Dobre życie

חַדֵּ֥שׁ יָמֵ֖ינוּ כְּקֶֽדֶם כי חיים טובים לוקחים לא מקבלים
Spis treści

dobre życie

Tak, trochę wysiłku – wspaniałe zdrowie

Oddychanie jak poprzednio nosem i żołądkiem

W związkach jest największy zysk

Posiadanie odpowiedniej wagi nie jest równoznaczne z ilością spożywanego pokarmu

Ważne jest, aby myśleć swobodnie o technologii

Dziecko, które ma sens

Dom bez pokus dla ogromnego zysku

Ogromny zysk z prawidłowej postawy i postawy

Prawidłowa postawa jak poprzednio

Poruszanie stawami jak poprzednio

Szkoda, że lekarze nie czerpią korzyści tylko z sukcesów

Dlaczego słuchanie dietetyków jest niebezpieczne?

Rośliny i warzywa próbują cię zabić!

Choroba metaboliczna

Otwórz duże usta

słońce

Ludzkim sposobem rozpoznania czegoś zdrowego jest piękno

Chleb z czekoladą jest groźniejszy niż deszcz

Daj nam coś doskonałego

Czy można pokonać naturę?

Ból głowy to ból głowy

Witaj, witaj, Ganimie

Ktoś weźmie na siebie odpowiedzialność

Mała wskazówka na temat związku między węglowodanami i rakiem

Popeye się mylił, szpinak nie jest dla nas przystosowany

Sekret polega na tym, że ostatecznie sprawia ci to taką samą przyjemność

Pokrzywka, zgaga, jelito drażliwe i wszystko pomiędzy

Narażenie na zimno i zimny prysznic

woda

Psychiczne śmieciowe jedzenie dla duszy?

Substancje, na które człowiek nie był narażony

naturalny sen

Odwróć się od Lagora – minimalizm

Jeśli wiesz, jak zachować zdrowie, dlaczego tego nie zrobić?

Cukrzyca to choroba dietetyków i lekarzy

Kłóćcie się jak tancerze, a nie jak osły

Represje są dobre

łysienie

Kto zyska, a kto straci na naszym zdrowiu?

7 naturalnych środków działa na mnie

Bakterie jelitowe

Jak każda osoba ma inny charakter i dlaczego?

patrz sześć-sześć

Rewolucja w służbie zdrowia

Dlaczego większość lekarzy nie czuje się lepiej?

Próba kupy

Czy suplementy diety wpływają na mnie?

poprawa funkcji

Tak, trochę wysiłku – wspaniałe zdrowie

Wszystko zaczyna się od fabryki, która nas stworzyła

Tam, gdzie nie ma jednoznacznych badań (zwykle ich nie ma), moim zdaniem należy kierować się logiką i wszystko przeważyć w mądry „zakład” ze swobodnym myśleniem.

Tutaj przytaczam to, co do tej pory ustaliłem.

Tak, jest taka fabryka, nazywa się Pan Ewolucja lub jak kto woli, selekcja naturalna. W ten sposób zostaliśmy stworzeni my i każda żywa istota na ziemi. Największą korzyścią jest zrozumienie tego, co było w przeszłości, na podstawie wskazówek i różnych odkryć oraz wyciągnięcie najlepszego sposobu postępowania dzisiaj.

Życie na Ziemi rozpoczęło się około 4 miliardy lat temu jako proste, jednokomórkowe organizmy w zupełnie innym środowisku niż obecnie. Te organizmy jednokomórkowe powoli ewoluowały w organizmy wielokomórkowe w ciągu setek milionów lat. Życie po raz pierwszy pojawiło się w morzu, a dopiero około 500 milionów lat temu pierwsze organizmy zaczęły osiedlać się na lądzie.

Około 400 milionów lat temu w oceanach wyewoluowały pierwsze kręgowce rybopodobne, następnie około 230 milionów lat temu rozpoczęła się era dinozaurów, które były dominującymi kręgowcami lądowymi przez ponad 160 milionów lat, aż do uderzenia asteroidy i innych czynników doprowadziło do ich wyginięcia 65 milionów lat temu.

To wymieranie otworzyło drogę ssakom do stania się gatunkiem dominującym. Wczesne ssaki były małe, prowadziły nocny tryb życia i żyły w cieniu dinozaurów, ale po ich zniknięciu szybko się zróżnicowały.

Około 7 milionów lat temu linie rodowe ludzi i szympansów rozdzieliły się i pojawiły się hominidy. Pierwszy gatunek z rodzaju Homo, Homo habilis, pojawił się około 2 milionów lat temu, a następnie Homo erectus. Homo sapiens, współczesny człowiek, wyewoluował w Afryce około 300 000 lat temu.

Wczesny Homo sapiens zaczął tworzyć złożone narzędzia, rozwijać język i tworzyć struktury społeczne, przygotowując grunt pod rozwój cywilizacji ludzkiej. Od tego czasu Homo sapiens nieustannie ewoluuje i dostosowuje się do różnorodnych środowisk na całym świecie.

Duży błąd prowadzi do dużego zysku

Wielki błąd ludzkości wynika z niedopasowania pomiędzy tym, jak ludzie byli kształtowani przez miliony lat ewolucji, a współczesnym sposobem życia, który wymusza krótkoterminowe korzyści. Wielka magia tkwi w połączeniu dobrych rzeczy, od modernizacji po starożytne życie. I tak, najważniejsze, tak jak poprzednio, jest Twoje plemię, z którym wybierasz się na „polowanie”.

Jeśli myślisz tak jak ja, że codzienny bieg i jedzenie uważane za „zdrowe” sprawią, że będziesz zdrowy, mylisz się tak samo jak ja, a ja postaram się Cię ustrzec przed moim błędem.

Większość chorób jest spowodowana „zatruciem”, które sami powodujemy nieodpowiednią dla nas żywnością. Istnieje ogromna korzyść w zrozumieniu, co nie jest dla nas, gejów, dobre.

Duży zysk przy niewielkim wysiłku z jedzenia, które jemy

To, co ma największy wpływ na zdrowie, to to, co jemy, o darmowym żywieniu przeczytasz tutaj. Prawda jest taka, że nie jest to dokładne, relacje są ważniejsze dla naszego zdrowia, ale na razie to zignorujemy. W przeciwieństwie do innych rzeczy, żywność dostaje się do nas w dużych ilościach i dlatego jest najważniejszym czynnikiem zdrowia, bardziej niż sport, bardziej niż nasze geny, bardziej niż szczęście. Tutaj podsumowałem zasady tego, co jest właściwe do jedzenia, a co nie . Jeśli nie odżywiasz się prawidłowo, wszystkie problemy zdrowotne są objawem, a nie problemem. To zmieni Twoje życie. Jeśli miałabym powiedzieć, co da natychmiastowy i nieoczekiwany efekt, to byłoby to całkowite unikanie produktów pszennych. W pszenicy znajduje się substancja, która zaburza metabolizm.

Podsumowując, żywność nieodpowiednia dla człowieka jest przyczyną większości problemów zdrowotnych na świecie i dokładnie w ten sam sposób nieprawidłowy ruch (chodzenie i bieganie) oraz niewłaściwa postawa (stanie, siedzenie i leżenie) są przyczyną większości inne problemy. Nasze ciała zostały zbudowane do określonego ruchu i pożywienia w ciągu milionów lat ewolucji, a modernizacja to zignorowała.

Sposób, w jaki reagujesz na wydarzenie, a nie na samo wydarzenie, generuje nieskończony zysk

Jedną z rzeczy, o których tracimy z oczu, jest nasza reakcja na dobre i złe wydarzenia.

To nie wydarzenie ma na nas wpływ, ale raczej nasza reakcja na to wydarzenie. Nieważne, co się wydarzyło, śmierć, życie, eksplozja czy nowa planeta – zatrzymaj się i zwolnij, zastanów się, jaki jest właściwy sposób reakcji, jeśli w ogóle, i reaguj tylko wtedy, gdy jesteś całkowicie spokojny. Zawsze tak postępowałem. Nawet gdy poinformowali mnie, że zamykają nasze firmowe konto bankowe. Zawsze starałem się uczyć i czerpać korzyści nawet ze złych wiadomości. Dziś rozumiem, że wydarzenia są mniej ważne niż nasza decyzja sama ze sobą, aby zareagować na nie tak, jak chcemy i nie pozwolić, aby emocje kontrolowały nas i nasze reakcje. Wiem, że to trudne, ale jeśli to przećwiczysz, stanie się stosunkowo łatwe.

Natychmiastowa reakcja bez zastanowienia bardziej pasuje Savannah, gdy rzucił się na nas lew. Więc następnym razem, gdy będziesz chciał na kogoś naskoczyć, bo powiedział ci, że zrobiłeś coś złego, zatrzymaj się, zwolnij, przemyśl to, a gdy już się uspokoisz, odpowiedz mu: „Przypomnij mi, czego chciałeś od mojego życia?”

Oddychanie jak poprzednio nosem i żołądkiem

Wskazówkę, że powinniśmy oddychać przez nos, można znaleźć u Indian amerykańskich, którzy w starożytności nazywali białego człowieka „człowiekiem z otwartymi ustami”. Indianie dbali o to, aby w ciągu dnia mieć zamknięte usta, a matki dbały o to, aby w nocy ich dzieci również spały z zamkniętymi ustami. Nie wystarczy oddychać przez nos przez cały dzień, trzeba jeszcze brać głębokie wdechy, aż płuca całkowicie się opróżnią. Jeśli nie oddychasz w ten sposób, może to spowodować: irytujący kaszel, problemy żołądkowe spowodowane nieprawidłowym trawieniem, spowodowane nie poruszaniem żołądkiem i wywieraniem ucisku, spowodowanym niespokojnym oddychaniem, wszelkiego rodzaju problemy z zębami, poważniejsze choroby i tysiąc innych rzeczy, które mogą powodować problemy z oddychaniem. o czym ty i ja nie myśleliśmy. Należy pamiętać, że w „zachodniej” pozycji siedzącej trudno jest głęboko oddychać przez nos. Nikt mi tego nie powiedział ani nie napisał, więc musiałem to odkryć sam. Częścią odkrycia było obejrzenie filmów z XIX wieku przedstawiających Aborygenów i zobaczenie, jak ich żołądki poruszają się wraz z oddechem.

Oddychanie brzuchem, a nie klatką piersiową

Nie wiem, czy ktoś już Ci to mówił, ale przypominamy, że człowiek jest stworzony do oddychania żołądkiem, to znaczy poprzez regularną aktywację mięśni przepony, a nie przez nadmuchanie klatki piersiowej.

Oddychanie powinno odbywać się brzuchem, a nie klatką piersiową. Być może nie słyszałeś o tym wcześniej, więc oto rada: możemy oddychać przez brzuch, to znaczy używając mięśni przepony, a nie nadmuchując klatkę piersiową. Napełnianie klatki piersiowej jest odpowiednie w sytuacjach awaryjnych, na przykład gdy goni cię lew, ale nie jest to regularna praktyka. Zarówno oddychanie klatką piersiową, jak i oddychanie brzuchem dostarczają powietrze do płuc, ale pytanie brzmi, które mięśnie są zaangażowane w ten proces.

Mięśnie klatki piersiowej nie są w stanie opróżnić płuc z powietrza i nie docierają do dolnej części płuc, która zawiera duże ilości CO2. Oddychanie klatką piersiową pozostawia w organizmie dużo CO2, co może wpływać na różne układy w organizmie, w tym na trawienie i sen, oraz zwiększać kwasowość. Wiele osób cierpi na problemy związane ze sposobem oddychania, co czasami można rozwiązać za pomocą leczenia farmakologicznego, zamiast skupiać się na źródle problemu. Rozwiązanie jest proste: wydychaj powietrze, aż płuca będą prawie puste, a następnie napełnią się w sposób naturalny. Kluczem jest zmiana sposobu samodzielnego oddychania, aż organizm się do tego przyzwyczai. Możesz także użyć taśmy do zakrycia ust w nocy, aby zapobiec oddychaniu przez usta, co może ułatwić oddychanie klatką piersiową. Jest to ważny punkt i łatwy do naprawienia. Po czym poznajesz, że oddychasz klatką piersiową? Kiedy oddychasz, połóż rękę na klatce piersiowej i zobacz, czy się porusza.

Zawsze oddychaj przez nos

Ogłoszenie „Kurs Świadomego Oddychania” widziałem w jednym z największych szpitali w Izraelu:

„Świadome oddychanie to technika oddychania, która zachęca ciało i umysł do uwolnienia tego, co w nich ukryte. Narzędzie, które pomaga wytworzyć wewnętrzną siłę, radzić sobie ze stresującymi sytuacjami i łączyć się z istniejącymi zasobami wewnętrznymi.

Jest napisana z duchowym posmakiem, choć nie ma w niej nic duchowego. Trzeba oddychać przez nos. W przeciwnym razie będziesz kaszleć, zatkany nos, problemy z zębami i będziesz mieć wiele innych problemów, o których nigdy nie będziesz wiedział, że są spowodowane oddychaniem przez usta. Teraz możemy rozpocząć tę ważną sekcję.

Ludzie są tak skonstruowani, że w „cichym” stanie oddychają tylko przez nos, z małą częstotliwością (prawdopodobnie 6–12 oddechów na minutę), cicho i głęboko. Prawidłowe oddychanie wpływa na naszą postawę, sen i nie tylko – P. Vodkast w Nosh A. Dobrym testem jest pochylenie się i próba oddychania przez nos – zobaczysz, że przez usta będzie łatwiej – co prawdopodobnie jest jednym z powodów, dla których dorośli częściej oddychają przez usta, a nie przez nos.

Dzieci, które regularnie oddychają przez usta

Możesz zmienić sposób, w jaki dzieci oddychają, wyjaśniając je i obserwując.

Dziecko oddychające przez usta będzie cierpieć na problemy z zębami, astmę, słabo rozwiniętą szczękę, nieświeży oddech i wiele innych problemów. Wiele razy widziałam, jak obaj moi chłopcy oddychali ustami, a nie nosem. Stale przypominamy im, aby oddychały przez nos, a one są na etapie odzwyczajania się od oddychania przez usta.

Większość zwierząt oddycha przez nos

Większość zwierząt na wolności oddycha przez nos w normalnych porach dnia. Tylko w czasie pościgu lub upału zobaczysz, jak oddychają ustami. Większość gatunków małp oddycha przez nos. Chrapanie to oddychanie przez usta podczas snu.

chrapanie? Prawdopodobnie podczas snu oddychasz przez usta – spróbuj zakleić usta taśmą klejącą podczas snu, aby oddychać tylko przez nos. Staraj się nie zakrztusić.

Książka George’a Catlina pokazała, że Indianie oddychali przez nos i dbali o to, aby ich dzieci robiły to samo.

