisko, lepiej postawić na to, że za nasze zachowanie odpowiada środowisko, a nie geny. W przypadku charakteru i cech fizycznych, takich jak wzrost czy kształt twarzy, często decydują geny, ale w innych przypadkach jest to środowisko i nasza ścieżka życiowa. Konkluzja – wszystko zależy od nas. Jeśli podczas biegania boli Cię kostka, nie zrzucaj winę na geny, po prostu robisz coś źle.

Tłumienie jest ewolucyjne

W starożytności traumy i nieprzyjemne zdarzenia były tłumione, a nie utrwalane, jak ma to miejsce dzisiaj w nowej psychologii. Z ewolucyjnego punktu widzenia logiczne wydaje się, że zostaliśmy stworzeni, aby iść dalej, a nie rozpamiętywać przeszłość i użalać się nad sobą. Czy mówienie o przeszłości i wspominanie trudnych wydarzeń jest uwarunkowaniem społecznym, czy też naprawdę warto to robić? Wydaje się logiczne, że lepiej jest wypierać i nie zagłębiać się w przeszłość, a jedynie uczyć się z niej. Mamy naturalny mechanizm, który pozwala nam zapomnieć o przeszłości i iść dalej. U kobiet dobrze sprawdza się podczas porodu.

Piłkarze i starożytny człowiek

Czy piłka nożna jest dla nas dobrą grą? Aby znaleźć odpowiedź, pomyślimy o ewolucji człowieka. Od lat nie doświadczaliśmy codziennie wielu wstrząsów i upadków, więc nie byliśmy przeszkoleni, jak sobie z tym radzić. Rzeczywiście, piłkarze częściej zapadają na choroby głowy, takie jak choroba Alzheimera, Parkinsona i CTE. Prawda – kiedy uderzam piłkę, przez kilka sekund odczuwam zawroty głowy, prawdopodobnie nie jesteśmy stworzeni do używania głowy jako amortyzatora.

Trzecie prawo – „24 drugie prawo”

Dwadzieścia cztery sekundy, ruszaj się

W Plus500 mieliśmy wśród chłopaków zasadę, nazwaliśmy ją zasadą 24 sekund, a pomysł był taki, że to, co można zrobić teraz w 24 sekundy, zostało zrobione właśnie teraz. Mogła to być ważna rozmowa, decyzja lub znaczące zatrudnienie, które należy zamknąć. Nie odkładaj na później niczego, co możesz zrobić już teraz. Kiedy byłem dyrektorem generalnym, ludzie podchodzili do mnie i pytali: „Kiedy mogę z tobą porozmawiać?”, prawie zawsze odpowiadałem: „Stosuję zasadę 24 sekund, mów!”, a nie o nas 24 dni, ale zasada była jasna. I tak… urodziłem się niecierpliwy.

Również w życiu osobistym nauczyłam się od mamy, małych i dużych rzeczy, które można zrobić już teraz, działań, a nie odkładania na później. Jaki jest zysk? Ma to ogromną zaletę przy kończeniu zadań, zadania które rozpoczynamy mają znacznie większą tendencję do ich kończenia, gdy nie zaniedbujemy spraw, są one realizowane i postępują. I tak, nie lubię porzucać zadań ani zostawiać czegoś pośrodku. Czasem w rozmowie z ludźmi podsuwają mi najróżniejsze pomysły, a ja już w trakcie rozmowy je realizuję.

Prawo 24 sekund nie jest prawem prostym, jest sprzeczne z naturalną tendencją ludzi do odkładania zadań na później, ale jest jednym z najważniejszych praw w życiu wolnej myśli. Moja żona i ja wychowujemy w ten sposób nasze dzieci.

Swoją drogą spotykam wielu naprawdę odnoszących sukcesy ludzi, którzy nie zdając sobie z tego sprawy, stale stosują „prawo 24 sekund”.

Po co rozmawiać jutro, jeśli możesz teraz?

Nawet podczas rozmowy telefonicznej, gdy zadzwonił do mnie kandydat do pracy i powiedział: „Chodzi o moją pracę w Plus500, chciałem umówić się z Tobą na rozmowę, moja odpowiedź brzmiała oczywiście: „Rozmawiaj!”.

To narzędzie, z którym pracuję także w życiu osobistym, mała lub duża rzecz, którą można teraz zamknąć, zamknę lub zacznę teraz, tak jak ta sekcja, o której przypomniałem sobie, że powinienem dodać. Zasada 24 sekund działa!

Znajomy, który przeczytał tę sekcję, napisał do mnie: „Kiedy odwiedziłem Cię na Plus500, było do wykonania małe zadanie, a ty po prostu zrobiłeś to sam. Kiedy zapytałem Cię – dlaczego nie przenieść się do kogoś innego? Powiedziałeś: „Znasz zasadę 24 sekund? Wyjaśnienie zadania zajmie mi więcej czasu niż zrobienie tego samodzielnie. To naprawdę do mnie przemówiło i korzystałem z niego często, prawdopodobnie setki razy. Krótko mówiąc – prawo jest ważne w życiu!!!’

Wskocz do wody bez kostiumu kąpielowego w 24 sekundy

Tak, tak, tutaj też szukam zysku, bez nadmiernego wysiłku.

Podobnie jak ci, którzy są na dobrej drodze i chcą wiedzieć, że podążamy we właściwym kierunku, tak właśnie sprawa 24 sekund zmierza we właściwym kierunku.

Aby sprawdzić rzeczy, które czasami zajmują kilka miesięcy, możesz skrócić ten proces i po prostu sprawdzić, jakbyś miał wszystko, aby uzyskać szybką odpowiedź, czy wszystko jest na dobrej drodze, czy nie. To duży zysk przy niewielkim wysiłku, bo sprawdzasz kierunek, nie inwestując dużo. Robiłem to przez całe życie, żeby szybko uzyskać kierunek.

Powiedzmy, że chcesz zostać prawnikiem, idź na wykład na wydziale i zobacz, czy w ogóle Ci to odpowiada.

Chcesz sprzedać cudowną piłkę? Załóż stronę internetową, jakbyś miał jaja i sprawdź, czy będzie zainteresowanie. Chcesz sprawdzić rynek sprzedaży i zakupu butów, otwórz grupę na WhatsAppie i sprawdź, czy jest na to popyt. Porozmawiaj z klientami.

W Plus500 chcieliśmy sprawdzić, czy naprawdę głupi system transakcyjny zadziała, czy nie, więc zamiast go rozwijać, po prostu zbudowaliśmy stronę internetową, która udaje, że już ją mamy. Mieliśmy tylko stronę internetową i próbowaliśmy sprawdzić, jak ludzie reagują, przecież oni nie wiedzą, że tak naprawdę nie ma takiego systemu. To była fatalna porażka. I tak zamiast inwestować kilka miesięcy w rozwój systemu, zainwestowaliśmy tylko kilka godzin w rozwój strony internetowej i otrzymaliśmy odpowiedź w tym kierunku. Odpowiedź brzmiała: „w koszu”.

Zaproponowałem moim dzieciom, żeby sprzedawały w moszawie gotowane banany bananowe, a one natychmiast zaczęły planować góry i wzgórza, taka jest prawdopodobnie ludzka natura. Powiedziałem im: „Poczekajcie, najpierw zróbcie w domu trochę bananów, postawcie małą tabliczkę z napisem: «Cudowny banan z Ameryki Południowej – teraz za 15 szekli!» i zobaczcie, czy ktoś jest w ogóle zainteresowany”.

