O nas

Nadzieja to nie strategia!

„Wolna myśl” nie jest organizacją polityczną i nie ma na celu promowania jakichkolwiek programów politycznych, społecznych czy ekologicznych. W rzeczywistości, na koniec dnia, jest to pomysł biznesowy, który jeśli go zrealizujemy, wszyscy odniesiemy korzyści finansowe.
Naszą tendencją jako ludzi i ogólnie jako społeczeństwa jest poszukiwanie i preferowanie małych zmian, które wymagają od nas minimum energii i wysiłku, ale które dają ogromny i znaczący efekt, coś w rodzaju „magicznych rozwiązań”, jeśli wolisz.

Dzięki wolnej myśli można znaleźć te „magiczne rozwiązania” i być może nawet łatwiej niż nam się wydaje, ale w tym celu konieczne jest zastosowanie nowych opinii, nowych idei, mentalna zmiana rzeczy, które wydają się nam oczywiste i „trywialne” i tu pojawia się trudność. Większości ludzi trudno jest zaakceptować nowe opinie, a jeszcze trudniej je zastosować.

Większość rzeczy, które są napisane, próbowałem sam i są one napisane z doświadczenia i oczywiście, gdy nauka łączy się z logiką, pojawia się iskra wolnej myśli.
W normalny dzień jest duża szansa, że mnie znajdziesz: czytam książki non-fiction, Wall Street Journal, The Marker, Yediot Ahronoth, gazetę Haaretz, pływam w morzu lub basenie, wstaję o 4 rano, bieganie, spacery na łonie natury, kitesurfing, gra w pokera, cieszenie się porządkiem wokół mnie, zakłada tefilin, je mięso, szuka i sprawdza ciekawe inwestycje na giełdzie, uczy się od Was, próbuje w czymś wygrać, myśli swobodnie i myśli również o tym, jak rozwijać wolność myśli u innych. dla lepszego życia.

Alon-Gonen

Obserwuj mnie na:

Jak doszedłem do tych spostrzeżeń?

Poprzez czytanie książek, swobodne myślenie i skrupulatność.

Dlaczego się tym zajmuję?

Wierzę, że przekazywanie wiedzy i spostrzeżeń może przynieść tylko dobro. Swoją drogą to też moja interpretacja Tanacha (o czym możecie przeczytać w jednym z rozdziałów tutaj..)

Dlaczego to publikuję?

Jak wspomniałem, doszedłem do tych spostrzeżeń z informacji innych osób i wydaje mi się, że publikowanie innym tego, do czego doszedłem, jest słuszne.

Czy to tylko teoria bez zastosowania?

Tak, w tej chwili wszystko jest na poziomie teorii.

Kim jestem?

Jestem izraelskim inżynierem elektrykiem z Technion, założycielem Plus 500 i inwestorem wartościowym.

W celu zamówienia prelekcji na temat projektu prosimy o kontakt : joni@freethinking.org

W przypadku pytań lub pomocy prosimy o kontakt pod adresem alon@freethinking.org