Ludzie są stworzeni do oddychania przez nos, podczas którego uwalniany jest tlenek azotynu, zarówno w dzień, jak i w nocy. Oddychanie przez usta powoduje wiele chorób i problemów, problemy z zębami, stres psychiczny, astmę i kaszel.

Kiedy ćwiczysz swobodne myślenie i badasz, jak oddychają zwierzęta, odkryjesz, że większość zwierząt oddycha przez nos, podobnie jak ludzie.

Oddychanie przez usta stwarza wiele różnorodnych problemów, ponieważ przez długi czas nie jest nam przeznaczone oddychanie przez usta. Myśliwi i myśliwi oddychali przez nos jak większość zwierząt na wolności. Staraj się oddychać przez nos i przeponę, a nie klatkę piersiową. Ciche, głębokie i powolne oddechy.

Kiedy nie oddychasz przez nos, zostaje on zablokowany

Oddychanie przez usta przez długi czas zatyka nos, co oznacza, że oddychanie przez nos pozostawia go otwarty. Oddychanie przez usta powoduje wiele problemów – wykład ( artykuł o oddychaniu przez nos).

Film jak otworzyć zatkany nos .

Oddychanie przez nos jest szczególnie ważne w sytuacjach stresu lub złości. Oddychanie przez usta tylko wzmaga stres i złość, dlatego w każdej sytuacji należy zawsze oddychać przez nos.

Wielki sekret oddychania przez nos

Wielki sekret polega na tym, że musisz zdecydować, że odtąd tak będziesz oddychał i to wszystko, to koniec, to rozwiązane. Nie potrzebujesz terapeutów, lekarzy ani testów. Oddychaj tylko przez nos.

Problemy związane z oddychaniem przez usta

Kaszel, ciągła chrypka, katar, zatkany nos, nieświeży oddech, chore zęby, zapalenie zatok, częste choroby dróg oddechowych, otwarte usta, chrapanie, astma, bezdechy, duszność, stres i brak koncentracji.

W związkach jest największy zysk

Jedno badanie, które wszystko wyjaśnia

Są rzeczy, które wydają się bardzo oczywiste, gdy usłyszysz je od kogoś innego, ale trudno je wpaść na własną rękę. Zdarzyło mi się to i całkowicie mnie zaskoczyło, kiedy natknąłem się na badanie Harvardu , które było najobszerniejszym i najdłuższym badaniem przeprowadzonym na ludziach na Ziemi. Podczas badań obserwowali ludzi przez dziesięciolecia i doszli do wniosku, że na nasze zdrowie, a także szczęście, największy wpływ mają nasze relacje. Wspaniałą rzeczą w badaniu było to, że pytano ludzi o ich teraźniejszość, a nie przeszłość.

Nie zawsze trzeba słuchać badań, ale to badanie jest bardzo warte wysłuchania, ponieważ pochodzi z bardzo prestiżowego i wiarygodnego miejsca, a także dlatego, że jego wyniki doskonale zgadzają się z tym, co widziałem u innych i z wieloma logiki ewolucyjnej. Ewolucja wybrała ludzi, którzy potrafią utrzymać relacje osobiste i nagradza ich lepszym zdrowiem i szczęściem.

W filmie Teva o szympansach widać, jak jeden z szympansów opuszcza wycieczkę i wraca sam. W drodze powrotnej zabiła go rywalizująca grupa szympansów. To pokazuje, jak natura w naturalny sposób odkryła cechę towarzyskości człowieka. Duża część nietowarzyskich po prostu nie przekazała genów dalej.

Nie rodzisz się z wartością relacji

Zysk finansowy to podstawowy instynkt, nie trzeba się go uczyć, ale trzeba nauczyć się myśleć o zysku przy każdej decyzji, ale nie tylko o zysku finansowym. Co ukrywałem przed moimi oczami przez te wszystkie lata, kiedy myślałem, że najważniejszym celem jest zysk finansowy, że tak naprawdę to są relacje. Zmieniłbym kilka decyzji w swoim życiu, gdybym wcześniej zrozumiał ten punkt. I mam tu na myśli wszelkiego rodzaju relacje: rodzinne, romantyczne, przyjacielskie i biznesowe.

Gdy zdasz sobie sprawę, że kryje się tu ukryty zysk, możesz łatwo inwestować w długoterminowe relacje. Należy to uwzględnić przy każdej decyzji lub działaniu.

Jakość relacji, a nie ilość

Prawdopodobnie miałeś też najbliższego przyjaciela lub dziewczynę w dzieciństwie, może trzech z nich, a prawdopodobnie także w późniejszym życiu. Nie tylko o nich pamiętamy, okazuje się, że aby osiągnąć osobisty zysk i jakość życia, znacznie ważniejsze jest utrzymywanie ograniczonej liczby wartościowych połączeń, niż manipulowanie wieloma powierzchownymi połączeniami. Przypomina trochę uniwersalną zasadę „jakość”, a nie „ilość”. I oczywiście przeskoczyła mi rama, że w przypadku pieniędzy to nieprawda, tylko kwota. Badanie Harvardu potwierdza tę tezę.

Zatem niezależnie od tego, jaką czynność dzisiaj wykonasz ze znajomymi, rób to dalej. Kiedyś było to „polowanie”, dziś może to być wszystko.

ten, który kocha

Dorastałam z dwójką kochających rodziców, ale nie każdy dorasta lub dorasta w ten sposób.

Logika i ewolucja pokazują, że wystarczy mieć jednego opiekuna, który zaopiekuje się dzieckiem, aby dziecko wiedziało, jak pokonać większość tego, przez co przechodzi, nabyło pewności siebie i dobrego życia, ale tak, dziecko potrzebuje co najmniej co najmniej jeden. W języku angielskim nazywa się to opiekunem. W ciągu setek tysięcy lat rozwoju Homo sapiens nie zawsze było obojga rodziców, a czasami w ogóle nie było ich obojga, a to plemię wychowało dzieci, ale był ktoś, kto się dzieckiem opiekował i był tam dla niego. Badanie Harvardu potwierdziło, że jedna taka relacja wystarczy, aby pokryć kryzysy, brak takiej relacji powoduje wiele problemów w rozwoju dzieci. Pomyśl o tym w ten sposób: dziecko „ćwiczy” zaufanie komuś i uczy się, czym jest „związek”.

Więc jeśli jesteś samotną matką, samotnym ojcem lub po prostu najbliższym opiekunem dziecka, wszystko jest w porządku, po prostu bądź przy nim lub nimi, a wszystko się ułoży, miliony homospinesów wyrosły w ten sposób na świetnych myśliwych.

Posiadanie odpowiedniej wagi nie jest równoznaczne z ilością spożywanego pokarmu

To niewiarygodne, jak organizm wszystko równoważy

Równowaga w organizmie człowieka, zwana także „homeostazą”, jest niezbędna do utrzymania stabilnego środowiska wewnętrznego, które umożliwia optymalne funkcjonowanie komórek i narządów. Nie zrażajcie się tutaj, czytajcie dalej do końca rozdziału, bo jest cios. Do kluczowych aspektów homeostazy zalicza się m.in. poziom cukru we krwi, bilans wodny, poziom azotu, tlenu, dwutlenku węgla i ciśnienie krwi, jeśli zostaną one zachwiane, organizm ulegnie pogorszeniu i umrze, czasami zajmie to lata jak w przypadku cukru, a czasem minut – jak w przypadku soli.

Cukier we krwi, czyli glukoza, jest głównym źródłem energii dla komórek. Organizm reguluje poziom glukozy poprzez hormony insulinę i glukagon. Insulina wytwarzana jest przez trzustkę, pomaga komórkom wchłaniać glukozę z krwiobiegu i obniża poziom cukru we krwi. Glukagon jest również wytwarzany przez trzustkę, stymulując wątrobę do uwalniania zmagazynowanej glukozy i podnosząc poziom cukru we krwi. Ta delikatna równowaga zapewnia, że komórki otrzymują potrzebną energię, jednocześnie zapobiegając wysokiemu lub niskiemu poziomowi cukru we krwi.

Bilans wodny

Bilans wodny jest niezbędny do utrzymania nawodnienia i odpowiedniego stężenia elektrolitów. Nerki odgrywają kluczową rolę w regulowaniu bilansu wodnego poprzez filtrowanie krwi i dostosowywanie ilości wody, która jest ponownie wchłaniana lub wydalana w postaci moczu. Hormony, takie jak hormon antydiuretyczny (ADH) i aldosteron, również pomagają regulować równowagę wodną, wpływając na czynność nerek. Dodatkowo uczucie pragnienia zachęca do spożywania płynów i dodatkowo pomaga w utrzymaniu prawidłowego nawodnienia.

Poziomy azotu w organizmie są powiązane z bilansem azotowym, który odnosi się do równowagi pomiędzy spożyciem i wydalaniem azotu. Azot jest spożywany głównie w postaci białka pokarmowego i wydalany w postaci mocznika przez nerki. Właściwy bilans azotowy jest niezbędny do utrzymania zdrowej masy mięśniowej, naprawy tkanek i funkcjonowania układu odpornościowego.

Bilans tlenu i CO2

Homeostaza tlenu i dwutlenku węgla dotyczy układu oddechowego i układu krążenia. Tlen jest niezbędny do oddychania komórkowego – procesu wytwarzającego energię poprzez rozkład glukozy. Produktem odpadowym tego procesu jest dwutlenek węgla. Tlen jest przenoszony w krwioobiegu przez hemoglobinę, białko znajdujące się w czerwonych krwinkach. Układ oddechowy utrzymuje poziom tlenu poprzez dostosowanie szybkości i głębokości oddychania do potrzeb organizmu. Dwutlenek węgla jest usuwany z organizmu w procesie wydechu.

Jak stworzyć niezrównoważony system? Weź krótkie oddechy, ponieważ mięśnie klatki piersiowej powiększają płuca, a nie przeponę. Mówiąc najprościej, syn powinien najpierw zejść na dół, a potem sam jak sprężyna wznieść się na górę. W ten sposób powietrze z dna płuc zawierające więcej CO2 zostanie wydalone. Pusty oddech klatką piersiową powoduje nadmiar CO2 w organizmie i problemy z trawieniem i innymi układami organizmu.

Równowaga ciśnienia krwi

Ciśnienie krwi jest regulowane w celu zapewnienia skutecznego dostarczania krwi do tkanek i narządów. Organizm reguluje ciśnienie krwi na podstawie kombinacji czynników, w tym zwężania i rozkurczania naczyń krwionośnych, częstości akcji serca i objętości krwi. W regulacji ciśnienia krwi kluczową rolę odgrywają hormony, takie jak angiotensyna II, peptydy natriuretyczne, wazopresyna, a także układ nerwowy.

Inne czynniki przyczyniające się do homeostazy w organizmie człowieka to temperatura ciała, równowaga pH i produkcja hormonów. Równowaga lub homeostaza to złożona interakcja różnych systemów i procesów, które współpracują w celu utrzymania stabilnego środowiska wewnętrznego, które pozwala organizmowi na optymalne funkcjonowanie.

Równowaga – niewielki wysiłek umysłowy dla niezauważalnego zysku

Tak, każdy może tutaj zarobić i nie ma znaczenia, jak wykorzystasz te informacje, czy założysz firmę, czy zastosujesz je do siebie. Ponieważ istnieje inny mechanizm, o którym zapomniała nauka i ludzkość, a jest nim mechanizm równowagi, który istnieje w każdym z nas. Jest to mechanizm, który zapobiega przybieraniu na wadze i niekontrolowanej utracie wagi, gdy jesteśmy dziećmi, a następnie poprzez spożywanie nieodpowiedniej dla nas żywności, w rzeczywistości uszkadzamy mechanizm równowagi wagi, tak samo jak uszkadzamy mechanizm regulacji cukru. Nie chodzi o ilość jedzenia, ale tylko o jego rodzaj. Jeśli przegapiłeś, powtórzę jeszcze raz: to nie ilość jedzenia ani liczba kalorii, ale rodzaj jedzenia niszczą naszą naturalną zdolność do utrzymywania równowagi.

Czy widziałeś wiewiórkę z brzuchem?

Widzimy, że ten mechanizm działa doskonale u zwierząt na wolności, które nie tyją, mimo że czasami mają niewyczerpane źródła pożywienia. Dobór naturalny stworzył mechanizm regulacji masy ciała, dzięki któremu narażenie na określony pokarm nie powoduje przyrostu masy ciała i zjedzenia zwierzęcia. I to jest być może najważniejsza kwestia, jaką ze sobą zabierzecie, ludzie myślą, że ważna jest sprawność fizyczna lub dieta, ale ważne jest, aby nie zaburzyć naturalnej równowagi wagowej organizmu, a my możemy mu w tym pomóc, przechodząc na dieta odpowiednia dla człowieka. Ten mechanizm istnieje w każdym z nas. Spożywanie pokarmów nieodpowiednich dla człowieka, takich jak słodycze i niesfermentowane produkty pszenne, uszkadza mechanizm równowagi wagowej. Nie chodzi o ilość jedzenia, ale tylko o jego rodzaj. Najważniejsze jest to, żeby mieć prawidłową wagę, która tak naprawdę u każdego jest inna, dlatego ważne jest to, co jemy, a nie to, ile jemy i jaką aktywność fizyczną wykonujemy. Pszenica zawiera głównie substancje uszkadzające mechanizm regulacji masy ciała, ale dobra wiadomość jest taka, że darmowa dieta wyleczy mechanizm regulacji wagi, tak jak większość typów cukrzycy zniknie po jedzeniu przez kilka miesięcy żywności dostosowanej do potrzeb człowieka.

Najczęstszy i najbardziej szkodliwy dla mechanizmu równoważenia ciężaru

Żywność, którą świat produkuje w największych ilościach, to także żywność najbardziej nieodpowiednia dla człowieka: produkty pszenne (chleb, makarony itp.), jaja przemysłowe, mleko krowie, soja, kukurydza, ryż, olej, sól i cukier. Każdy z nich i ich przyczyna, ale przede wszystkim, ma to związek z tanią produkcją z jednej strony i nieadekwatnością produktu przemysłowego dla człowieka z drugiej. To, co jest dobre dla przemysłu, często nie jest dobre dla naszego zdrowia. Nauka to potwierdza, podobnie jak logika. I tak, wszyscy się mylą, nie leczą problemu, ale objaw.

Ważne jest, aby myśleć swobodnie o technologii

Kto nas stworzył?

Natura ludzka jest naturalna. Natura nas stworzyła, modernizacja próbuje tylko dotknąć tego, co nas napędza, ale tak naprawdę jest to podróbka prawdziwych rzeczy, które nas napędzają, stworzonych przez miliony lat ewolucji natury: wojny, przyjaciele, polowania, śmiech, miłość, przetrwanie, zimno , upał, śpiew, taniec, śmierć i życie w przestrzeni natura

Co dała nam technologia?