Mam więc nadzieję, że z tej mapy zrozumiecie, że zawsze warto sprawdzić, czy podążacie właściwą drogą. Nawet jeśli będziesz musiał trochę blefować, pod warunkiem, że nikt nie ucierpi na tym.

Krokodyl czeka 24 dni

W grę wchodzi cierpliwość, poczekaj, aż ofiara przybędzie, a następnie rzuć się na nią.

Czasami czeka tam tygodniami, aż nadejdzie ofiara, ale kiedy ofiara nadejdzie, rzuca się na nią.

Dobre rzeczy rzadko przychodzą, więc musisz być cierpliwy, bardzo cierpliwy.

Przeciętne rzeczy, które dostajesz cały czas, musisz nauczyć się filtrować.

Dobrym przykładem są inwestycje – kilka razy w roku, a nawet latach, pojawiają się dobre możliwości inwestycyjne na rynku kapitałowym. Inny przykład to realizacja pomysłu – lepiej poczekać, aż nabierze się pewności i wtedy go wdrożyć, a nie stawiać na pierwszy pomysł.

Wybierając aktywność – lepiej myśleć długoterminowo. Wybierając właściwą ścieżkę pomiędzy długotrwałym lenistwem, powinieneś przeciwstawić się lenistwu i iść na dłuższą metę. Na przykład czytanie książek teoretycznych napisanych przez mądrych ludzi z rachunkami oznacza myślenie o długoterminowej perspektywie w czasie wolnym.

Piękna ramka w głowie „dla prawa 24 sekund”

Tutaj możesz przeczytać czym jest ramka .

Kiedy formułowałem pomysł na prawo, wyobrażałem sobie straszne i trudne rzeczy, których on nie zawsze chce robić, i zamiast uciekać i je odrzucać, wyobrażałem sobie, że je „atakuję”. Kiedy starasz się nawiązać kontakt z jakimś problemem, zadaniem biznesowym czy inżynierskim, robisz pierwszy krok, który czasami jest tak trudny, że otrzymujesz wstępną informację. Pokazujesz problem, ludziom wokół ciebie, a zwłaszcza sobie, że się nie boisz i że możesz rozwiązać problem, a to jest najważniejsza część w dążeniu do kontaktu, co jest rodzajem prawa 24 sekund. Jest to stwierdzenie: „Jestem tutaj i będę nad tym pracować, aż sprawa zostanie rozwiązana”. Nawet jeśli ktoś cię o coś poprosi, potwierdź go słowami „Gotowe”.

Bum, tego chcę

W rozmowach ze mną często ludzie dziwią się bezpośredniością, np.: „Chcę, żeby nasza reklama przez rok wyświetlała się na górze serwisu, a my zapłacimy Ci X”, bez zbytniej gadaniny i pochlebstw. Dążenie do kontaktu zapobiega także marnowaniu czasu.

Czasami też używam go z pewnym wyrafinowaniem. Na przykład, gdy chciałem skontaktować się z pewnym dyrektorem generalnym, wysłałem e-mail o tytule: „Próbuję się z tobą skontaktować już 15 raz”, mimo że był to pierwszy raz. Ale chciałem nawiązać kontakt. Trudność polega na tym, aby nie urazić i zrozumieć, kto stoi przed tobą, arogancki czy pokorny, jaki jest jego interes.

Jesteś buldożerem

Elon Musk nie tylko spał na podłodze w fabryce Tesli, wiedział, że to zmusi wszystkich do inwestowania tak jak on, on jest buldożerem. Pierwszy rok pracowałam w Plus500 z korytarza, czułam, że każdy będzie mnie spotykał i widział.

Aby osiągnąć zysk, i to niezależnie od dziedziny, musimy czuć postęp.

Jeśli uczysz się do sprawdzianu z rachunku różniczkowego, w każdym rozwiązanym pytaniu powinieneś czuć postęp, jak buldożer poruszający się powoli, stale czuć postęp. Jeśli nie ma postępu, zrozumiesz, co go wstrzymuje.

Kiedy projekt, nad którym pracujesz, utknął, reaguj i zrozum, co w nim nie działa. Czas nie posuwa sprawy do przodu. tylko ty

Kiedy opracowywaliśmy oprogramowanie do backgammona, chciałem każdego dnia widzieć postęp na stronie internetowej, serwerze i wszystkim, co było związane z firmą. Kiedy nie było postępu, poszedłem sprawdzić, co go powstrzymuje. Krótko mówiąc, jesteś buldożerem i tylko ty.

rząd do kontroli i „zaświadczenia o uśmierceniu”

Kiedy byłem w liceum, zauważyłem ciekawe zjawisko, za każdym razem, gdy sprawdzałem zdawany przeze mnie test, zawsze znajdowałem błędy. Kiedy wszyscy wstali i od razu po zakończeniu testu oddawali formularz, ja spędziłam jeszcze kilka minut i sprawdziłam wszystkie odpowiedzi, na pewno jest to niewielki wysiłek, a duży zysk. W matematyce i fizyce jest to stosunkowo łatwe, ponieważ sprawdza się, czy wynik pasuje do wzorów. Aby podkreślić tę kwestię, lubię używać wojskowego wyrażenia „certyfikat zabicia”. Powiedzmy, że test trwał półtorej godziny, kolejne 10 minut spędziłem na sprawdzaniu odpowiedzi. W większości przypadków ten dodatkowy test podniósł mój wynik o 10%, a czas jego wykonania był znikomy. Chodź ze mną 20 lat do przodu, w Plus500 i w każdej firmie, w której byłem zaangażowany, zawsze wszystko sprawdzałem.

Gdyby powiedzieli mi, że przygotowali e-mail w kolorze fioletowym, zweryfikowałbym to – wysłałem e-mail do siebie i sprawdziłem, czy jest fioletowy. Nawiasem mówiąc, przez większość czasu nie był to fioletowy, ponieważ „ups” zapomnieli o przecinku w html. To niesamowicie poprawiło postęp firmy, co stale sprawdzałem. Sprawiło to, że inni wokół mnie również stale to sprawdzali. W sumie ludzie to stworzenia, które lubią się trzymać norm i jeśli normą jest ciągłe sprawdzanie, czy nie ma żadnych problemów, to wszyscy tak postępują i jest to ogromny zysk. Rzeczywiście, gdy wszyscy stale sprawdzają, istnieje produkt doskonały. Stosuję ten test – akt zgonu – we wszystkich dziedzinach życia i w zdecydowanej większości przypadków stwierdzam, że warto było poświęcić czas na ponowne sprawdzenie.

Zatem następnym razem, gdy usłyszysz, że wykonali to, o co prosiłeś, sprawdź ponownie. Być może nie znają przepisów dotyczących inspekcji dotyczących „poświadczenia zabicia”.

Czwarte prawo – „Prawo osła”

Nasze poglądy powinny być elastyczne

Czasami ktoś zaczyna ze mną rozmawiać, a ja mamroczę do siebie coś w stylu: „Co za bzdury, to nieprawda, to bzdury”. Wątpienie jest słuszne i zdrowe, ale wiele razy mówię sobie: „Daj mu szansę, żeby cię przekonał, zresetuj na chwilę to, o czym myślisz, może to prawda?”W jednym na dziesięć przypadków trafia to do mnie i jestem pewien, sprawdzam sam, to ogromny zysk, który bym stracił, gdybym po prostu osioł. To samo przydarzyło mi się, gdy usłyszałam wykład „Dlaczego warzywa próbują cię zabić?” Zbadałam i okazało się, że to prawda, przytyłam jak szalona, nie muszę jeść więcej warzyw.

Tylko osioł nie zmienia zdania. Bez „prawa osła” nie da się swobodnie myśleć. Staraj się zmieniać swoje zdanie na dany temat przynajmniej raz dziennie. Kiedy mówią mi: „No cóż, zmieniłeś zdanie, co to jest?”, zawsze odpowiadałem: „Nie mówię poważnie, otrzymałem więcej danych i zmieniłem zdanie”.

Bez zmiany opinii nie osiągniesz zysku, nie wszystkie Twoje opinie są tak samo trafne jak dzisiaj, a bez zmiany opinii nie będziesz w stanie ich poprawić. Ciągle się uczymy.

Aktywuj „Prawo osła” i zmień swoje zdanie na temat tego, co myślisz o ludziach, o walkach, które były twoją winą i za które przerzuciłeś odpowiedzialność na drugiego. Prawo mówi – weź odpowiedzialność za incydent i zmień zdanie, bo nie mówisz poważnie.

Dla innych „prawo osła” jest nie mniej ważne

Innym też bardzo trudno jest zmienić zdanie, dlatego jeśli jest coś, w czym każdy się urodził i jest pewien, że jest to prawdą, bardzo trudno będzie zmienić zdanie. Przyswojenie sobie i zastosowanie Prawa Oślego wymaga czasu, ponieważ trudno nam przyznać się do „błędu” i może poczuć się głupio, ale warto spróbować, a może, choć może, uda Ci się wyjaśnić „Prawo Osła” inni ludzie.

„Wątpliwości” – opinia nie jest prawdą

W wolnej myśli nie ma czegoś takiego, aby uważać „powiedział” za naszą prawdę, nie jest to uważane za prawdę, a jedynie za opinię. Nawet jeśli jest to Majmonides, Einstein czy jakakolwiek inna osoba z krwi i kości.

Wierzę w siebie i wątpię w resztę i nie mówię poważnie.

Ludzie kochają wolność i rozwijają się w wolności, zapominając jednak o poświęceniu czasu na wolność umysłową, ponieważ jest ona tak ukryta! Dlatego podchodząc do jakiegoś problemu, zacznij od 0 błędnych lub bezpodstawnych założeń, to jedyny sposób na rozwiązanie skomplikowanych problemów, po prostu – poprzez swobodne myślenie. Kiedy coś ci powiedzą, zastanów się, czy jest też odwrotnie. To, że wszyscy coś robią, nie znaczy, że jest to prawdą. Oznacza to po prostu, że wszyscy to robią.

Niektóre są prawdziwe, a niektóre nie

Majmonides był wolnomyślicielem spośród wielkich, którzy powstali dla narodu żydowskiego. Miał nieustraszony umysł i posługiwał się nauką i logiką, aby wyrazić swoją opinię na temat niezliczonych rzeczy.

Ale uważajcie, to są tylko opinie bardzo mądrego Żyda, nie są one Torą Synajską i nie wiążą nas jako wolnych ludzi i wolnomyślicieli. Mam nadzieję, że Ty również wątpisz w to, co tutaj piszę i traktujesz to wyłącznie jako moją osobistą opinię. Majmonides napisał : „Jest to jednak hańba dla kobiety, która zawsze wychodzi, czasem na zewnątrz, a czasem na ulicę, a mąż musi zabronić żonie tego robić i nie pozwoli jej wychodzić inaczej niż raz w miesiącu lub dwa razy w miesiącu w miarę potrzeb.” To oczywiście jego opinia i według mnie jest to opinia oczywiście błędna i niemoralna.

Majmonides umiał dobrze oddzielić świat naukowy od świata duchowego, nazywając je aktem Genesis i aktem Merkaby. To oddzielenie jest zdumiewające i faktycznie oddziela to, co nie jest opinią, od tego, co jest opinią.

Nie ma człowieka, który mówi tylko prawdziwe rzeczy. Zwykle, gdy czytam książkę, chłonę w najlepszym przypadku 10% pomysłów, w najgorszym – tylko 1%. Podobnie jest w przypadku ludzi, z którymi rozmawiam, większość rzeczy nie jest prawdziwa lub zniekształcona. Dlatego nie odrzucaj człowieka tylko dlatego, że usłyszałeś coś, co nie jest prawdą, a z drugiej strony nie bierz wszystkiego, co ktoś powie, za absolutną prawdę. Nie bądź „poważny” w tym, że wszystko jest prawdą lub niczym. Zwykle małe części są prawdą. Każdą kwestię należy oceniać indywidualnie, ale ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, kim jest osoba przed nami.

Ktoś powiedział mi, że ChatGPT często się myli, to prawda, ale jego odpowiedzi są nadal bardziej poprawne niż odpowiedzi przeciętnego człowieka. Każdą odpowiedź należy oceniać osobno, korzystając z narzędzi wolnej myśli.

Aby móc skorzystać z „surowego prawa”, nie oddzielaj opinii od faktów, zastanów się samodzielnie, co jest prawdą, a co nie i nie pozwól, aby ktoś wykorzystał fakt, że mu ufasz i że od razu mu to zrobisz. zaakceptować to co mówi. Myśl za siebie. Myśl swobodnie.

Przemyśl wszystko

Świat nieustannie rozwija się pod względem technologicznym w sposób, który pozwoli nam lepiej zrozumieć rzeczywistość, dlatego konieczne jest przystosowanie się do odnawiającego się świata.

Idea ponownego przemyślenia zasadniczo kręci się wokół kwestionowania naszych przekonań, norm i zasad. Jest to intelektualne ćwiczenie polegające na krytycznej ocenie naszych założeń i perspektyw, które często z biegiem czasu są w nas głęboko zakorzenione, i przekształcaniu ich w oparciu o nowe spostrzeżenia, dowody lub perspektywy.

W latach młodości i wychowania dziedziczymy pewien światopogląd z naszego środowiska, w tym z naszych rodzin, szkół, społeczności i kultury. Na przykład niektórzy ludzie mogą dorastać w przekonaniu, że sukces jest liniowy i definiowany przez awans, bogactwo lub uznanie. Jednak dzięki podejściu do ponownego przemyślenia można zakwestionować ten tradycyjny pogląd na sukces i być może zdać sobie sprawę, że sukces można lepiej zdefiniować w kategoriach osobistych, takich jak znalezienie satysfakcjonującej pracy, utrzymywanie zdrowych relacji lub wnoszenie pozytywnego wkładu w społeczeństwo.

Korzyści z ponownego przemyślenia jest wiele. Ułatwia rozwój osobisty i zdolność adaptacji oraz pomaga nam poruszać się w szybko zmieniającym się świecie. Kwestionując nasze przekonania, stajemy się bardziej otwarci na różne perspektywy i pomysły, kultywując empatię i zrozumienie w naszych relacjach. Zawodowo ponowne przemyślenie promuje innowacje i rozwiązywanie problemów oraz motywuje nas do znajdowania nowych i lepszych sposobów działania.