Technologia zapewniająca dobre życie istnieje od kilku tysięcy lat. Wyrażenie „dobre życie” odnosi się do dobrobytu obywateli, czyli szczęścia i poziomu zadowolenia z życia. Z biegiem lat ludzie osiągnęli technologię, która zapewnia im lepsze życie, taką jak podlewanie pól, rozpalanie ogniska, hodowanie kóz, noszenie ciepłych ubrań, budowanie domów, łowienie ryb, taniec i polowanie.

Technologia dała ludziom możliwość rozmnażania się na Ziemi kilku miliardom ludzi, ale czy naprawdę przyczyniła się do naszego dobrobytu?

Pomagać czy utrudniać?

Weźmy na przykład telefon komórkowy. Nie poprawiał życia ludzi, a jedynie sprawiał, że byli blisko siebie, a mniej innych ludzi. Badania pokazują, że to właśnie posiadanie relacji ma największy wpływ na jakość naszego życia, dlatego też telefon komórkowy szkodzi człowiekowi w tym, co najważniejsze, ponieważ fizycznie oddala nas od innych ludzi.

Wiem, co myślisz, samochód to wynalazek, który naprawdę poprawił nasze życie. Moim zdaniem auto znacznie więcej zniszczyło niż poprawiło. Przed pojawieniem się samochodów i pociągów życie toczyło się w środowisku wiejskim. To nie było złe życie. Moim zdaniem powszechne dziś przekonanie, że trzeba ciągle podróżować i przebywać po całym świecie, jest błędne i wcale nie sprzyja naszemu szczęściu. Dawniej, gdy nie było samochodów, wszystko musiało być blisko, a ludzie nie „spędzali” godzin w drodze. Samochód po prostu pozwala wielu osobom przebywać w wielu miejscach w ciągu dnia.

I tak, mam samochód, nie mam wyboru.

Myślę, że tym, co naprawdę rozwinęło ludzkość, jest „technologia kulturowa” sądów, wolność jednostki, ochrona własności, ochrona ciała, ustrój demokratyczny, ochrona socjalna itp. Na przykład badacze odkryli, że w Gwinei Równikowej przypadek morderstwa prowadził do coraz większej liczby przypadków morderstwa w ramach krwawej zemsty i stworzył niekończący się łańcuch wojen (podobnie jak krwawa zemsta w społeczeństwie arabskim). Dziś mamy „technologię kulturową” prawa, policji i sądów, które zajmują się takimi sprawami.

Naturalność i antytechnologia

Antytechnologia znajduje się tutaj, w dziale zdrowia, ponieważ w ten sam sposób, w jaki technologia tak naprawdę nie przyczynia się do ludzkości, a jedynie „technologia kulturowa”, tak dla naszego zdrowia lepiej polegać na naturze i „technologii kulturowej”, aby czuć się dobrze i bądź zdrów. Wszystko, co tu napisano o zdrowiu, nie ma w ogóle technologii, są tylko sposoby, które próbują naśladować życie w naturze.

Zatem najlepsza dla nas żywność to ta, która nie została „dotknięta” technologią i która jest jak najbardziej naturalna.

Nie możesz wyjść bez telefonu komórkowego

Dzisiaj doszliśmy do sytuacji, w której trudno wyjść z domu bez telefonu komórkowego, bo trzeba otworzyć samochód, zapłacić w supermarkecie lub odebrać ważny WhatsApp.

Dlatego w wolnym myśleniu wykorzystuję technologię do zarabiania pieniędzy, zdobywania informacji i komunikowania się, bo nie ma innego wyjścia, ale staram się trzymać od technologii jak najdalej. To nie jest łatwe. Lubię też Netflix, Whatsapp i Spotify. Społeczeństwo zachodnie zachęca do technologii i pokłada w niej nadzieje ludzkości, podobnie jak Elon Musk, który postrzega technologię kosmiczną jako opcję ocalenia ludzkości. Myślę, że w wolnej myśli jest oczywiście odwrotnie, nadzieje powinny być w naturze.

W wolnym środowisku uważam dokładnie odwrotnie niż Elon Musk. Aby uchronić Ziemię przed zamienieniem się w gorącą zupę, musimy skorzystać z technologii kulturowych i zmienić nasze nawyki konsumpcyjne, a nie uciekać z Ziemi na pierwszej rakiecie, która poleci na Marsa. Mam wrażenie, że naszym przeznaczeniem jest żyć na Ziemi, a nie na innej planecie…

Dziecko, które ma sens

Obudź w sobie dziecko

Nie chodzi tylko o to, że w naszym dzieciństwie jest tyle zajęć, nawet poetów i piosenkarzy, jest coś, co pozostaje z tobą przez te wszystkie lata.

Ale w wolnym myśleniu ja, i mam nadzieję, że ty także, szukamy najmniejszego wysiłku dla największego zysku, a jest coś ciekawego w zysku, tym razem jest to zysk niepieniężny. Twój zysk będzie taki, jeśli uda ci się pozostać dziećmi przez większą część czasu. być dziećmi

patrzeć do wewnątrz, a nie tylko na zewnątrz

Aby osiągnąć dobre życie, mamy tendencję do koncentrowania się wyłącznie na środowisku zewnętrznym.

To klasyczny błąd. Jeśli zapytasz ludzi, czego by chcieli, większość z nich odpowie „pieniądze”.

Pieniądze ładnie porządkują nasze otoczenie zewnętrzne, ale tylko do pewnego limitu. Ale nie pomaga nam zrozumieć, że konieczne i równie ważne jest zajrzenie do środka. Jakość naszego życia, czyli innymi słowy, aby osiągnąć dobre życie, trzeba także zajrzeć do środka. Może to brzmi oczywisto, ale dla mnie nie było takie oczywiste. Patrzenie w głąb siebie jest dla każdego czymś innym, więc nie będę się nad tym rozwodzić.

Dzieci i plemiona

Antropolodzy badają plemiona, ponieważ jest to ich zawód. Prowadzę badania antropologów i plemion, aby zrozumieć, jakie działania i cechy mieliśmy w ewolucji, a jakie zniknęły w wyniku modernizacji. Zakwaszanie chleba to czynność, która dzisiaj praktycznie zanikła. Wspólne wychowanie wszystkich dzieci plemienia to kolejny interesujący przykład, który stosunkowo zanikł i występuje częściej w moszawimach i kibucach. Duża część zrozumienia, jak prawidłowo chodzić, jak stać prosto, co pić i wszystko, co tutaj przeczytasz, wywodzi się z tej wolnej myśli, która jest powszechna wśród starożytnych plemion, na temat tego, jak żyli, na co chorowali, dlaczego uśmiechali się i wszystko, co się z tym wiąże. Patrzenie na moje dzieci czasami przypomina starożytne plemię. Wiele z ich cech jest podstawowych i naturalnych, a modernizacja im nie zaszkodziła. Jak na przykład myślenie o tym, co kupić dziecku i upewnianie się, że każdy dostanie to samo. To znaczy porównanie z najbliższymi, zazdrość i duch sprawiedliwości.

Wolność wyboru znaczenia

Czy widziałeś kiedyś dziecko budujące coś z klocków Lego i koncentrujące się na tym, jakby to była najważniejsza rzecz na świecie, patrząc na to dzieło jako na najpiękniejszą konstrukcję, jaką kiedykolwiek stworzono?

Dla dzieci każda chwila jest ważna i to one decydują, co jest dla nich ważne, nikt inny nie decyduje za nie. Jednak z obserwacji często można zauważyć, że to, co dla rodziców jest postrzegane jako istotne, jest również postrzegane jako takie przez dzieci. Jest to proces przetrwania, podczas którego dzieci uczą się od rodziców. Jeśli widziałeś swojego ojca uciekającego przed wężem, jest to wydarzenie, które powinieneś uznać za znaczące, ponieważ prawdopodobnie wyewoluował on ze zwierząt znacznie starszych od człowieka. Tak jak dziecko odnajduje sens w wielu rzeczach, tak i my powinniśmy zajmować się tym, co ma znaczenie dla nas, a nie dla innych. I to jest punkt krytyczny, nikt nie może zdecydować, co jest dla ciebie znaczące. Zyski finansowe i zabawa były dla mnie ważne aż do późnego wieku, ale dla innych prawdopodobnie nie są ważne. Badania i logika pokazują, że to nie poszukiwanie szczęścia uczyni nas szczęśliwymi, ale odnalezienie sensu, bycie osobą mającą sens. Samo poszukiwanie szczęścia powoduje nieszczęście, to pewne.

Jedna wielka gra

Patrzenie na wszystko jak na grę i nietraktowanie życia zbyt poważnie daje ogromny zysk. Kiedy wszystko gra, nie boisz się niczego.

Ogromną stratą jest myślenie, że dzieci potrzebują drogich produktów i doświadczeń, aby być szczęśliwe. Jest to całkowicie spowodowane uprzedzeniami zazdrości . Obserwując moje dzieci i siebie, a także naukę czytania, jest dla mnie całkowicie jasne, że ostatecznie dzieci najbardziej lubią przebywać z przyjaciółmi i bawić się. Ten. To naprawdę proste, jeśli spojrzysz na to wyraźnie i ze swobodą myślenia.

Zawsze postrzegałem wszystko jako grę, wojsko, studia, Beejack, Play65, Plus500, bo to tak naprawdę wszystkie gry. Pozwól mi pójść na boisko, na boisko do piłki nożnej, koszykówki, tenisa, squasha lub pokera i po prostu pobawić się w towarzystwie. To takie proste.

Przez miesiąc byłem w wojsku na kursie tragarza. Pamiętam, że dowódca kursu zapytał mnie, dlaczego cały czas po kolei się śmieję. Roześmiałem się, bo to był mecz dla mnie i było mi dziwnie widzieć wszystkich stojących w ten sposób.

Tylko że ja nie postrzegam wolnej myśli jako gry, ale jako coś, co może czynić dobro.

Równowaga jest ważna

Oczywiście to, co tutaj napisałem, nie jest wyczerpujące i że zawsze należy zachować równowagę. Nie wszystko w życiu jest grą, ale nie wszystko jest tak istotne i poważne, jak nam się wydaje, i nie można przez cały czas zachowywać się jak dziecko. Jest to ważne prawo wolnego myślenia, które pozwala na wyrobienie sobie osądu i zachowanie równowagi.

Dom bez pokus dla ogromnego zysku

Jednym z miejsc, na których możesz zyskać, jest zrozumienie, że nie ma kuszącego „mięśnia”, który można wytrenować. Nasze oczy są odpowiedzialne za to, że mózg czegoś chce.

Oczywiście dzieciom znacznie trudniej jest oprzeć się pokusom, takim jak oglądanie YouTube i nieodrabianie zadań domowych.

Dlatego jeśli chcesz jeść określone potrawy, nie jeść ciastek lub po prostu mniej grzebać w telefonie komórkowym, upewnij się, że są one daleko od Ciebie.

Odpowiada na odwieczne pytanie: „Czy powinniśmy umieścić w domu szufladę ze słodyczami?”. Jednoznacznie nie, jest to po prostu niepotrzebna pokusa dla dzieci.

A jeśli chcesz uprawiać sport, spraw, aby „pokusa” dobrze wyglądała, czyli umieść sportowy strój w widocznym miejscu.

Chcesz wygodnego środowiska do nauki, bez telefonu komórkowego lub czegokolwiek innego, co wolisz robić, dotyczy to również dobrego środowiska do nauki dla dziecka. Warto przeczytać o nawyku wygrywania .

Ogromny zysk z prawidłowej postawy i postawy

Jedną z najważniejszych zasad, o której nie zostaniesz poinformowany, jest to, że postawę oraz sposób poruszania się i stania można łatwo zmienić. Po prostu zastanawiam się, jak stać i poruszać się, to wszystko. Nie potrzebujesz niczego poza tym. Zrozumienie tego jest nieskończonym zyskiem. Zapobiega problemom z kolanami, plecami, szyją, płaskostopiem, problemami bioder i przepukliną krążków międzykręgowych. Nie dzieje się tak tylko z tego powodu, ale istnieje prawdopodobieństwo, że wszystkie te problemy wynikają z nieprawidłowego ruchu i postawy, która nie odpowiada sposobowi, w jaki nasze ciało powinno się poruszać i zachowywać.

Przez „dawno, dawno temu” mam na myśli tysiące lat temu, kiedy nie było butów i samochodów, a ludzie przez większą część dnia chodzili z miejsca na miejsce. Do szczegółowego sposobu myślenia o tym, jak kiedyś chodzili, zgodnie z prawami wolnej myśli.

Przez większość czasu chodziliśmy boso

Zacznijmy od żartu: chodzenie lub bieganie boso boli stopy, dlatego warto kupować buty do biegania z amortyzatorami.

To bardziej rada Achitofela niż żart. Najwcześniejsze znalezione buty pochodzą sprzed 40 000 lat, a większość sprzed około 5000 lat. Faktycznie, istnieją plemiona, które do niedawna chodziły boso. A wszystko to w porównaniu z milionami lat istnienia małpoluda, który biegał boso, bez amortyzatorów. Tak jak koń nie potrzebuje kopyt do biegania, tak ludzie nie potrzebują butów do swoich naturalnych działań.

co to jest but

Nasze ciało zostało zbudowane do biegania i chodzenia „ze świadomością”, że nie mamy butów, dlatego buty koniecznie zmieniają sposób, w jaki chodzimy, biegamy lub stoimy. Stosując logikę do tych informacji, dochodzimy do wniosku, że buty, które nam odpowiadają, to buty symulujące chodzenie na boso z szeroką podeszwą, która nie zmiażdży wszystkich palców i nie uniesie żadnej części stopy.

I tak, wszystko, co nam sprzedają na temat butów z amortyzatorami i tym podobnych, jakbyśmy potrzebowali amortyzatorów, jest w zasadzie wielkim blefem. Możesz śmiało chodzić boso.

Chodź prosto i wyprostowany, noś płaskie buty przypominające bose stopy. Buty, które nie są płaskie, zachęcają do nienaturalnych ruchów i uniemożliwiają naturalne ruchy stawów.