Zdolność do ponownego przemyślenia chroni nas również przed pułapkami błędów poznawczych. Błędy poznawcze mogą zniekształcać nasze postrzeganie rzeczywistości, zaburzać nasz osąd i proces podejmowania decyzji. Na przykład błąd potwierdzenia powoduje, że wolimy informacje, które potwierdzają nasze istniejące przekonania, ignorując jednocześnie sprzeczne dowody. Jeśli wierzymy, że nasze rodzinne miasto jest najlepszym miejscem do życia, możemy skupić się na jego pozytywnych aspektach, pomijając jednocześnie jego wady. Ponowne przemyślenie zachęca nas do krytycznego zbadania takich uprzedzeń i przyjęcia bardziej zrównoważonego i świadomego poglądu.

Weź tylko to

A jeśli nic stąd nie brać, to chociaż wziąć to prawo, które jest istotą wolnego myślenia – wyrosliśmy na wzorce i prawa wszczepione nam przez rodziców lub wyszliśmy ze środowiska, w którym żyliśmy bez zastanowienia – czy są one prawdziwe, czy nie – sprawdź ponownie każdą swoją opinię lub założenie.

Piąte prawo – „Prawo jastrzębia”

To, co widziałem, to świetny początek zysków

Jest to najważniejsze prawo każdej wolnej myśli.

Większość pięknych rzeczy, z których zyskałam, po prostu je widziałam. W 1998 roku zobaczyłem na moim komputerze reklamę kasyna online (obecnie jest ich 888) i od razu zaintrygowało mnie, w jaki sposób kasyno oferuje usługi w Internecie.

Uwierz w to, co widzisz i wykorzystaj to dla zysku!

Tego, co widzieliśmy, słyszeliśmy i czuliśmy, nie można nam odebrać. Wszystko, co widzisz, słyszysz, czujesz, wąchasz na podstawie obserwacji, jest prawdą w twoim przypadku.

To twój świat i jest twój, masz swobodę myślenia.

Widziałem metodę

Niedawno mieszkałem z rodziną przez rok w Dolinie Krzemowej, aby dzieci mogły uczyć się kultury angielskiej i amerykańskiej. Kiedy miałem 10 lat, przez dwa lata mieszkałem z rodzicami w Dolinie Krzemowej. To doświadczenie dało mi szaloną przewagę w biznesie i chciałam tego samego dla moich dzieci. Tym razem jako dorosły zobaczyłem amerykańską powagę w biznesie, przewagę wielkości, kultury, manier, imigracji i zarządzania, które wspierają ochronę kapitału, i wtedy po raz pierwszy zrozumiałem, dlaczego akcje amerykańskich firm osiągają premię nad firmami z reszty świata. Zawsze myślałem, że ceny amerykańskich firm są wysokie bez powodu. Tym razem, kiedy aktywowałem „Prawo Jastrzębia” i naprawdę zobaczyłem USA z bliska, rozszyfrowałem sprawę. Rzeczywiście, jeśli spojrzeć na stopy zwrotu z giełdy, Stany Zjednoczone zajmują pierwsze miejsce na świecie. I jak na tym zarobić? Kiedy wyceniam firmy z USA, daję im premię. Prawidłowa wycena jest podstawą zysku na giełdzie.

Tutaj możesz przeczytać , jak możesz zyskać na metodzie amerykańskiej w Izraelu w połączeniu z „prawem papugowym”.

O wiele ważniejsze niż studia

W większości przypadków nie ma ustalonych badań i łatwiej jest oprzeć je na tym, co widzimy lub czujemy. Widzimy na przykład, że Etiopczycy nie mają nadwagi i żywią się teffem, a Amerykanie mają ogromną nadwagę i żywią się pszenicą. Nie są tu potrzebne żadne badania, po większej liczbie krzyżówek można bezpośrednio stwierdzić, że w pszenicy jest coś bardzo złego w porównaniu z teffem.

Wielokrotnie spotykam się z odpowiedziami „ale nie ma badań”, to prawda, nawet Thomas Edison nie miał badań, które „powinny wynaleźć elektryczność”.

Darwin zrobił karierę na tym prawie

W latach trzydziestych XIX wieku Karol Darwin podróżował na HMS Beagle jako przyrodnik. Jego podróż zaprowadziła go do wielu różnorodnych środowisk, w tym do wyjątkowych Wysp Galapagos. Zaobserwował tam pokrewne, ale odrębne gatunki, takie jak żółwie i zięby, każdy przystosowany do konkretnej wyspy. Zaintrygowany różnicami, dowiedział się więcej o różnych gatunkach i ich środowisku w domu. Te obserwacje skłoniły go do zaproponowania teorii doboru naturalnego, która zakłada, że gatunki ewoluują przez pokolenia poprzez adaptacje korzystne dla przetrwania. Zatem bystre umiejętności obserwacyjne Darwina odegrały kluczową rolę w kształtowaniu jego zrozumienia ewolucji.

Darwin był jednym z największych wolnomyślicieli wszechczasów.

Zaufaj sobie, nawet jeśli jesteś szalony

Kiedy jesteś na czatach jak jastrząb, zaufaj sobie.

Jest to najważniejsze prawo wolnej myśli. To Twoje zmysły powinny dostarczyć Ci wskazówek na kolejne polowanie. Zmysł wzroku jest najważniejszy, nie tylko ogromna część naszego mózgu jest zajęta rozszyfrowaniem tego, co widzimy. Piękno obserwacji polega na tym, że zazwyczaj jest ona wyjątkowa dla Ciebie.

Co widzisz swoimi oczami? Tutaj zaczyna się rozwiązanie. Czy masz osobiste doświadczenia związane z danym pytaniem lub problemem? Jeśli nie jesteś szalony, można założyć, że tak jest dla Ciebie najbezpieczniej, korzystaj z tego, co widzisz, słyszysz itp.

Uwaga jest cechą jastrzębia

Jastrząb znany jest ze swojej zdolności skupienia, skupia uwagę w jednym miejscu i nie rozprasza się. Jest to funkcja, którą zalecamy zastosować. Ludzki umysł jest tak zbudowany, że może skoncentrować się na jednej rzeczy w danym momencie, a kiedy przeskakujemy z jednej rzeczy na drugą, powrót zajmuje trochę czasu. Współczesny świat jest pełen rozproszeń i pokus, ale największymi zwycięzcami są ci, którzy wiedzą, jak się skoncentrować. Skupienie i koncentracja odpowiadają danej osobie z natury. W naturze, z której pochodzimy, nie było tysiąca rozrywek, wiadomości i filmów. Nasza uwaga często była skupiona na jednym miejscu, jednej rzeczy. Ma to ogromny i korzystny wpływ na nasze życie, mózg nagradza nas, gdy skupiamy uwagę i jesteśmy zajęci teraźniejszością. Uwaga jest właściwie formą miłości.

żeby zobaczyć wszystko z góry

Prawo „Jastrzębia” to nie tylko widzenie i wiara w siebie, ale także spojrzenie z góry, które pomaga nam widzieć rzeczywistość bardziej obiektywnie, a nie tylko z naszej perspektywy. Już to robię naturalnie, ale muszę to poćwiczyć.

Przyjaciel, który ze mną pracował, został zwolniony, a ja go nie broniłem, zwalniając go. Kłóciliśmy się o to, a on nie odzywał się do mnie przez kilka lat. Któregoś dnia pomyślałem o walce z nim z góry i zdałem sobie sprawę, że zmieniłem swoje zachowanie z „chronienia go” na „brak ochrony”. Od razu nazwałem go „zasadą 24 sekund” i poprosiłem o przebaczenie. Dzisiaj znów jesteśmy przyjaciółmi.

To prawdziwy przykład na poziomie osobistym, ale szerszy obraz jest ważny we wszystkim, co robisz. Mamy zdolność wyobrażania sobie wszystkiego w głowie i jakby z „góry”. Wypróbuj go zarówno w biznesie, jak i w planowanych sprawach, aby mieć w głowie przegląd spraw, a co za tym idzie, rozszyfrować i uzyskać ciekawe spostrzeżenia.

dlaczego do cholery

Kiedy ktoś coś mówi, spróbuj zrozumieć, z jakim pragnieniem to mówi, skąd o tym usłyszał i co go motywuje, aby to powiedzieć, krótko mówiąc, zawsze szukaj powodu i „podnieś” poziom, aby spojrzeć na sprawy z góry.

W rozmowie lub debacie ważne jest, aby dotrzeć do prawdziwego źródła argumentów drugiej strony. Ciągle ćwiczyliśmy sprawdzanie przyczyny rzeczy, większość rzeczy, które się zdarzają, ma swoją przyczynę. Więc kiedy pytasz dlaczego? Ćwicz zrozumienie przyczyny rzeczy. Nie wszystko ma swoją przyczynę, dlatego należy z tym uważać. Czasami wynik jest losowy lub niemożliwy do rozwiązania, a czasem nie powinieneś na tym poprzestawać, tylko idź dalej.

Ale pamiętajcie, że są rzeczy, dla których znajdziemy przyczynę, niektórych nie znajdziemy, a jeszcze inne znajdziemy, gdy już zapomnimy, że w ogóle szukaliśmy.

Położenie na „górze” daje przewagę

W każdym miejscu szukamy jakiejś przewagi. Kiedy uczysz się rachunku różniczkowego na wysokim poziomie, zyskujesz mentalną przewagę nad innymi. Wszystko w życiu jest względne.

Aby nie pracować ciężko, nasza lokalizacja jest krytyczna, podczas wojny lokalizacja na kontrolowanych obszarach jest krytyczna, tak samo w życiu. Pomyśl o tym w ten sposób, dużo łatwiej jest zrzucić kamienie z góry, można też lepiej widzieć i łatwiej jest kamieniowi polecieć daleko, postaw się na górze.

Przeciętny piosenkarz zarabia 1000 NIS, przeciętny programista 30 000 NIS. Aby dobrze się pozycjonować pod względem miesięcznego wynagrodzenia, warto stanąć na górze i nauczyć się programowania. To tylko przykład lokalizacji.

osiedlić się i zarabiać w „związkach”

Kiedy doszliśmy do wniosku, że nasze relacje z przyjaciółmi, rodzicami, dziećmi, współmałżonkami, krewnymi, współpracownikami itp. przynoszą ogromny, być może największy ze wszystkich, zysk, ważne jest znalezienie najprostszego sposobu na zachowanie i je rozwijać.

Kiedy myślisz o rozwiązaniu poprzez swobodne myślenie, czyli „najmniejszy wysiłek dla mnie, a największy zysk” dojdziesz do wniosku, że potrzebujesz ich blisko. Jest to łatwe dla kolegów, ponieważ zawsze widzisz ich w biurze, dlatego ważne jest, aby być w biurze.

Z przyjaciółmi jest łatwiej, gdy mieszka się blisko i rzeczywiście widać, że dzieci najlepiej się bawią, gdy mieszkają blisko swoich przyjaciół. W USA, które tak bardzo chwalę, nie zrozumieli tego i rzeczywiście przyjaźnie wydają się znacznie płytsze niż w przypadku Izraelczyków, którzy mieszkają obok siebie i nie ma potrzeby transportu.

na rodzicach i dzieciach

Nawet rodzice, którzy chcą cieszyć się („zarabiać” szczęściem) swoich dzieci, gdy dorosną, najlepiej jest po prostu mieszkać tuż obok nich. Tak kiedyś żyli. Właściwie wynalezienie samochodu nam nie pomogło, a jedynie odstraszyło wszystkich od innych. Zgodnie z „Prawem Lwa” zarówno nasi przyjaciele, jak i my chcemy po prostu odpocząć, a nie ciężko pracować, dlatego znaczenie życia blisko siebie jest kluczowe dla dobrego życia. Czasami nawet 5 minut jazdy to za dużo.

Kiedy niedźwiedź pobiegł za nami

Kiedy niedźwiedź biegnie za tobą i twoim przyjacielem, musisz po prostu biec szybciej niż przyjaciel. Nie musisz biec szybciej niż niedźwiedź. Twoja lokalizacja ma znaczenie.

Prawo mówi – zawsze myśl o tym, gdzie powinieneś stanąć, biorąc pod uwagę najlepsze kursy, aby wygrać. Ustaw „szachownicę”, czyli Twoje życie, tak abyś miał duże szanse na wygraną, Twoja pozycja w życiu jest najważniejsza, abyś mógł skorzystać ze szczęścia, które czasem nadchodzi. Tylko dzięki dokładnej pracy i mądrości osiągniesz szczęście.

Włożyć wysiłek w to, co pasuje do mojego charakteru

Nie musisz wkładać wysiłku w wybór miejsca spędzenia czasu i to jest największy sekret „lokalizacji”.

Mam naturę niecierpliwości i chcę, żeby wszystko wydarzyło się teraz. W inwestycjach i pokerze jest to wada, ponieważ oba wymagają dużo cierpliwości. Jestem tego świadomy. Dlatego oba są dla mnie tylko hobby, a nie zawodem. Z drugiej strony niecierpliwość jest naprawdę dobra w firmach, w których powstają rzeczy, ponieważ sprawia, że moją niecierpliwością popycham wszystkich innych.

Rób rzeczy, które pasują do Twojego charakteru i dają Ci przewagę.

Miejsce w wyborze zawodu

Na przykład przy wyborze zawodu statystyki są bardzo ważne, na przykład jeśli zawody związane z finansami przynoszą średnio 20 000 NIS miesięcznie, a zawody projektowe przynoszą 4000 NIS miesięcznie, jeśli zdecydujesz się studiować lub pracować w instytucji finansowej zawodu, jesteś już w lepszym punkcie wyjścia, wynoszącym 20 000 NIS. Jeśli przeciętnie ktoś, kto zakłada firmę, zarabia milion szekli miesięcznie, to jeszcze lepiej. Prawo dotyczy wszystkiego w życiu, jest to przykład pieniędzy, ale można je zastosować do zdrowia, wyboru partnera lub sportu.

A na pytanie jak zmaksymalizować szansę na zarobienie pieniędzy? Zbuduj plan, który będzie składał się z jak największej liczby dobrych procentów.

Nawet w jedzeniu można się „zadomowić”

Nawet w żywieniu dobra baza statystyczna oznacza bycie po właściwej stronie zakładu żywieniowego, przeczytaj o tym w darmowym żywieniu .

Dziecko, które je żywność odpowiednią dla człowieka, będzie miało przewagę nad innymi, będzie mu łatwiej myśleć, łatwiej uprawiać sport i krótko mówiąc będzie miało przewagę i dobrą pozycję nad innymi.

Szóste prawo – „Prawo lwa”

Adopcja to niewielki wysiłek

Lew chce odpocząć, a nie ciężko pracować i wygodnie leżeć w cieniu. Podobnie ludzie, których motywuje pragnienie minimalnego wysiłku i wygody.