Urodziliśmy się boso

Urodziliśmy się boso, przystosowani do poruszania się i przebywania w określonych pozycjach. Podobnie jak „sprzęt z systemem operacyjnym, z którym się rodzisz” – niewłaściwa obsługa powoduje niekończące się problemy w postaci erozji chrząstki oraz bólu pleców i szyi. Z biegiem lat tracimy właściwy sposób, w jaki mieliśmy się poruszać. Z pokolenia na pokolenie stajemy się bierni, siedzimy jak nasi rodzice i nosimy różne, dziwne buty, które szkodzą naszej postawie – wysokie obcasy, mokasyny i tym podobne. Ewoluowaliśmy, aby chodzić boso, więc forma chodzenia zostaje zaburzona przez używanie nieodpowiednich butów, które powodują wiele problemów ze stawami, plecami i stanem emocjonalnym. Tak naprawdę każde pokolenie staje się bardziej uległe niż poprzednie. To niesamowite widzieć plemiona, które nie połączyły się z zachodnią kulturą – jak bardzo są wyprostowani i jak silne są ich mięśnie pleców i pośladków w porównaniu z nami. Na szczęście można to skorygować, poprawiając postawę, chodząc, stojąc i siedząc.

wiosenna noga

Nie wystarczy chodzić jakbyśmy byli boso, trzeba też chodzić poprawnie, nasz prawidłowy chód został z biegiem lat zniszczony przez buty na wysokich obcasach, patrzenie na naszych rodziców, których chód też się zmienił, ugniatanie palców butami i zamienienie całej stopy w jeden blok, mimo że jest elastyczna i składa się z wielu mięśni i kości.

Ale w jaki sposób ewolucja przystosowała się do chodzenia? Oczywiście chodzenie przy minimalnym zużyciu energii zwiększało prawdopodobieństwo przeżycia lepszego niż inni. W formule wolnej myśli jest to zarys sposobu, w jaki działa ewolucja. I spadek poziomu od rządów natury na niższy poziom, jakim jest chodzenie. Dlatego optymalną formą chodzenia jest takie rozciąganie nogi, która niejako sama wraca do swojej naturalnej pozycji. Pomyśl o nodze jak o sprężynie, rozciągamy ją, a ona sama się kurczy. Dokładnie tak samo w bieganiu. Wiele osób popełnia błąd, przykładając siłę na każdym kroku, co skutkuje podwójną energią. Oznacza to, że trzeba chodzić i biegać stosunkowo małymi krokami, gdy całe ciało jest wyciągnięte i wyprostowane, a wtedy nogi same się kurczą. Podczas chodzenia noga powinna być wyprostowana, a pod koniec kroku palce u nóg dociskają podłogę. Jeśli nie wykonasz tych dwóch, będziesz mieć „chód do przodu”, chód, który powoduje problemy z biodrami, kolanami i kostkami. Jeśli masz płaską stopę, czyli płaskostopie, prawdopodobnie jest to spowodowane nieprawidłowym stylem chodzenia, jak opisałem. Ważnym wnioskiem jest to, że zużycie chrząstki i różne problemy w stawach nóg są często spowodowane nieprawidłowym chodzeniem lub bieganiem. Brzmi to trochę urojeniowo, ale mając swobodę myślenia, możemy dotrzeć do prawdy, nawet jeśli nie każdemu się to podoba.

Najstarszy i najlepszy sport na świecie

Najstarszym sportem na świecie jest chodzenie na łonie natury i prawdopodobnie jest ono również dla nas najlepsze. To takie proste – idź. Możemy popełnić błąd i pomyśleć, że chodzenie jest niepotrzebne, ponieważ prawie się nie pocimy i nie czujemy się wyczerpani, ale to błąd, chodzenie to dla nas najlepszy sport.

Jeśli chodzi o czynność, która jest starożytna, istnieje większa szansa, że i tak jesteśmy do niej przystosowani. Dawniej byliśmy aktywni i nie musieliśmy uprawiać sportu, żeby być zdrowi. Dziś ważne jest, abyśmy uprawiali sport, aby symulować sposób, w jaki żyli w przeszłości. Bo oni naprawdę żyli. Uprawiaj najstarszy sport świata i taki, który najbardziej nam odpowiada – „spaceruj” przynajmniej przez godzinę dziennie. Poza tym ważne jest, aby chodzić prawidłowo i jeśli to możliwe – najlepiej na łonie natury. Dobre wyjaśnienie prawidłowego chodzenia pod koniec filmu . Najbardziej naturalne jest chodzenie boso, tak jak one chodziły od milionów lat. Ale są też buty imitujące chodzenie boso, z bardzo cienką podeszwą.

skacze po głowie

W tym miejscu często pojawia się dość rozsądne pytanie – wiele osób nosi buty z amortyzatorami i nie ma z tym żadnego problemu. Są też tacy, którzy palą w wieku 100 lat lub jedzą chleb pszenny i są zdrowi do późnej starości. Istnieją geny, które pomagają radzić sobie z toksynami, ale nie zalecałbym zakładania się, że je masz. Niektórzy ludzie mają budowę stopy, która prawdopodobnie toleruje buty z podwyższeniem itp., a niektórzy mniej. W końcu wszyscy powinniśmy jak najczęściej chodzić boso lub w butach na płaskim obcasie.

Platformy, płaskostopie i wkładki, co?

Oczywiście, uruchamiając „narzędzie wątpliwości” na wkładkach, zdajesz sobie sprawę, że są one niepotrzebne i niepotrzebne. Wkładki przenoszą problem na inny staw. W ramach wolnej myśli przywieziemy informacje z Afryki i odkryjemy, że odsetek osób z płaskostopiem lub, jak to się nazywa po niemiecku, „Platfus”, jest niewielki w porównaniu z ich odsetkiem w społeczeństwie zachodnim, gdzie 20-30% populacji populacji ma płaskie stopy. Mam na myśli, że coś, co robimy w zachodnim społeczeństwie, powoduje to! Po raz kolejny widać, że to nie są powalone geny. Oczywiście, kiedy ćwiczysz swobodne myślenie, zdajesz sobie sprawę, że przyczyną są prawdopodobnie nasze buty, sposób, w jaki chodzimy lub nasza waga. Wszystkie trzy z tych działań wpływają na siły w stawie.

Oto cytat z tego badania : „Według Stahli i rosnącej liczby innych ortopedów dziecięcych dzieci z najzdrowszymi i najbardziej elastycznymi stopami to te, które zazwyczaj chodzą boso. Jego badania w krajach rozwijających się pokazują, że ludzie, którzy nie noszą butów, mają większą elastyczność i mobilność, silniejsze stopy, mniej deformacji i mniej dolegliwości niż osoby noszące buty regularnie”.

I tu splotła się informacja, nauka i logika, warto postawić na buty jako istotną przyczynę płaskostopia, które powoduje inne problemy, takie jak problemy z dolną częścią pleców czy problemy z kolanami, które są objawem, a nie problemem. Wniosek z wolnej myśli jest taki, że wkładki są niepotrzebne dla większości osób, które nie mają problemów strukturalnych ze stopami.

Gdzie poszedł ortopeda stóp?

Wniosku, że płaskostopie spowodowane są źle dopasowanymi butami, nieprawidłowym stylem chodzenia i nadwagą, nie usłyszysz od niemal żadnego ortopedy na świecie. Niewłaściwa forma chodzenia wynika zarówno z budowy obuwia, jak i z samego faktu chodzenia w butach, a nie chodzenia boso. Ortopedzi nie myślą swobodnie, są mądrzy, ale nie starają się zrozumieć źródła problemu, pośpiesznie leczą objawy: ból kolan, ból bioder, ból stóp i nie tylko. Musisz zrozumieć i wątpić, aby szukać rozwiązania, nie jest to rozwiązanie w 100%, ale w moim przypadku zadziałało i jestem pewien, że zadziała również w przypadku Ciebie. Noszę buty z naprawdę płaską podeszwą, płaskie sandały, buty z pięcioma palcami lub po prostu bose stopy. Oczywiście zmieniłem też sposób chodzenia.

iść w prawo

Prawidłowe chodzenie ma miejsce wtedy, gdy noga jest wyprostowana, a wszystkie mięśnie aż do uda są aktywowane, aby wyprostować nogę. Mięśnie nie powinny być aktywowane, gdy noga jest złożona.

Aby to ćwiczyć, będziesz musiał chodzić boso. Tylko w ten sposób pojawią się właściwe, naturalne ruchy, do których jesteśmy stworzeni. Być może będziesz miał szczęście i pójdziesz dobrze. Krok zaczyna się od pięty i kończy na palcach, które również wypychają na końcu kroku. Modele chodzą najbliżej prawdziwego sposobu, w jaki my powinniśmy chodzić. Głowa powinna patrzeć w przestrzeń, a nie w stronę stóp, to okropny nawyk, że ludzie chodzą z opuszczoną głową, dzieje się tak, ponieważ patrzymy na telefony komórkowe i przyzwyczajamy się do pozycji głowy patrzącej w dół.

W naturze stonowane zwierzęta opuszczają głowę, opuszczenie głowy symbolizuje coś nieatrakcyjnego i słabego, i słusznie.

Aby sprawdzić, czy chodzimy prawidłowo, sprawdźmy, czy na końcu kroku odpychamy się palcami u stóp – tak należy to robić. Większość butów kurczy wszystkie palce, bo w ten sposób but jest ładniejszy, ale jest to sprzeczne z budową palców, powinny one się rozszerzać, a nie kurczyć.

Kiedy ćwiczysz swobodne myślenie o prawidłowym chodzeniu, dochodzisz do wniosku, że jest to przyczyną problemów z kolanami, biodrami, dolną częścią pleców i nie tylko. Przez większość dnia chodzimy, dlatego lepiej jest ulepszyć to, co robimy przez większą część dnia. Tak, trudno jest przeprogramować mózg, aby chodzić i poruszać się w nowy sposób, ale po kilku miesiącach zapomnisz, jak chodziłeś wcześniej. Trudność polega na zmianie ruchów w różnych grach, w których się specjalizujesz, prawdopodobnie robiłeś je w pozycji kucanej, a teraz będziesz zmuszony stać w pozycji pionowej.

biegnie w prawo

Aby ćwiczyć prawidłowe bieganie, musisz biegać boso. Bardzo szybko zauważysz, że lądowanie odbywa się na przedniej opuszce stopy, małymi krokami z prostym tyłem i prostującymi nogami.

Dopiero po bieganiu boso spróbuj biegać tak w butach. Buty minimalistyczne są lepsze, przekonaj się, że w przypadku zwykłych butów do biegania nie da się symulować biegania na boso.

Jesteśmy stworzeni do biegania – techniczne wyjaśnienie biegania .

Podobnie jak w przypadku chodzenia, również tutaj trudno jest przeprogramować mózg na bieganie i nowe szybkie ruchy, ale po kilku miesiącach zapomnisz, jak biegłeś wcześniej. Oczywiście u dziecka, które widzi, że jego rodzice pracują prawidłowo, mózg jest łatwiej podłączony i tak pozostaje przez całe życie, ale z tego, co widzę, większość ludzi nie biega prawidłowo, więc musisz zmienić sposób biegania, nie widząc Twoi rodzice działają poprawnie.

Prawidłowa pozycja szyi

Czego większość ludzi nie rozumie, a jeśli to zrozumiesz, osiągniesz ogromny zysk, to fakt, że ból szyi często wynika z nieprawidłowej pozycji szyi, która jest odległa od tego, jak powinna wyglądać nasza szyja. Szyja powinna mieć łuk, nie powinna być prosta. Zwykle patrzenie w dół i na ekrany powoduje wyprostowanie szyi. Tutaj zobaczysz zdjęcie tego, jak powinna wyglądać szyja. Łuk jest niezbędny do utrzymania prawidłowego nacisku na szyję. Podobnie jak w budownictwie, gdzie łuk równoważy naciski wzdłuż łuku, tak też łuk szyjny równoważy siły działające na kręgi i krążek międzykręgowy. Kiedy szyja się prostuje, następuje ucisk na określone punkty szyi, co powoduje przepuklinę dysku.

Spójrz w lustro z boku na szyję, piękna poza też jest właściwa. Jeśli Twoja szyja się wyprostowała, nie oznacza to, że nie możesz przywrócić łuku. Możesz to zrobić poprzez przemyślenie i wdrożenie działań, które przywrócą piękny kształt, który widziałeś w lustrze.

Jak zadbać o prawidłowe chodzenie i bieganie?

Bardzo prosto, na początku zmuszamy się do prawidłowego chodzenia i biegania, a po kilku tygodniach nawyk się wchłania, zupełnie jak wtedy, gdy byliśmy mali i naśladowaliśmy rodziców lub grupę, w której należeliśmy.

Badania pokazują, że wyrobienie nowego nawyku zajmuje 21 dni. Możesz wyrównać całe ciało, po prostu prawidłowo chodząc i biegając. 21 dni skupienia przyniesie duży zysk przy niewielkim wysiłku.

Problemy związane z nieprawidłowym chodzeniem

O stopy, ból kostek, płaskostopie, ból kolan, ból bioder i problemy z dolną częścią pleców. Spróbuj zmienić chodzenie na chodzenie i bieganie na bieganie, a wierzę, że zobaczysz różnicę. Przez „raz” rozumie się tysiące lat, kiedy wszyscy szli dobrze.

materiały pomocnicze

Aby prawidłowo biegać w minimalistycznych butach (tak jesteśmy stworzeni do biegania – techniczne wyjaśnienia na temat biegania ).

Codziennie rozciągaj i napinaj mięśnie ciała przed i po wysiłku fizycznym (z wiekiem musisz więcej inwestować), mają one tendencję do skracania się. Film z Shellem – metoda Toma Brady’ego.

Obserwując, co w wolnej myśli jest właściwie „narzędziem widzenia”, można zrozumieć, jak kiedyś stali, chodzili i siedzieli oraz jak należy wykonywać te czynności: film z 1950 r. o aborygenach .

Punkt, który jest ukryty przed wszystkimi, ale nie przed tobą

Każdy wie, że jeśli jest problem z kolanem, należy udać się do lekarza lub odpocząć.

Jednak w wielu przypadkach problem polega po prostu na chodzeniu i można go rozwiązać, zmieniając formę chodzenia na jedyną, w której powinniśmy chodzić. Nie tylko zyskasz czas, ale zajmiesz się samym problemem, a nie objawem. I tak, to jest tak proste, jak się wydaje i jest tak rewolucyjne, jak się wydaje – po prostu zmień sposób, w jaki chodzisz lub biegasz. Ma to również sens, obciążenie powinno znajdować się na mięśniach, a nie na stawach i być rozłożone między stawami.

Prawidłowa postawa jak poprzednio

Duży zysk prawidłowej postawy przy niewielkim wysiłku

Zaletą prawidłowej postawy jest to, że będziemy wyglądać pięknie i prosto, nie będziemy odczuwać bólów typowych dla osób na wszelkiego rodzaju krzesłach i zaoszczędzimy niepotrzebnych wizyt u lekarzy, zdjęć, niepotrzebnych operacji, pieniędzy i bólów głowy z tego powodu .

Wielki sekret postawy, który rozwiązuje wolna myśl

Wielki sekret polega na tym, że musisz zdecydować, że odtąd tak będziesz stać i siedzieć, i to wszystko, to koniec, to rozwiązane. Nie potrzebujesz terapeutów, lekarzy ani testów.

Prawidłowa postawa

Przestaliśmy poruszać się w sposób, w jaki powinno poruszać się nasze ciało, a nasza postawa nie odpowiada prawidłowemu kształtowi, w jakim została zbudowana przez miliony lat ewolucji. Zmiana postawy podczas ruchu i siedzenia spowoduje radykalną zmianę w ciągu kilku dni. Prawidłowy ruch to jedyny sposób, który leczy źródło problemu, o ile sytuacja nie jest naprawdę poważna. Chirurg kręgosłupa mówi o sposobie leczenia problemu, a nie o objawach.

Jest tylko jeden sposób, aby poznać właściwy sposób poruszania się i utrzymania prawidłowej postawy, a mianowicie zobaczyć, jak ludzie, którzy nie zostali zmodernizowani, stoją, biegają, siedzą i chodzą.

Prawidłowa postawa i pozycja stojąca – artykuł o postawie i doskonałe wyjaśnienia od przeszłości do teraźniejszości .

Prawidłowe siedzenie przodem

Postęp coraz bardziej nas ugina i sprawia, że odchodzimy od drogi, którą mieliśmy podążać. Obserwacja plemion, które przetrwały i żyją jako myśliwi i myśliwi, pozwala zrozumieć, w jaki sposób mieliśmy siedzieć i w ogóle. Spójrz na dzieci, a zobaczysz, że ich postawa w większości nie zmieniła się w stosunku do postawy pierwotnej.

Prawidłowe siedzenie – większość ludzi siedzi przez większą część dnia. Siedzenie na krześle to siedzenie, które nie jest dla nas naturalne, ponieważ nie aktywuje mięśni tułowia. Lepiej jest siedzieć tak jak wcześniej, gdy ciało nie jest zrelaksowane. Formy siedzenia z naszej przeszłości , które są bardziej odpowiednie dla ludzi.

Poruszanie stawami jak poprzednio

Jednym z problemów modernizacji jest to, że większość stawów się nie porusza. Ważnym prawem w ludzkim ciele jest to, że jeśli nie poruszysz lub nie uruchomisz jakiegoś organu, to on degeneruje się i ulega zniszczeniu, a nie my.

Jedynym sposobem, aby zadbać o nasze stawy, których częścią są plecy i szyja, jest ich ruch.

Codziennie rozciągaj i napinaj mięśnie ciała przed i po wysiłku fizycznym (z wiekiem musisz w to więcej inwestować), ponieważ mają one tendencję do skracania się. Film z Shellem – metoda Toma Brady’ego.

Szkoda, że lekarze nie czerpią korzyści tylko z sukcesów

Zysk kryje się na półce z lekarstwami

Lekarz czerpie korzyści z wystawienia recepty, wyjaśnienia dlaczego jest dobra, miłego pożegnania pacjenta po zamówieniu badania i zadzwonienia do następnej w kolejce. Pacjent oczekuje także recepty. Więc to działa w obie strony. Lekarzom nie płacą za siedzenie z pacjentem i wyjaśnianie mu przez godzinę, dlaczego powinien zmienić dietę lub przestać się garbić. Nie mają czasu ani wiedzy, aby siedzieć na ludziach miesiącami, dopóki coś się nie zmieni.

Dobre intencje

Lekarze naprawdę chcą pomagać pacjentom. 99,9% lekarzy chce, żeby pacjent zostawił ich w dobrym stanie niż w chwili wejścia. Nie ma modelu zysku z profilaktyki i zmian dietetycznych, dlatego placówka medyczna nie wdraża oczywistych i naturalnych rozwiązań. Poza tym lekarze nie rozumieją żywienia i nie badali go (w placówkach oświatowych prawdą jest, że przetworzona żywność nie jest dobra dla człowieka, reszta na ogół nie jest prawdą). Odżywianie odpowiada za 90% naszego zdrowia, więc okazuje się, że lekarze nie mają znaczącego wpływu na nasze zdrowie. Medycyna urazowa, czyli poważne obrażenia, działa świetnie, ponieważ przyczyna jest często przypadkowa.

Dlaczego słuchanie dietetyków jest niebezpieczne?

Niebezpieczna lekcja na Wydziale Żywienia

Dietetycy zapoznali się z dietą promowaną przez akademię, czyli warzywami, owocami i żywnością pozbawioną dużej ilości tłuszczu. Oczywiście nie jest to dieta, do której ludzie w sposób naturalny ewoluowali. Nie mam nic osobistego przeciwko dietetykom, jednak większość z nich nie zaleca właściwej diety, ponieważ recytuje to, czego się nauczyła, nie ćwicząc swobodnego myślenia. Ale to, czego się nauczyli, nie zgadza się z nauką i logiką doboru naturalnego. I tak, wszyscy dietetycy się mylą. Nie rozumieją, że rośliny „chcą nas zabić” naturalnymi toksynami, które w nich istnieją. Ponadto tłuszcz zwierzęcy jest bardzo odpowiedni dla ludzi i w dużym stopniu przyczynia się do powstawania cholesterolu, który jest dla nas ogólnie dobry i jest wykorzystywany w krytycznych procesach chemicznych.

Po co wymyślać nową żywność?

Ludzie są stworzeni do jedzenia tego, co jedli przez ostatnie setki tysięcy lat: owoców (które dojrzewały w sposób naturalny), zwierząt (które jadły trawę, a nie zboża) i ryb (naturalnych, a nie ryb stawowych). Jest to logika bez nauki, ale jeśli spojrzysz na naukę i empiryczne wyniki eksperymentów, ta logika jest poprawna. Myśl w kategoriach „żywności odpowiedniej dla człowieka”, a nie „zdrowej żywności”. Nie ma czegoś takiego jak super jedzenie. Zwierzęta też nie mają super jedzenia, mają jedzenie, które im odpowiada. Wielkie oszustwo w żywieniu (diety nie w sensie utraty wagi, ale forma odżywiania) takie jak ketogeniczna, paleo, wegańska, wegetariańska, mięsożerna wykazują poprawę u większości ludzi i dlatego powodują zamieszanie, ponieważ eliminują żywność prosto przetworzoną, która poprawia zdrowie dla zdrowia, ale zawierają problematyczne składniki (toksyny roślinne, w szczególności produkty pełnoziarniste, mleko krowie i inne).

Zwierzęta na wolności nie są tłuste, mimo że są dla nich miejsca z nieskończoną ilością pożywienia. Później omówimy to jako model mentalny, który należy przenieść również na ludzi.

Dieta w sensie ciągłego odżywiania, a nie odchudzania

Oczywiście nie jest dobrze dla nas stosować dietę w sensie ustalonego czasu na odchudzanie, gdy chcemy poznać partnerów lub właśnie się rozwiedliśmy, to tylko zdezorientuje układy organizmu i Ciebie. Właściwym i naturalnym sposobem jest zmiana długości życia na zawsze.

Rośliny i warzywa próbują cię zabić!

Lektyny wchodzą w skład toksyn występujących w naturalnej żywności, na przykład w warzywach, roślinach strączkowych, korzeniach, nasionach, bulwach, ziarnach i (niedojrzałych) owocach.

Nieletni otrzymali własną sekcję, ponieważ są tak nieuchwytni. Osobą, która skłoniła mnie do zapoznania się z nimi, jest dr Gendry , kardiochirurg z USA, który napisał kilka książek na ten temat , z których główną jest The Plant Paradox . Nie we wszystkim ma rację, ale w sprawie nieletnich na pewno ma rację. Występują głównie w warzywach i pełnych ziarnach, ale nie we wszystkich. Niebezpieczeństwo w nich polega na tym, że wpływają na każdą osobę w inny sposób. Istnieją mniejsze lektyny, które nie są dla nikogo dobre (gluten), a reszta różni się w zależności od osoby. Badania nad związkiem lektyn z problemami stawów i erozją chrząstki (problem, który u plemion nie występuje).

Toksyny są po to, aby różne owady i szkodniki ich nie zjadały. Gluten jest lektyną. W dojrzałych owocach znikają, aby mogły je zjeść i rozprzestrzenić drzewa za pomocą nasion znajdujących się w owocach. Nauka pokazuje, że najwięcej toksyn znajduje się w skórce, jądrach i nasionach (logika podpowiada również, że warto chronić nasiona i jądra, które są najważniejsze dla rozrodu rośliny, a skórkę chronić owoc przed dojrzewa), więc żucie nasion owoców i warzyw powoduje uwolnienie toksyn (owoc chce, abyś go zjadł, ale nie rozgniataj nasion). Moim zdaniem te toksyny (zawarte w nich lektyny) są główną przyczyną dużej części chorób autoimmunologicznych i otyłości społeczeństwa, głównie spowodowanej pszenicą. Oto , jakie substancje te toksyny uniemożliwiają ich wchłanianie , a oto doskonały wykład na temat lektyn. Najlepszym sposobem jest moczenie, kiełkowanie, smażenie i gotowanie, aby wyeliminować działanie większości toksyn.

Choroba metaboliczna

Ukryta choroba, która zaczyna się w różnym wieku

Bardzo rzadko zdarza się, że zwierzęta na wolności nie mają prawidłowej wagi. Jak to możliwe? Z pewnością od czasu do czasu natrafiają na niewyczerpane źródło pożywienia, jak tu nie tyć? Czy ludzie są jedynymi zwierzętami, które tyją, gdy dużo jedzą? Aby logicznie rozstrzygnąć tę kwestię, należy zrozumieć, że wszystkie zwierzęta mają mechanizm utrzymujący wagę, ewolucja spowodowała rozwój tego mechanizmu, ponieważ zwierzęta, które tyją, gdy istnieje niewyczerpane źródło pożywienia, po prostu wyginęły i nie ma ich z nami. Tyją zwierzęta, które są karmione przez ludzi, np. bydło, psy i koty. I stąd pochodzi wolna myśl, która łączy logikę i naukę. Ludzie nie różnią się od siebie. Mamy mechanizm utrzymania wagi, który zostaje uszkodzony przez nieodpowiednią dla nas dietę i sposób życia. Rzeczywiście, zwierzęta tyją, gdy podaje się im jęczmień, kukurydzę, soję i inne zboża – pokarm, który jest dla nich nieodpowiedni. W ten sam sposób ludzie tyją z pożywienia, które jest dla nas nieodpowiednie, ale szkody nie są bezpośrednio spowodowane przez jedzenie, ale dlatego, że uszkadza ono nasz mechanizm utrzymywania wagi. Uszkodzenie mechanizmu utrzymania masy ciała nazywa się chorobą metaboliczną.

Toksyny, które zakłócają system równowagi wagi

Choroba metaboliczna , na którą cierpi większość populacji, jest prawdopodobnie spowodowana nieprawidłowym rozkładem węglowodanów, tłuszczów i białek w diecie, a także toksynami zawartymi w roślinach i przetworzonej żywności. Kiedy jest coś, na co cierpi większość ludzi, oznacza to, że bardzo warto, aby każdy sam się sprawdził, ponieważ nie jest to 1:1000, ale 1:3. Nie ma potrzeby badać działania przetworzonej żywności, ponieważ w żaden sposób nie dopasuje się ona do milionów procesów chemicznych zachodzących w naszym organizmie. Najpewniejszym sposobem wyleczenia się z choroby metabolicznej jest darmowa dieta . Większość ludzi cierpi na uleczalny zespół metaboliczny (zespół metaboliczny), a nie tylko na problem otyłości. Powrót do zdrowia przy pomocy przeznaczonej dla nas diety zajmuje rok.Doskonałe badania nad chorobami metabolicznymi i ich uszkodzeniem naczyń krwionośnych. Ważna jest nie ilość pokarmu, ale jego rodzaj i spożywanie skoncentrowanych posiłków do 10 godzin dziennie, a resztę czasu, aby dać odpocząć układowi trawiennemu. Każdy ma naturalną wagę, jest to zazwyczaj taka waga, jaką miał w wieku 18-20 lat, jaką osiągnie po okresie spożywania naturalnej żywności.

Otwórz duże usta

Jak Indianie mieli białe zęby bez Colgate?

George Catlin był amerykańskim malarzem, pisarzem i podróżnikiem, najbardziej znanym ze swoich portretów plemion indiańskich i dokumentacji ich kultur z początku do połowy XIX wieku. Podczas swoich podróży i kontaktów z różnymi plemionami indiańskimi Catlin również obserwował i dokumentował stan ich zębów.

George mieszkał z Indianami i po prostu obserwował

W swojej książce „Listy i notatki o manierach, zwyczajach i kondycji Indian w Ameryce Północnej” Catlin poczynił kilka notatek na temat zębów Indian. Zauważył, że zazwyczaj mają mocne, zdrowe zęby bez próchnicy i przypisuje to swojej diecie i trybowi życia. Ponadto w swojej książce The Breadth Of Life z 1864 roku Catlin zauważa, że Indianie nazywali białego człowieka Czarnymi Ustami obraźliwym imieniem. George przez lata mieszkał z Indianami, nie kłamał. W swoich książkach napisał, że Indianie dzień i noc trzymali buzię na kłódkę i widział, jak indyjskie matki kładły swoje dzieci do snu na plecach i upewniały się, że podczas snu mają zamknięte usta. I tak, jestem na tyle szalona, żeby przeczytać jego książki, były niesamowite, ponieważ dawały obraz plemienia żyjącego w naturze z 1864 roku. Można je również zamówić w Amazonie.

Z obserwacji Katelyn dowiadujemy się o wyjątkowym zdrowiu zębów. Catlin zauważył, że rdzenni Amerykanie mieli doskonałe zdrowie zębów i bardzo niewiele przypadków próchnicy. Przypisał to diecie, która była bogata w naturalną, nieprzetworzoną żywność i uboga w cukry.

Ponadto Catlin zauważył, że niektóre plemiona praktykowały ostrzenie zębów, polegające na dotykaniu zębów ostrymi punktami. Dokonano tego ze względów estetycznych i jako znak przynależności plemiennej. Był pod wrażeniem umiejętności, z jaką to zostało zrobione, a także braku próchnicy nawet wśród tych, którzy ostrzyli zęby.

Praktyki higieny jamy ustnej zaobserwowane przez Catlina wykazały, że rdzenni Amerykanie przestrzegali higieny jamy ustnej za pomocą patyczków do żucia i innych naturalnych metod. Uważał, że te praktyki, wraz z dietą, oddychaniem przez nos i zamkniętymi ustami przez cały dzień, przyczyniły się do ich ogólnego dobrego zdrowia zębów.

Gdzie są dentyści?

Można się uśmiechać, dentyści po prostu o tym nie wiedzą, nie chodzi o to, że są złymi ludźmi. Chore zęby i nieświeży oddech to objaw, a nie problem. Trzy rzeczy sprawią, że Twoje zęby będą białe i proste, jeśli nie jest za późno: odżywianie, oddychanie przez nos i czyszczenie zębów bez środków chemicznych.

I tyle, żadna magia, Indianie w Ameryce mieli doskonałe zęby bez całej naszej magii, można je skopiować i to jest dokładnie to, co zrobiłem w wolnej myśli.