Nie ma człowieka, który nie chciałby leżeć w cieniu i mieć wszystkich, którzy dla niego pracowali. Jest ktoś, kto się do tego nie przyzna. Tak, ludzie chcą pracować w łatwej pracy, w przyjemnym lenistwie.

Nasza myśl jest również leniwa

Podobnie jak my, nasza myśl również pragnie minimalnego wysiłku dla maksymalnego zysku, problem pojawia się wtedy, gdy chce, abyś na to pozwolił.

Nasz umysł nie chce się ciężko pracować, więc mamy w głowie ramy, które są kompletnymi pomysłami. Nie musimy za każdym razem zastanawiać się nad ideą stojącą za czymś, sama myśl podpowiada nam właściwą ideę lub właściwą odpowiedź. Było to jak najbardziej na miejscu na afrykańskiej sawannie, bo jeśli zebra chce nas uderzyć, nie ma zbyt wiele czasu na myślenie, trzeba opracować natychmiastowy plan działania. We współczesnym świecie to leniwe myślenie wpędza nas w różne problemy i uprzedzenia mentalne. Na przykład wyciągamy odpowiedzi bez ponownego ich sprawdzania, nawet jeśli pojawiają się nowe fakty. Zazdrośnie strzeżemy naszych opinii, nasze myślenie jest równie leniwe jak my. Dużą korzyścią jest to, że następnym razem, gdy będziesz wyciągał odpowiedź lub opinię, spróbuj ją przemyśleć i krzyknij do swojego mózgu: „Przestań być taki leniwy!”

Odniesiesz korzyść, uświadamiając sobie, że wszyscy zachowują się jak lew, nie tylko ty

Zawsze należy myśleć w kategoriach minimalnego wysiłku i największego zysku. Na przykład zdałem sobie sprawę, że zawsze wolę plastikowy talerz w domu i teraz, gdy byłem w środku tego rozdziału, zrozumiałem również dlaczego. Plastikowy talerz jest lekki i nie mam ochoty na ciężki szklany talerz. Nie ma tu żadnego wyrafinowania, a jedynie przyswojenie istoty prawa. Łatwa praca i maksymalny komfort.

To „prawo wysiłku” nawiązuje do formuły książki „duży zysk przy małym wysiłku”, ponieważ to właśnie motywowało mnie przez te wszystkie lata, prawdopodobnie trochę bardziej niż inni.

A teraz weźmy to prawo i skorzystajmy z niego w biznesie, zarówno na poziomie osobistym, jak i na poziomie państwa, zakładając, że ludzie chcą wygody przy niewielkim wysiłku. Połącz prawo „wysiłku” z nawykami wynikającymi z prawa „metody”, a otrzymasz bombę neutronową. Na przykład zawsze stawiam książkę obok biurka, żeby łatwo było mi zacząć czytać.

Dzięki Tesli i Google’owi wkładają mniej wysiłku

Tesla zapewnia nam komfort, bo nie musimy udawać się na stację benzynową, żeby zatankować; Amazon zapewnia nam komfort, ponieważ nie musimy chodzić do sklepów; Netflix zapewnia nam komfort, ponieważ wszystko jest nam oferowane bez przełączania kanałów. Szybki przegląd odnoszących sukcesy przedsiębiorstw pokazuje, że zapewniają nam po prostu wygodę i mniej wysiłku niż biznes, który je poprzedzał. Ta książka powinna również sprawić, że poczujesz się komfortowo, oszczędzisz mi moich wysiłków i przygotujesz zasady, to jest wygoda!

Google pozwala nam na minimalny wysiłek w wyszukiwaniu i uzyskiwaniu dostępu do informacji. Ta metoda podbiła świat, ponieważ jest niesamowicie wygodna.

Biorę to, co jest mi bliskie

Jeśli chcesz, żeby dzieci zjadły jabłko, po prostu połóż je tam, gdzie najczęściej przebywają. Chcesz przeczytać książkę, połóż ją obok łóżka lub w miejscu, w którym siedzisz. Niech nawyk zacznie się bez wysiłku.

Ludzie, podobnie jak wszystkie stworzenia, są na ogół nastawieni na dążenie do wydajności i unikanie niepotrzebnego wysiłku – prawo to jest czasami określane jako „prawo najmniejszego wysiłku”. Tendencja ta najwyraźniej rozwinęła się jako mechanizm przetrwania – w środowiskach, w których zasoby (takie jak żywność) były ograniczone, od naszych przodków wymagano zaspokajania swoich potrzeb przy jak najmniejszym zużyciu energii. W ten sposób mogą oszczędzać energię na krytyczne funkcje, takie jak utrzymywanie temperatury ciała lub wspomaganie organizmu w leczeniu urazów.

Współczesny świat chce odpocząć

We współczesnym świecie prawo to przekłada się na preferencję dla rozwiązań ułatwiających lub usprawniających nasze życie. Cenimy technologie, usługi i produkty, które oszczędzają nam czas i wysiłek, ponieważ pozwalają nam skupić się na innych, ważnych dla nas rzeczach, takich jak spędzanie czasu z bliskimi czy realizowanie hobby.

Cecha lwa, którą zabierzesz ze sobą

Lew zależy głównie od siebie, nikt poza człowiekiem nie może na niego polować. Swoimi czynami jest odpowiedzialny za swój los. Jesteśmy więc odpowiedzialni także za siebie. To oczywiście wymaga równowagi, bo miło jest polegać na innych, ale w najważniejszych sprawach należy zdać się na siebie, a nie na miłosierdzie innych ludzi. Musisz pracować, żeby się tam dostać.

Siódme prawo – „Prawo papugi”

Nie kopiuj, lepiej udoskonalaj

Kopiowanie tych, którzy odnieśli sukces, pięknych i tych, którzy przeżyli, wymaga niewielkiego wysiłku, a ogromny zysk.

Kopiowanie i ulepszanie istniejących, udanych pomysłów i rzeczy jest w większości przypadków lepsze niż wymyślanie koła na nowo. Myślisz, że chcesz zbudować dom, oczywiście najmądrzej jest udać się do domów, które lubisz i skopiować dobre elementy.

Oczywiście konieczne jest określenie, kto odnosi sukcesy w danej dziedzinie, a kto mniej. Trzymaj się tych, którzy odnieśli sukces, jak kleju i dokładnie przestudiuj, co sprawia, że odnoszą sukces. Tak też postępowałem w Plus500 i we wszystkich firmach, w których brałem udział.

Wiadomo, że papuga naśladuje innych. My też skorzystamy na naśladowaniu, ale nie na naśladowaniu kogoś, kto nie odniósł sukcesu, ale będziemy kopiować od tych, którzy odnieśli sukces i doskonalić ich.

Kiedy coś weźmiesz i ulepszysz, od tego momentu jest to twoje, a zysk trafia do ciebie. Pomyśl, że skopiowałeś sposób, w jaki prezentują buty, od firmy odnoszącej największe sukcesy w sprzedaży obuwia, może to zaoszczędzić lata doświadczeń.

Ważniejsze jest to, czego nie kopiować

Kluczową częścią „prawa papug” jest wiedza, czego nie kopiować. Może nawet ważniejsze niż „tak, aby kopiować”. Czasami ważne jest zbadanie tego, co „nieudane”.