Zęby ulegają zniszczeniu przede wszystkim na skutek złej diety, ubogiej w minerały i witaminy. Zwykle jest to dieta z małą ilością mięsa i ryb, a z dużą ilością roślin i przetworzonej żywności, która uniemożliwia wchłanianie ważnych minerałów.

Innym powodem jest oddychanie przez usta w nocy i w ciągu dnia. Kiedy oddychasz przez usta, to tak, jakbyś wystawił jabłko na zewnątrz – zgnije. Kiedy zamykamy usta, przypomina to zawijanie jabłka. Dzięki temu usta również nie będą wysuszone. Podczas oddychania przez nos język naciska na szczękę i wytwarza proste zęby. Spróbuj oddychać przez nos z zamkniętymi ustami, a zobaczysz, że język naciska na górną szczękę niczym mostek.

Substancje chemiczne czy naturalne?

Trzecim i ważnym powodem, dla którego zęby nie są białe i zdrowe, jest czystość zębów. Sekret polega na tym, że nie ma potrzeby stosowania drogich środków chemicznych, niszczą one jedynie strukturę bakterii i jelit, część pasty do zębów i płynu do płukania jamy ustnej przedostaje się do przewodu pokarmowego, ponieważ część zostaje połknięta. To tak jakby zjeść truciznę, spróbuj połknąć pastę do zębów, a zobaczysz, że to naprawdę nieprzyjemne, oczywiście nie próbuj, to był żart. Przeczytaj, że pasta do zębów zawsze mówi „nie do jedzenia”, ale część zawsze jest połykana.

Jak dbasz o zęby?

Ważne jest, aby po posiłku nitkować zęby, wkładać wykałaczkę między zęby i myć zęby ciepłą wodą. Bardzo ważne jest mycie zębów ciepłą wodą. Nie potrzeba żadnych środków chemicznych, to blef. Plemiona, a także Indianie mieli białe i proste zęby bez pasty do zębów. Do czyszczenia zębów po szczotkowaniu zaleca się używanie szorstkiego ręcznika. Gdy pojawi się problem lub stan zapalny, przepłucz kilkakrotnie słoną wodą.

Pasta do zębów nie wpływa w żaden sposób na zdrowie zębów i nie ma takiej potrzeby. Aby zęby były proste, ważne jest, aby w dzieciństwie jeść twarde pokarmy. Płukanie ust ciepłą wodą ma taki sam efekt jak inne substancje. Zabierz coś poza zębami, nienaturalne substancje jak najmniej na Tobie, blisko Ciebie i w Tobie. Przykład: Obecnie pasty do zębów takie jak Sensodyne zawierają toksyczną substancję: dwutlenek tytanu . To jest mały przykład z tysięcy przykładów.

Badanie sprawdzające wpływ stosowania „płynu do płukania jamy ustnej” na ciśnienie krwi.

Czy to możliwe, że większość dentystów się myli? Zdecydowanie tak, mylą się.

słońce

ekspozycja na słońce

Przynajmniej pół godziny dziennie. Wielką zaletą jest to, że pod wpływem promieniowania UVA organizm uwalnia tlenek azotynów (tę samą substancję, która uwalnia się podczas oddychania z nosa do płuc), a produktem ubocznym jest witamina D, ale wielką zaletą jest uwalnianie tlenku azotynów. Lepiej przebywać na słońcu w godzinach, w których cień jest wyższy od Ciebie, aby się nie poparzyć.

Naturalny krem przeciw opalaniu

Witamina D jest wytwarzana pod wpływem promieni UVB, aby zapobiec uszkodzeniom słonecznym i jest ważna dla budowy kości. Działa jak krem przeciwsłoneczny, więc organizm go produkuje. Eskimosi nie są wystawieni na działanie słońca i całą witaminę D czerpią od zwierząt. Tłuszcze zwierzęce zawierają witaminę D, zwłaszcza zwierzęta, które dorastały na pastwiskach i jadły trawę. Organizm magazynuje witaminę D w tłuszczu w zależności od rodzaju cholesterolu znajdującego się na naszej skórze, dlatego osoby niejedzące tłuszczów zwierzęcych (cierpiące na wiele różnych chorób i objawów) zwykle kojarzą swoje objawy z niedoborem witaminy D, jest to jednak skutek, a nie przyczyna.

„Wiadomo, że rośliny więdną bez światła słonecznego i to samo dotyczy ludzi”.

Jak usunąć naturalną ochronę przeciwsłoneczną?

Jak usunąć naturalny „krem do opalenizny”, który wytwarza nasz organizm? Bardzo proste, wystarczy umyć się mydłem. Podobnie jak szampon usuwa naturalny olej z włosów, tak mydło usuwa olej z witaminą D, która chroni nas przed promieniami słonecznymi. Nie wierzysz mi? Unikaj kąpieli mydłem i szamponem przez tydzień i wychodź na słońce, a zobaczysz, że palisz się znacznie mniej.

Tutaj obejrzycie znakomity wykład na temat słońca i naszego organizmu.

Ludzkim sposobem rozpoznania czegoś zdrowego jest piękno

Podstawowy instynkt jest piękny

To dość fascynujące, jak małe dzieci w naturalny sposób potrafią zrozumieć pewne standardy piękna, nawet jeśli nikt im ich nie wyjaśnia. Na przykład mogą rozpoznać, że białe zęby są piękne, podczas gdy żółte i brązowe zęby nie. Ta umiejętność rozpoznawania piękna wydaje się być w nas zakorzeniona od samego początku.

Dzieci potrafią także odróżnić wygląd zdrowy od niezdrowego. Mogą kojarzyć wysoką i wyprostowaną postawę z pięknem, a przygarbioną lub chorowitą postawę jako mniej piękną. Podobnie mogą widzieć piękno w zgrabnym ciele, a mniej w pulchnym. Potrafią nawet rozpoznać, że gładka skóra jest piękna, podczas gdy skóra uszkodzona paleniem papierosów już nie.

Wrodzone preferencje dla Lipy

Te wrodzone preferencje dotyczące piękna wywodzą się z naszych ewolucyjnych korzeni. Badania pokazują, że piękne cechy często sygnalizują płodność i dobre zdrowie, które są ważne dla przetrwania i kontynuacji naszych genów. Na przykład badanie przeprowadzone przez Perretta i wsp. w 1999 r. wykazało, że ludzie na ogół uważają twarze symetryczne za bardziej atrakcyjne, być może dlatego, że symetria jest wskaźnikiem sprawności genetycznej.

Wrodzone docenianie piękna pomaga nam także dokonywać wyborów dotyczących tego, kim chcemy być, ponieważ może nam to wskazać odpowiedniego partnera. Kiedy obserwujemy, jak ktoś chodzi lub stoi z wdziękiem, zwykle oznacza to dobry stan zdrowia i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. To samo dotyczy oddychania: oddychanie przez nos często wygląda piękniej niż oddychanie przez usta, ponieważ jest to zdrowszy sposób oddychania. Wyobraź sobie, że ktoś oddycha z otwartymi ustami. Czy widzisz, że nie wygląda to dobrze?

Czy widziałeś chodzącego modela i wygląda on dobrze? Ta prawość jest także właściwym postępowaniem.

Jedzenie z zamkniętymi ustami podczas żucia wygląda dobrze? Jest też zdrowszy, bo wraz z jedzeniem nie połyka się powietrza.

niszczyć naturalną zdolność rozpoznawania piękna

Tak jak możemy uszkodzić naturalną sygnalizację, z którą się urodziliśmy, kiedy jeść, a raczej kiedy jesteśmy najedzeni, na przykład, kiedy jemy pszenicę, lub mechanizm informujący, kiedy pić, kiedy pijemy kawę lub alkohol, tak też możliwe jest niszczą naszą naturalną zdolność rozpoznawania piękna, czasami piękno jest zjawiskiem społecznym, jak plemię Marouchi. Szyja w Tajlandii, będą myśleć, że długa szyja jest piękna, ponieważ jest to akceptowane w społeczeństwie.

Zatem niezależnie od tego, czy siedzisz, stoisz, chodzisz, biegasz, oddychasz czy swobodnie myślisz, natura zachęca, abyś zrobił to pięknie, spójrz na siebie i rób to pięknie. To przyciąganie do piękna ma swój cel, ale można na nim polegać, aby wiedzieć, jak robić wszystko dobrze, ponieważ często piękno jest również właściwe.

Chleb z czekoladą jest groźniejszy niż deszcz

Kiedy byłem w trzeciej klasie, moi rodzice zostawili nas z przyjaciółmi. Matka znajomych, która nazywała ją Bat Szewa, dawała mi do szkoły chleb z czekoladą. Nigdy nie dostawałam do szkoły chleba z czekoladą. W drodze do szkoły zjadłam chleb z czekoladą i przez cały dzień w szkole byłam głodna.

Powszechnym widokiem jest to, że matki boją się, że ich dziecko zmoknie na deszczu, dlatego gonią go w płaszczu lub swetrze, a nie na nas, i wysyłają dziecko do szkoły z chlebem i czekoladą.

Strach matki ma swoje źródło, ale nie chleb z czekoladą, myśl naprawdę dziwna, choć brzmię trochę jak urojenia i wiem o tym, ale warto pokazać, jak źle to wpływa na dziecko.

Zmoknięcie podczas deszczu lub uczucie lekkiego zimna jest świetne dla dziecka, a nawet jeśli nie jest zbyt wspaniałe, rodzi niezależne dziecko. Następnym razem, gdy sam będzie pamiętał, że było mu zimno, zabierz ze sobą płaszcz lub parasol, a prawda jest taka, że takie wystawianie się na zimno jest dla niego nawet zdrowe. Chleb z czekoladą natomiast do szkoły nie tylko sprawi, że dziecko straci cukier i będzie mu znacznie trudniej się skoncentrować, ale przyczyni się do zamiłowania dziecka do niezdrowej żywności i zwiększy prawdopodobieństwo chorób, na które matka ma wpływ. nie wyobraża sobie w swoich najgorszych snach, takich jak nowotwór, cukrzyca, choroby metaboliczne, a nawet problemy z zębami.

Ale wszyscy wiedzą, że ta matka kocha swoje dziecko najbardziej na świecie, dlatego jest mi to dziwne i piszę o tym tutaj.

Dzieci i ludzie nie powinni jeść przaśnego chleba pszennego z czekoladą, nie wtedy, gdy są dziećmi i prawdę mówiąc – nigdy. Mają stosować dietę bezpłatną – żywność przystosowaną dla człowieka.

Opuść brwi, które uniosłeś na podstawie tego, co tutaj napisałem i czytaj dalej, chleb z czekoladą jest przykładem, ale dotyczy to wszystkiego, czego człowiek nie powinien jeść.

Więc następnym razem, gdy zobaczysz matkę podającą dziecku chleb z czekoladą, krzyknij do dziecka: „Nie kończ chleba czekoladą w drodze do szkoły!” i krzyknij do matki: „Bój się chleba i nie zimno!”

Daj nam coś doskonałego

Wiele osób mówi mi, że nawet mięso, które jemy dzisiaj, nie przypomina tego, na które polowano miliony lat temu. Co prawda ma dużo więcej tłuszczu i udomowione zwierzęta jedzą karmę, która jest dla nich nieodpowiednia, ale dla nas jest ona o wiele bardziej odpowiednia niż np. płatki owsiane z najróżniejszymi dodatkami.

Istnieje obawa, że ryby morskie zawierają metale i wszelkiego rodzaju niezdrowe substancje, ale nawet w tym przypadku ryby morskie są prawie identyczne z rybami, które starożytni jedli przez miliony lat, jest to zero w sześćdziesięciu w porównaniu do znalezionych naturalnych toksyn w roślinach.

Sztuka polega na tym, aby mieć pomysły, które są w 80% poprawne, ponieważ osiągnięcie 100% jest bardzo trudne dla zdrowia. Ale aby osiągnąć 100% zdrowia, musisz podejmować decyzje, które są w 80% trafne. W zdrowiu nie ma decyzji stuprocentowych. (Z wyjątkiem walenia głową w ścianę, które na 100% spowoduje ból głowy).

Toniemy w informacjach, ale pragniemy wiedzy na ich temat, zdrowie to poker, w większości przypadków nie ma 100% ani 90%, decyzje muszą być podejmowane w warunkach niepewności (czasami wynik jest odwrotny do szans, jak np. palacz, który dożyje 102 lat) i właśnie w tym jest problem, nikt nie jest zdecydowany i nie mówi, co należy zrobić – to są rzeczy, które są prawdziwe z dużym prawdopodobieństwem, więc przychodzi wolna myśl, aby spróbować odizolować sygnał od szumu . Jak wszystko, co przeczytasz, także i to, co tutaj przeczytasz, traktuj z ograniczoną odpowiedzialnością . Dzięki swobodnemu myśleniu można dojść do następującego krytycznego i ważnego prawa: „zachowywać się tak, jak zachowywali się starożytni ludzie w naturze” – wobec tego sposobu życia. nasze ciało i umysł przystosowały się i przystosowały! Próba pokonania natury technologią, narkotykami, magikami, maściami, cudownymi ziołami, wiedzą i sokami często kończy się niepowodzeniem.

Czy można pokonać naturę?

Ktokolwiek „zaprojektował” naturę, nie chciał dać człowiekowi możliwości jej przekroczenia.

Ewolucja przystosowała nas do tego, jak byliśmy w naturze i nie może nas przystosować do szybkich zmian. Ewolucja działa na odległą przeszłość, a nie na teraźniejszość. Kiedy to zrozumiesz, zrozumiesz wszystko. To nie jest fizyka rakietowa, ale prosta logika. Podobnie jak zwierzęta, pracujemy głównie po to, aby zdobyć pożywienie, znaleźć schronienie i rozmnażać się, a także uzyskać informacje na temat tych trzech rzeczy.

Ewolucja zaprojektowała dla nas miliony rodzajów spektakularnych procesów chemicznych i miliardy miliardów procesów chemicznych (współzależnych) w każdej sekundzie, które nas napędzają i definiują. Niewłaściwe jest dla nas szukanie nowych procesów chemicznych, które nas naprawią (leki), ale po prostu kontynuowanie i nie niszczenie milionów istniejących procesów, którymi zostaliśmy wyrzuceni na świat (tylko po to, aby pozostać naturalnym), to prawda z probabilistycznego i logicznego punktu widzenia.

Oto rzeczy, które wzmocnią cię fizycznie: jedzenie, które ludzie jedli w przeszłości, oddychanie przez nos, prawidłowy ruch, uczenie się (aktywacja mózgu) i środowisko. Każdy pomysł jest właściwie rozwiązaniem łatwym do wdrożenia i opiera się na prostej, swobodnej myśli „zachowywać się tak, jak starożytni ludzie zachowywali się w naturze”.

Trudno dokładnie zrozumieć, jak zachowywali się starożytni, ale istnieją plemiona, które przetrwały, są też stare książki i filmy, dzięki którym można dowiedzieć się, jak to zrobić.

Królik potrzebuje pewnych ziół i warzyw, w przeciwnym razie zachoruje i umrze. To są rzeczy, które jadł na wolności. Krowa potrzebuje zielonej trawy, a kiedy dasz jej pokarm, do którego nie jest stworzona (aby utyła – w interesie hodowcy jest więcej mięsa, a nie więcej zdrowia dla ciebie), taki jak ziarna kukurydzy, soja i jęczmień, tyje i od czasu do czasu trzeba go utrzymać przy życiu za pomocą antybiotyków. Dokładnie w ten sam sposób jesteśmy również zbudowani do określonego pożywienia i określonego środowiska życia. Ignorowanie tej potrzeby objawia się u dużej części ludności świata otyłością, chorobami, regularną potrzebą lekarzy i leków.

Ból głowy to ból głowy

Historia, która mi się przydarzyła – moja żona powiedziała mi, że gdy patrzy w dół, odczuwa zawroty głowy i że może mieć krwotok mózgowy lub udar. Powiedziałem jej, że szkoda, że ją tak stracę, ale „miło było cię poznać, dogadamy się” i dodałem: „Tel Awiw ma dobry wybór”. Uważam to za bardzo dziwne. Pamiętam, jak słyszałem, jak ćwiczyła skakankę. Zapytałem ją: „Powiedz mi, że nie skakałaś na linie przez pół godziny?”. W wolnych myślach zestawiłem fakt, że od skakania przyprawiają o zawroty głowy, że ja i moja żona jesteśmy wrażliwi na ostre ruchy, a potem zdałem sobie sprawę, że ryzyko, że tego samego dnia ćwiczyła skakanka, ma krwotok mózgowy i nie są ze sobą powiązane, wynosi zero. Powiedziałem jej: „Nie sądzę, żeby to był krwotok mózgowy, ale tylko od skoków” i że prawdopodobnie przeżyje, uśmiechnęła się i rzeczywiście „krwawienie” i „zawroty głowy” zniknęły. Ważne jest, abyś we wszystkim stosował swobodną logikę.

Ból głowy to ból głowy. To objaw, a nie problem. Robisz coś złego, jeśli je masz, duże czy małe.

Osobiście nie cierpiałem na bóle głowy, ale spotkałem się z nimi u wielu osób i czasami cierpiałem na ból głowy, zanim zacząłem swobodnie jeść .

U osoby, która dobrze się odżywia, jest aktywna i widzi słońce, nie ma powodu do bólu głowy.

Jeśli od czasu do czasu odczuwasz bóle głowy lub migreny, oznacza to, że nie jesz swobodnie.

Produkty z mleka krowiego, owies, dietetyczna cola i tym podobne nie są produktami objętymi definicją darmowej diety i istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyczyniają się do bólów głowy.

Twoje ciało nie ma marginesów bezpieczeństwa, dlatego każda drobnostka powoduje ból głowy. Po prostu jedz swobodnie, a zobaczysz, że bóle głowy i migreny znikną.

Jedną z rzeczy, które zauważyłem, jest to, że słuchawki bezprzewodowe przyprawiają mnie o lekki ból głowy. Uważaj więc także na rzeczy, które są wyświetlane bezpośrednio w twojej głowie.

Dlaczego więc nikt nie mówi, że ten popularny produkt jest niebezpieczny? Mam nadzieję, że już zrozumiałeś, że to, że wszyscy coś robią, nie oznacza, że jest to bezpieczne i właściwe, niestety często jest odwrotnie.

Jeśli założysz cokolwiek promieniującego, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie niebezpieczne. Bezprzewodowe słuchawki znajdują się bezpośrednio w Twojej głowie i promieniują do telefonu komórkowego. Nikt nie testował, co tak naprawdę robią z neuronami w głowie.

Kupiłem słuchawki z kablem powietrznym na końcu, żeby promieniowanie nie przechodziło.

I zakończymy stwierdzeniem: tak, każdy popełnia błędy, można inaczej!

Witaj, witaj, Ganimie

Jednym z moich ogromnych błędów było myślenie, że geny decydują o tym, czy ludzie są dobrzy w matematyce, czy przeżyją zawał serca, czy po prostu odniosą sukces. Im więcej o tym myślę, swobodnie czytam i natrafiam na informacje, zdaję sobie sprawę, jak równi się urodziliśmy. Geny rzeczywiście pomagają zwalczać toksyny, takie jak pszenica czy palenie, ale jeśli się nie otrujesz, tak naprawdę nie potrzebujemy pomocy genów i takie jest wolnomyślicielskie rozumienie tej tajemnicy. Geny pomogą Ci także mieć określony charakter, który sprawi, że polubisz określoną aktywność, np. aktora, sportowca, stolarza, fizyka. Ale sama umiejętność zależy od tego, ile godzin poświęciłeś swojej wrodzonej umiejętności, ćwiczyłeś ją i co zrobiłeś w swoim życiu, czyli środowisko.

Obwiniamy geny, ponieważ nasz mózg nieustannie stara się uporządkować rzeczywistość i dać wyjaśnienia, które wesprą nasze działania, najważniejsze jest to, że nie jesteśmy winni. Dlatego łatwo jest nam zrzucić winę na geny za to, że jesteśmy grubi, chorzy lub po prostu nadmiernie chudzi, a gdy winę za to mają geny – problem rozwiązany – to geny! Walcz z tendencją naszego mózgu do porządkowania wszystkiego i wyjaśniania wszystkiego, to jest najlepsza wolna myśl. Z otyłością jest coś nie tak, to nie jest opinia, to rzeczywistość, którą łatwo dostrzec i oczywiście problem nie jest estetyczny, ale towarzyszy mu wiele innych problemów, takich jak cukrzyca i problemy naczyniowe. Każdy ma być „szczupły”, jeśli stosuje „darmową dietę”.

Większość ludzi rodzi się ze świetnymi genami, więc jeśli pojawią się problemy, zrzuć winę na środowisko i dietę, zanim obwinisz rodziców za złe geny.

Trend zdrowotny na świecie zmierza w wyraźnym kierunku i widać to na ulicach. Czy to możliwe, że tak wielu ludzi ma zepsute geny i tyje? Być uległym? Rozwinąć choroby przewlekłe? A może jest coś innego, co sprawia, że niektórzy ludzie są sprawni, wyprostowani i zdrowi nawet w starszym wieku. Jeśli założymy, że urodziliśmy się równi i rzeczywiście urodziliśmy się równi (mniej więcej), to ćwicząc swobodne myślenie zdajemy sobie sprawę, że chodzi tu o coś innego niż problem z genami. Jest tu coś, co jest ze sobą powiązane i pozostaje czynnością bardzo podstawową – odżywianie i aktywność fizyczna! Kolejnym dowodem na to są ludzie, którzy zmieniają swoją dietę i ćwiczenia, dzięki czemu stają się zdrowi i sprawni.

Wydaje się, że ogólny stan zdrowia całego świata wykazuje tendencję spadkową, zgodnie z tym artykułem , zgodnie ze światowym trendem otyłości i według Światowej Organizacji Zdrowia . Medycyna jest na tyle zaawansowana, że można przypuszczać, że główną przyczyną jest pogorszenie jakości i rodzaju żywności, którą spożywamy. Artykuł na temat cukrzycy u dzieci , która wykazuje wzrost zachorowalności na przestrzeni lat. Myślę, że to, co jemy, jest o wiele ważniejsze niż nasze środowisko, ponieważ złe substancje w środowisku mają mniejszy wpływ niż złe substancje w pożywieniu, które dostają się do naszego organizmu. Rzeczywiście żyjemy dłużej na ziemi, ale w gorszym zdrowiu! Kolejny dowód na niezgodność współczesnego życia z życiem, do którego jesteśmy ewolucyjnie zbudowani – badania amerykańskich nastolatków pokazują, że szczęście na przestrzeni lat ma wyraźną tendencję spadkową. Aby cieszyć się dobrym zdrowiem, trzeba być gotowym na zmiany, zrozum to są rzeczy, które należy zrobić i rzeczy, których nie należy robić! Geny i szczęście nie są szkodliwe, ale same nie wystarczą, aby zapewnić dobre zdrowie.

Prawo „geny są niczym w porównaniu ze środowiskiem” mówi, że jeśli pytanie brzmi: czy dany problem jest genetyczny czy środowiskowy? Najprawdopodobniej zachowanie jest odpowiedzialne za problemy, takie jak nasze powietrze, jedzenie, ruch. Można z tego zrozumieć, że większość chorób wynika z naszego stylu życia (środowiska, jedzenia, ruchu), a nie z powodu pecha lub złych tarcz, które na nas spadły. Sposób leczenia systemu ochrony zdrowia musi się zmienić od podstaw i zacząć od stylu życia, a nie narkotyków. w profilaktyce, a nie w leczeniu gipsowym.

Musimy wykazać się elastycznością umysłową i zrozumieć, że czasami trzeba zmienić nasze opinie na jakiś temat, a wraz z tą zmianą wymagana jest także zmiana naszego sposobu życia. Największą trudnością jest zmiana siebie i uświadomienie sobie, że do tej pory po prostu się myliliśmy, widzimy to w wymówkach towarzyszących ludzkiej diecie, „nie mogę przestać jeść chleba czy smażonych potraw”.

Ktoś weźmie na siebie odpowiedzialność

Jestem po prostu rozsądną osobą, która bierze odpowiedzialność za prawidłowe żywienie człowieka. Państwo musi zarządzać zdrowiem społeczeństwa, które ma trudności ze zrozumieniem czynników działających na rynku i wprowadzaniem zmian. Od płacenia ludziom za utrzymanie zdrowego życia chyba nie ma ucieczki, bo w dłuższej perspektywie zaoszczędzi to krajowi pieniądze – badania pokazują, że płatność działa . Źródłem trudności jest nadmiar reklamy i dezinformacji, które firmy komercyjne tworzą dla własnych interesów gospodarczych, którymi są zyski, a nie zdrowie publiczne.

Pomysł, że to samo działanie daje różne rezultaty u różnych osób, utrudnia podjęcie decyzji, co jest właściwe i co jest tego przyczyną. Na przykład dwie osoby: jedna osoba, która nie paliła i zmarła w wieku 40 lat, oraz kobieta, która paliła, ale zmarła w wieku 87 lat. Rozwiązaniem jest przetestowanie 100 osób palących i 100 niepalących i zawsze pamiętaj prawo „zachowuje się tak, jak starożytni ludzie zachowywali się w naturze”. Znakomity artykuł na temat historii roślin łowieckich i żerujących na nich.

Potencjalne korzyści ze stosowania ketonów w kontekście raka i wzrostu guza opierają się na różnicach w metabolizmie energetycznym między komórkami nowotworowymi i komórkami zdrowymi.

Komórki nowotworowe wykorzystują głównie glukozę jako źródło energii w procesie zwanym glikolizą, nawet gdy dostępny jest tlen. Zjawisko to znane jest jako efekt Warburga. Wysokie zapotrzebowanie komórek nowotworowych na glukozę pozwala na ich szybkie namnażanie. Natomiast zdrowe komórki mogą korzystać z różnych źródeł energii, takich jak glukoza, kwasy tłuszczowe i ciała ketonowe. Rozmowa z profesorem onkologiem na ten temat.

Dieta darmowa, bogata w białka i tłuszcze, a uboga w węglowodany, powoduje, że organizm wchodzi w stan ketozy. W ketozie organizm wytwarza ciała ketonowe jako alternatywne źródło energii, gdy poziom glukozy jest niski. Uzasadnienie stosowania ketonów w celu potencjalnej pomocy nowotworom potrzebującym glukozy opiera się na idei „głodowania” komórek nowotworowych ich głównego źródła energii, glukozy, przy jednoczesnym zapewnieniu zdrowym komórkom alternatywnego źródła paliwa, ciał ketonowych.

Niektóre badania wykazały, że diety niskowęglowodanowe mogą mieć działanie przeciwnowotworowe, prawdopodobnie dlatego, że:

 • Zmniejszona dostępność glukozy – obniżając poziom glukozy, dieta ketogenna może pomóc w spowolnieniu wzrostu guza, pozbawiając komórki nowotworowe preferowanego źródła energii.
 • Zmiany w szlakach sygnalizacji wzrostu — wykazano, że diety ketogenne wpływają na różne szlaki sygnalizacji komórkowej związane z rozwojem i progresją nowotworu, takie jak sygnalizacja insuliny i insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGF-1).
 • Zwiększony stres oksydacyjny w komórkach nowotworowych – diety ketogenne mogą zwiększać produkcję reaktywnych form tlenu (ROS) w komórkach nowotworowych, prowadząc do stresu oksydacyjnego i potencjalnie śmierci komórek.

Jednakże skuteczność ketonów i diet ketogennych w leczeniu raka pozostaje przedmiotem ciągłych badań i nie wszystkie typy komórek nowotworowych mogą reagować podobnie na to podejście. Przed rozważeniem zmiany diety lub leczenia raka należy skonsultować się z pracownikami służby zdrowia, takimi jak onkolodzy.

Popeye się mylił, szpinak nie jest dla nas przystosowany

To, co jemy, niekoniecznie jest wchłaniane do krwi. Ważne jest to, co zostaje wchłonięte.

Uczono nas, że szpinak jest zdrowy, ponieważ ma dużo żelaza, ale zapomnieli nas poinformować, że jego wchłanianie wynosi zero ze względu na rodzaj żelaza i toksyny, które uniemożliwiają jego wchłanianie.

We wszystkich roślinach jest to dokładnie ten sam problem, witaminy i minerały nie wchłaniają się do krwi w pożądanej ilości. Wyjątkiem od rośliny są dojrzałe owoce i sfermentowane ziarna.

Zobacz tutaj zalecenie Ministra Zdrowia w sprawie jarmużu bez podstaw naukowych i odwrotnie niż pokazuje nauka. W żadnym momencie historii ludzkości ludzie nie jedli jarmużu, który również jest trudny do strawienia ze względu na błonnik.

Sekret polega na tym, że ostatecznie sprawia ci to taką samą przyjemność

Wielkim „sekretem” żywienia jest to, że w końcu większość rodzajów jedzenia sprawia nam taką samą przyjemność, a przyzwyczajenie się do tego zajmuje tylko kilka dni. Nienaturalne, słodkie i słone jedzenie sprawia, że nie cieszymy się naturalnym jedzeniem, do którego przyzwyczajenie się zajmuje kilka dni. Warto poświęcić kilka dni i przyzwyczaić się do naturalnego jedzenia, bo ostatecznie smakuje Ci tak samo. Kolejną rzeczą jest „różnorodność jedzenia” – nie jesteśmy stworzeni do jedzenia wielu rodzajów jedzenia na raz z prostego powodu – w starożytności dostępny był tylko jeden rodzaj pożywienia w danym czasie – jeśli natknęliśmy się na figę drzewie, nie było miodu i chleba z awokado i serem, była tylko figa. Ponadto ważne jest, aby dać jelitom czas na odpoczynek (jelita ulegają „uszkodzeniu” przez jedzenie), dlatego mądrze jest jeść w oknie trwającym 8-12 godzin dziennie.