Na przykład, jeśli spotkasz kogoś, kto jest „bankrutem”, dowiesz się, co spowodowało, że znalazł się w tej sytuacji. Często dzieje się tak z powodu partnera, czegoś, czego się nie spodziewał lub arogancji. Zawsze interesują mnie także ci, którym się nie udało, i ci, którym się to udało – co jest w nich niepowodzeniem. Oznacza to, że „prawo papugi” jest podwójne – kopiowanie nieudanych przynosi całkowicie szalony zysk, oszczędza czas i pracę. Z probabilistycznego punktu widzenia to działa, jest legalne i znacznie mądrzejsze niż wymyślanie czegoś nowego.

Dokładnie w ten sposób zbudowaliśmy Plus500, widzieliśmy dobry model biznesowy w firmie w Londynie, zbudowaliśmy podobny i udoskonaliliśmy go. W każdym środowisku jest to kluczowe narzędzie. Kiedy widzisz, że ktoś odniósł sukces, warto je zrozumieć jak oni to zrobili Kiedy widzisz, że usługa zakończyła się sukcesem, warto ją skopiować i ulepszyć dla nowej firmy. Szanse na sukces rosną w miarę ćwiczeń i doskonalenia.

„Ewolucja” kopiuje i udoskonala

Ewolucja również działa w ten sam sposób. Ona stworzyła człowieka z popiołów. Stworzenia skopiowane, skopiowane i ulepszone przetrwają, reszta znika. Tak działa natura. Jeśli istnieje cecha powodująca śmierć, zwykle nie zostanie ona przekazana następnemu pokoleniu.

Ósme prawo – „Prawo spirali”

Nie da się za pierwszym razem zaprezentować produktu, usługi czy umiejętności osobistych, których pragniesz. To po prostu nie działa w ten sposób. W prawie spiralnym naśladujemy ewolucję za pomocą powolnych i ciągłych zmian.

Spróbuj, uzyskaj opinię, ulepsz, spróbuj ponownie i tak dalej. Procesy zachodzące w naszym mózgu działają dokładnie w ten sposób. W ten sposób uczymy się na przykład chodzić.

To prawo jest tak ważne, że rozwinę jego nazwę w następnym akapicie.

Nazwy wyjaśniające prawo

„Iteracyjnie” – od zamiaru zrobienia czegoś wielokrotnie z zamiarem osiągnięcia poprawy lub postępu.

„W postępie cyklicznym” – odnosi się do ciągłego procesu, w którym każdy cykl opiera się na poprzednim, podobnie jak rozszerzające się kręgi spirali.

„W pętli progresywnej” – tym terminem można opisać proces, który powraca do punktu wyjścia, ale za każdym razem na bardziej zaawansowanym poziomie.

„W cyklu przyrostowym” – to zdanie sugeruje, że każdy cykl lub runda stopniowo zwiększa to, co zostało osiągnięte wcześniej.

„W stopniowej eskalacji” – wyrażenie to może oznaczać proces, w którym każdy krok lub cykl przenosi rzeczy na wyższy poziom lub intensywność, podobnie jak rosnący promień spirali.

„W rozszerzającym się okręgu” – oznacza to, że każdy „okrąg” lub cykl procesu jest większy lub bardziej zaawansowany niż poprzedni, podobnie jak rosnące kręgi w spirali.

Zawsze używałem spirali

We wszystkim, co robiłem, zawsze korzystałem z tego ważnego narzędzia. Rozwiązuje dwie trudności związane z rozpoczęciem nowego projektu: po pierwsze, wciąga Ciebie i zespół do projektu, ponieważ jest w nim coś namacalnego; A po drugie, rozpoczyna najważniejszy cykl sprzężenia zwrotnego, budowania, sprzężenia zwrotnego, budowania, który jest procesem symulującym samą ewolucję.

Google również zaczęło od małego wiersza kodu.

Rozpocznij zadanie od czegoś małego, co może zrobić na Tobie wrażenie, czegoś, co Cię podekscytuje i sprawi, że trudno będzie Ci oderwać się od zadania.

Zdefiniuj dla siebie, aby zawsze kończyć zadania, duże lub małe, w co najmniej jednym okrążeniu spirali. Wyznaczanie sobie zadania i jego częściowe wykonanie jest trochę jak okłamywanie samego siebie. Małe zadania są krytyczne, bo dzięki nim przyzwyczajamy się do wykończenia i cieszenia się z wykończenia. Zadania, które otrzymałeś i które obiecałeś wykonać – wykonaj je. Nie okłamuj innych ani siebie, bo ma to ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądało Twoje życie. Możesz to przećwiczyć w codziennych zadaniach, które sama sobie zapiszesz – po prostu upewnij się, że wszystkie zostały wykonane.

Pamiętaj, że przegrywający ludzie zwykle będą mieli wymówkę, dlaczego nie. Zrób sobie przysługę, bądź zwycięzcą, a nie przegranym.

Zrób pierwszy krok po spirali

„Wiosło do dotknięcia” lub „pierwszy krok” ma kluczowe znaczenie w Prawie Spiralnym. Trudniej jest nam coś zatrzymać, niż zacząć. Dlatego rozpoczęcie czegoś, nawet jeśli jest to mały krok, ma wielką zaletę. Oznacza to, że w każdym z naszych celów zaczynamy rozumieć to, co jest przed nami, podejmując wstępne działanie, które da nam więcej informacji lub pozwoli nam zrozumieć ścieżkę, a czasami kierując się dodatkowymi informacjami z doświadczenia, podejmiemy decyzję po prostu się poddać. Gdybym chciała wiedzieć, czy psychologia będzie mi odpowiadać jako zawód, zrobiłabym „pierwszy krok” lub „postarała się o kontakt” czytając książkę znanego psychologa. Pomoże mi to lepiej zrozumieć temat, a także zrozumieć, czy mi odpowiada.

Dążenie do kontaktu, zgodnie z definicją IDF, ma miejsce wtedy, gdy siły przygotowane do walki, w zasadzce lub w ruchu, wykryją wroga, zawężą zasięg i zaatakują go. Podsumowując, jestem w sytuacji, w której mogę oglądać, widzieć lub słyszeć wroga, a potem muszę się z nim rozprawić.

W armii izraelskiej ma to ogromne znaczenie w wojnie z terrorystami i terrorystami. Rozumiem podstawę tego, a zaletą tej zasady jest to, że jeśli wróg wie, że go zaatakujesz, przejdzie w tryb ucieczki. Wróg rozumie, że izraelski żołnierz jest zdeterminowany do ostatniej chwili.

Wydanie z „Pierwszym krokiem”

Promowałem IPO Plus500 „Pierwszym krokiem”. Wysłałem kompetentnego, ale niedoświadczonego księgowego, aby zapukał do drzwi w Londynie, aby „w kontakcie”. Pierwszy i drugi bank nas odrzucił, ale za ich pośrednictwem dotarliśmy do innych banków. W końcu nam się udało, bo nalegaliśmy na kontakt, mimo że byliśmy niedoświadczeni. W przypadku każdego problemu czy potrzeby – warto się zwrócić.

Pojawił się argument, że nie warto zarabiać fałszywych pieniędzy w aplikacji handlowej. Zamiast obejść problem, po prostu zdefiniowaliśmy dwie grupy i sprawdziliśmy, która z nich firma ma większy zysk – kiedy nie ma w ogóle opcji, czy kiedy jest opcja za wirtualne pieniądze. Otrzymaliśmy jasną odpowiedź, że udostępnienie opcji także za wirtualne pieniądze niesie ze sobą korzyść finansową. Zajęliśmy się problemem.

Dziewiąte prawo – „Prawo mrówki”

To, co tutaj czytasz, to moja próba stworzenia „metody” na podstawie sposobu, w jaki to zrobiłem. Metoda, która być może, jeśli zastosuje się ją z prawem „papugi”, w ogóle będzie tu szczęśliwy.

Mrówka nie jest mądrym stworzeniem, ale przy pomocy metody produkuje inteligentne rzeczy. Wiadomo, że mrówka ma wysoce zorganizowany i systematyczny system dotyczący różnych aspektów jej życia. Mrówki czerpią ogromne korzyści z metod i mam nadzieję, że Ty też to zrobisz.

Szukaj sposobu na wszystko

Czasem sam porządek i organizacja – pomagają rozwiązać skomplikowane problemy. Na tym opiera się sukces Stanów Zjednoczonych. Porządek zaczyna się w USA od władzy, trzy władze w miłym separacji.

Aby myśleć i planować, potrzebujemy porządku i organizacji. Na tym właśnie polega istota par homoseksualnych – planowanie posunięć naprzód. Aby zaplanować, musimy wiedzieć, co zorganizować i co zorganizować. Naucz się upraszczać i organizować cały czas, w przeciwnym razie sprawy się komplikują i bałaganią.

Najpierw zaprowadź estetyczny porządek wokół siebie i w swoim domu, a następnie uporządkuj wszystkie swoje zadania. Bez porządku nie można dokonać wielkich rzeczy.

Bez inwestycji w energię nic się nie wydarzy i będzie się działo i będzie bałagan. A jeśli ich nie uprościmy – zaczną się poplątać.

Nawet w drobiazgach – metodę, którą ustaliłam odnośnie mycia szklanek w domu, napisaliśmy na szklankach imiona i ustaliliśmy, że każdy jest odpowiedzialny tylko za swoją szklankę, tylko ją używa i też ją myje. Wcześniej dzieci wypijały 30 filiżanek dziennie. Dziś 0. To przykład dużego zysku (nie myje się 30 szklanek dziennie) przy niewielkim wysiłku (kiedyś napisałem imiona na szklankach).

Studiując w Technionie, robiłam też metodę ze studiów. Przed każdym sprawdzianem – trzy dni nauki, od 7 rano do 4 po południu i zawsze zaczynaj od rozwiązania poprzednich testów. To metoda, która zadziałała, ponieważ nie musiałem zadawać zbyt wielu pytań. Oczywiście czasami potrzebne są wyjątki.

Te same metody, które wdrożyłem w firmie Plus500, ale zmodernizowane – zatrudniliśmy ludzi do budowania metod. Zadbaliśmy o to, aby każde działanie miało metodę.

Zorganizować

Porządek pomaga inteligencji działać prawidłowo, ponieważ informacje są łatwo dostępne.

Jako osoba prywatna, dzięki temu nasze zadania są zorganizowane i tak, nawet jeśli prowadzisz działalność gospodarczą – zawsze opłaca się zatrudnić ludzi do porządkowania numerów i innych rzeczy.

Nie chodzi tylko o to, że najbogatsze kraje na świecie są również najbardziej uporządkowane na świecie: kraje nordyckie, Kanada i USA. To samo dotyczy firm biznesowych i armii. Porządek daje siłę.

Jednym z podnarzędzi porządku jest nawyk, narzędzie najważniejsze. Nawyki budują charakter i stopniowo zmieniają to, kim jesteś. Kiedy robisz to samo wiele razy, jest to metoda.

Nawyk jest metodą

Jedynym sposobem, aby małymi krokami iść do przodu, są regularne nawyki. Jedynym sposobem na osiągnięcie sukcesu jest podążanie do przodu małymi krokami. Dlatego, podobnie jak w pytaniu psychometrycznym, jedyną drogą do osiągnięcia sukcesu są regularne nawyki. Oznacza to, że regularne nawyki to jedyny sposób na poprawę wskaźnika dobrobytu w swoim życiu, który nazywam sukcesem.

Nawyk to w zasadzie powtarzanie czegoś wiele razy, a jeśli jest to coś, co przyczynia się do Twojego zysku, to jest to naprawdę dobre.

Metoda polega na leczeniu problemu

Leczenie problemu jest o wiele ważniejsze niż leczenie objawu. Nawet w życiu osobistym, gdy dziecko nie sprząta z talerza, ale także w biznesie. W większości przypadków leczymy objaw, ponieważ problem jest ukryty.

Kiedy robisz to samo wiele razy, jest to metoda. Problem jest problemem, a nie objawem.

Jeff Bezos, który zbudował firmę, która zmieniła sposób, w jaki ludzie robią zakupy, powiedział to mocne zdanie: „Nie naprawiasz objawu, lecz problem, który spowodował objaw – i to jest tajemnica sukcesu Amazona w ciągu ostatnich 20 lat ” ( 12:3 3 na tym YouTube ). W dalszej części filmu, w 29:30, Bezos opowiada, dlaczego warto podróżować w kosmos i zabierać ze sobą minerały. Cóż, on też nie ma racji we wszystkim i zawsze trzeba wątpić. Ćwicząc wolną myśl, zdajemy sobie sprawę, że lepiej chronić naszą planetę, niż szukać minerałów na innych planetach. Błąd, który również popełnia Elon Musk w przypadku wizji spaceX. W większości przypadków nie zdajemy sobie sprawy, że za naszymi działaniami kryje się metoda.

Szukaj właściwej metody na dłuższą metę, a nie rozwiązania tymczasowego.

Ta metoda nie jest inteligencją

Mrówka jest dość głupim stworzeniem, ale dzięki zastosowaniu metod zarządzania wszystkimi mrówkami stają się one bardzo inteligentnym mechanizmem.

Często ludzie mylą metodę z inteligencją. Einstein znalazł unikalny sposób myślenia poprzez eksperymenty myślowe. Twierdził, że metoda jest tak samo ważna jak ogólna inteligencja. W biznesie i firmach widać, że nawet metoda wynaleziona wiele lat temu może sprawić, że biznes będzie prosperował przez lata. We wszystkim, co robisz, kryje się metoda, która jest powodem, dla którego to robisz. Pytanie brzmi – czy jest to właściwa metoda? Metoda jest lepsza niż zgadywanie i zwiększa szansę na podjęcie właściwego działania, zamiast polegać na szczęściu.

Szukając rozwiązania na bałagan w domu, musisz najpierw zrozumieć, dlaczego powstał bałagan, zamiast szukać osoby, która to naprawi.

Przykłady metod, a nie wrodzonego talentu: sposób, w jaki Messi kozłuje piłkę, sposób rządzenia w Izraelu, sposób, w jaki witasz kogoś, kogo spotykasz, sposób, w jaki myślisz o różnych sprawach, sposób swobodnego myślenia jest w rzeczywistości sposobem myślenia.

Piękne śpiewanie to metoda, a nie geny, każdy może śpiewać po treningu, stosując odpowiednią metodę.

Przykład największej metody na świecie

Stany Zjednoczone są dziś najpotężniejszym imperium na świecie. Wielkość USA to sposób życia w USA, sposób rządzenia w USA pozwolił USA prosperować przez lata. W USA nie ma najmądrzejszych i najwspanialszych ludzi, ale system w USA sprawia, że ludzie pracują poprawnie i mądrze i to jest dobro wspólne.

Wszystko w USA jest rozwijane według metody, która się powtarza i to jest częścią ich wielkości.