Unikając oleju, cukru i przaśników poczujesz natychmiastową zmianę. Gdy uda Ci się dokonać początkowej zmiany, np. unikania oleju, i zauważysz początkową poprawę, łatwiej będzie kontynuować. Może trudno w to uwierzyć, ale proste rzeczy są źródłem problemu i rozwiązaniem.

Pokrzywka, zgaga, jelito drażliwe i wszystko pomiędzy

Te trzy zjawiska są objawem, a nie przyczyną. Nie we wszystkich przypadkach, ale w większości. Po przeczytaniu tej bezpłatnej myśli już rozumiesz, że opłaca się prowadzić statystyczne życie i stawiać na coś, co w dużym stopniu jest prawdą, nawet jeśli nie zawsze.

Przyczyną tych trzech zjawisk jest oczywiście niewłaściwe odżywianie. Jelito drażliwe to tak naprawdę jelito, które „rozstraja się”, gdy przechodzimy przez niego pokarm, który nie jest do niego przystosowany, taki jak chleb (nie na zakwasie), makaron, warzywa, oleje roślinne, ryż, korzenie, liście, krakersy, mleko krowie lub wszelkiego rodzaju żywność, która została niedawno wynaleziona.

Pokrzywka, świerzb, wysypka i owrzodzenia w najróżniejszych miejscach na ciele zwykle nie mają nic wspólnego z hormonami czy okresem dojrzewania, a jedynie z dietą. Muszę to napisać jeszcze raz, są to zjawiska, które dotyczą tylko tego, co się je, i tak, wszyscy się mylą. Są to oznaki zatrucia i sposobem zapobiegania temu jest rozwiązanie problemu, a nie leki – które czasami wyciszają objawy. Zatrucie ustaje, gdy zastosujesz bezpłatną dietę, jak pokazano tutaj.

Zgaga jest często spowodowana olejem roślinnym i lektynami, które podrażniają kwasy żołądkowe.

Lektyny to białka wiążące węglowodany występujące w różnych produktach roślinnych, takich jak rośliny strączkowe, zboża oraz niektóre owoce i warzywa. Odgrywają rolę w mechanizmie obronnym roślin przed szkodnikami i drapieżnikami. Niektóre badania i niepotwierdzone dowody sugerują możliwy związek między lektynami a zgagą lub chorobą refluksową przełyku.

Zgaga jest objawem, który pojawia się, gdy kwas żołądkowy cofa się do przełyku, powodując podrażnienie i pieczenie. Istnieje kilka możliwych mechanizmów, dzięki którym toksyny roślinne (lektyny) mogą przyczyniać się do zgagi:

 • Dysfunkcja bariery jelitowej – wykazano, że nieletni zakłócają funkcjonowanie bariery jelitowej, co może prowadzić do zwiększonej przepuszczalności jelit (znanej również jako „nieszczelne jelito”). Może to powodować reakcję zapalną i nasilić objawy refluksu, w tym zgagę.
 • Zapalenie – niektóre badania sugerują, że bakterie Lactobacillus mogą powodować zapalenie w organizmie, co może pogorszyć objawy zgagi. Przewlekły stan zapalny może powodować zgagę.
 • Uszkodzenia trawienia – lektyny mogą wiązać się z enzymami trawiennymi i zaburzać ich funkcję, co prowadzi do niepełnego trawienia pokarmu. Może to powodować fermentację pokarmu w żołądku, wytwarzanie gazów i zwiększanie ciśnienia w jamie brzusznej, co może sprzyjać cofaniu się treści żołądkowej do przełyku i powodować zgagę.

Jeśli zapytasz, dlaczego te objawy rozwijają się dopiero z biegiem lat i nie widzisz ich u dzieci, które jedzą dużo toksyn roślinnych, to dlatego, że lektyny potrzebują lat, aby uszkodzić jelita i przedostać się do krwioobiegu. Dlatego zaleca się unikanie spożywania lektyn, które są toksynami roślinnymi.

Narażenie na zimno i zimny prysznic

Ważne jest, aby od czasu do czasu brać prysznic w zimnej wodzie i ogólnie pływać w zimnej wodzie i być narażonym na zimno. Uczucie potem jest wspaniałe i tak, nauka to potwierdza. Są to trzy rzeczy, które się krzyżują: uczucie, ewolucja, która przystosowała nas do ekspozycji na zimno, oraz nauka. Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że jest bardzo prawdopodobne, że kontrolowana ekspozycja na zimno jest dla nas bardzo korzystna.

W organizmie człowieka występuje specyficzny rodzaj tłuszczu zwany brunatną tkanką tłuszczową (BAT), który pomaga regulować temperaturę ciała w odpowiedzi na zimne środowisko. W przeciwieństwie do białej tkanki tłuszczowej, która magazynuje energię, BAT wytwarza ciepło w procesie zwanym termogenezą.

Aktywowany przez niskie temperatury lub inne bodźce, BAT uwalnia zmagazynowaną energię w postaci ciepła, co pomaga podnieść temperaturę ciała i utrzymać ciepło. Może to być szczególnie pomocne w zimnych środowiskach, gdzie organizm jest narażony na ryzyko hipotermii.

Dlatego brązowa tkanka tłuszczowa jest rodzajem tłuszczu, który pomaga ludziom radzić sobie z przeziębieniem.

woda

Zgodnie z ewolucją musimy pić wodę. Nie soki owocowe, koktajle i tym podobne. Pij, gdy jesteś spragniony, wszystkie zalecenia dotyczące określonej ilości dotyczą tylko tych, którzy mylą organizm z alkoholem i kofeiną, w przeciwnym razie organizm doskonale sygnalizuje nam, że jest spragniony. Dopóki nie masz leków lub substancji nieodpowiednich dla człowieka, które dezorientują organizm, powinieneś pić, gdy jesteś spragniony.

Psychiczne śmieciowe jedzenie dla duszy?

Mentalne śmieciowe jedzenie odnosi się do treści lub działań, które powodują natychmiastową satysfakcję, ale nie mają długoterminowej wartości ani korzyści. W kontekście platform mediów społecznościowych, takich jak Instagram, Facebook, TikTok czy Twitter, mentalne śmieciowe jedzenie może obejmować bezmyślne przewijanie niekończących się kanałów, oglądanie filmów lub płytkie interakcje, które nie sprzyjają rozwojowi osobistemu ani znaczącym nawiązaniom więzi.

Charakterystyka mentalnego śmieciowego jedzenia w kontekście sieci społecznościowych:

 • Krótki czas uwagi – platformy te są zaprojektowane tak, aby jak najdłużej przyciągnąć i utrzymać uwagę użytkowników. Treści są często prezentowane w krótkich, łatwych do przyswojenia formatach, takich jak krótkie filmy, obrazy lub krótkie posty tekstowe. Może to prowadzić do zmniejszonego czasu skupienia uwagi i trudności w skupieniu się na głębszych lub bardziej złożonych zadaniach.
 • Natychmiastowa gratyfikacja — sieci społecznościowe opierają się na funkcjach, które zapewniają użytkownikom natychmiastową informację zwrotną i nagrody, takie jak polubienia, komentarze i udostępnienia. Natychmiastowa satysfakcja może uzależniać i zachęcać użytkowników do szukania jej więcej, co prowadzi do nadmiernego nacisku na walidację i akceptację społeczną.
 • FOMO – strach przed przegapieniem, sieci społecznościowe mogą wywołać poczucie pilności i ciągłą potrzebę bycia na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i plotkami. Może to prowadzić do nadmiernego użytkowania i braku możliwości odłączenia się od platform.
 • Porównywanie i zazdrość — oglądanie skróconych i przefiltrowanych wersji życia innych może prowadzić do poczucia nieadekwatności i niskiej samooceny. Jest to szczególnie problematyczne, gdy ludzie zaczynają porównywać się z innymi i odczuwają presję, aby utrzymać doskonały wizerunek w Internecie.
 • Przeciążenie informacjami — przy tak dużej ilości dostępnych treści łatwo jest zostać przytłoczonym natłokiem informacji. Konsumowanie zbyt dużej ilości treści niskiej jakości może prowadzić do zmęczenia psychicznego i zmniejszonej zdolności skupienia się na ważniejszych zadaniach lub informacjach.

Aby zachować równowagę, konieczne jest ograniczenie spożycia mentalnego niezdrowego jedzenia i angażowanie się w działania sprzyjające rozwojowi osobistemu, takie jak spacery na łonie natury, czytanie książek, uczenie się nowych umiejętności, prowadzenie znaczących rozmów i kultywowanie prawdziwych relacji. Ponadto ustalenie granic dotyczących korzystania z mediów społecznościowych, takich jak ustalone limity czasowe lub konkretne godziny dnia na sprawdzanie tych platform, może pomóc zmniejszyć negatywny wpływ na samopoczucie psychiczne.

Rzeczywiście, wraz ze wzrostem spożycia mentalnego śmieciowego jedzenia, widzimy spadek intelektu w USA i, jak sądzę, także w pozostałej części świata.

Substancje, na które człowiek nie był narażony

Pojawia się w nim mnóstwo nowego materiału

Substancje nienaturalne, na które jesteśmy narażeni: aromaty, pasty do zębów, środki czyszczące, kremy do twarzy, perfumy, płyny zmiękczające do tkanin, produkty do włosów, kosmetyki do makijażu we wszystkich postaciach, pestycydy, nawozy i tym podobne. Trudno przewidzieć, jak te substancje wpłyną na nasze zdrowie, ale zgodnie z „prawem procesów” najprawdopodobniej szkodzą nam w sposób, o którym nie pomyśleliśmy. Mały przykład: pasty do zębów zawierają substancje, które mogą powodować silne bóle brzucha – efekt będzie inny dla każdej osoby.

Detergenty i inne sztuczne substancje, których większość z Was używa (tabletki do zmywarki, wybielacze i środki do czyszczenia podłóg, pestycydy itp.) przedostają się do spożywanej przez Państwa żywności. Spożywanie tych substancji opłaca się zdrowiem.

naturalny sen

Nasz sen może zdziałać cuda. Trudno zrozumieć, jak spali starożytni, ale według starożytnych malowideł wydaje się, że spali leżąc na plecach i oddychając tylko przez nos. Leżąc na plecach, ciało i mięśnie są w spoczynku i najłatwiej jest oddychać przez nos. Zalecana lektura: George Catlin – Oddech życia. Dokumentował Indian i namalował ich w 1860 roku, skąd można dowiedzieć się, jak oddychali naturą i jak spali bez modernizacji. Wczesne chodzenie spać i wczesne wstawanie to kwestia przyzwyczajenia. Starożytni spali naprzemiennie bez ustalonej formuły, więc nie przejmuj się, jeśli wstaniesz kilka razy w nocy, jest to całkowicie naturalne. Starożytni spali około siedmiu godzin na dobę z przerwami, co oznaczało, że mogli spać przez kilka godzin, a potem znowu spać. Śpię na twardym materacu i na plecach, niczym starożytni, zauważyłam, że tak śpię najlepiej i budzę się z największą energią. Oddychanie wyłącznie przez nos powoduje wiele problemów, w tym bezdech senny i problemy z zębami. Jeśli nie możesz oddychać przez nos podczas snu, zaklej usta taśmą klejącą podczas snu. Po kilku tygodniach będziesz oddychać tylko przez nos.

Badanie, które wykazało, że spożywanie kawy skraca sen , nauka pokazuje, że kofeina pobudza i działa na logikę, więc ze swobodną myślą możemy założyć, że jeśli chcesz lepiej spać, przestań pić kawę. Kofeina jest lektyną z drzewa kawowego, rodzajem toksyny szkodników, dlatego uszkadza układ nerwowy owadów i małych szkodników.

Odwróć się od Lagora – minimalizm

Gromadzenie przedmiotów i w ogóle materializm – to choroba stulecia, będąca skutkiem kupowania niepotrzebnych przedmiotów – pokoje dziecięce są „nadmuchane” zabawkami, które były raz użyte, panuje nadmiar odzieży, kosmetyków, jedzenia itp. . Zaleca się pozbywać rzeczy i nie gromadzić niczego.

Jeśli wiesz, jak zachować zdrowie, dlaczego tego nie zrobić?

Jesteśmy interesującymi stworzeniami, które chcą po prostu zrobić to, co zrobiliśmy wczoraj. Zwykle musimy postępować odwrotnie niż jesteśmy przyzwyczajeni, jeść mało węglowodanów, a dużo białka i tłuszczów zwierzęcych. Postępować wbrew temu, co myśleliśmy, lepiej chodzić niż biegać, myśleć swobodnie, a nie sztywno.

Preferowanie żywności przetworzonej często wynika z początkowego smaku, który może być bardziej atrakcyjny niż żywność naturalna ze względu na dodatek cukru, soli i tłuszczu. Ludzie mogą zakładać, że ten smak pozostanie taki sam, chociaż badania pokazują, że nasze kubki smakowe potrafią dostosować się do nowych smaków w ciągu kilku dni.

Ponadto wiele osób po prostu nie wie, jak żyć zdrowo, ponieważ wychowały się na przetworzonej żywności jako normie. Każde pokolenie odchodzi od naturalnego sposobu odżywiania, co utrudnia powrót do zdrowszego trybu życia.

Przemysł medyczny również odgrywa rolę w zniechęcaniu do stosowania profilaktycznych środków zdrowotnych, ponieważ większość lekarzy jest przeszkolona, aby skupiać się na leczeniu chorób za pomocą leków i operacji, a nie przede wszystkim na zapobieganiu im. Może to stworzyć kulturę, w której ludzie oczekują leczenia lub operacji w związku z problemami zdrowotnymi, zamiast przyjąć zdrowszy tryb życia.

Co więcej, przetworzona żywność jest często najbardziej dochodowa dla firm produkcyjnych i marketingowych, ponieważ ma dłuższy okres przydatności do spożycia i wymaga mniejszych inwestycji w rolnictwie. Może to sprawić, że ludziom będzie trudno pozwolić sobie na naturalną, nieprzetworzoną żywność.

Podsumowując, na wyzwanie polegające na wprowadzeniu zdrowych zmian składa się wiele czynników, w tym początkowe preferencje smakowe, brak wiedzy na temat zdrowego stylu życia, norm kulturowych i produkcji żywności nastawionej na zysk. Jednak dzięki edukacji, wytrwałości i wsparciu każdy może nauczyć się doceniać smak i zalety naturalnej, nieprzetworzonej żywności i prowadzić zdrowszy tryb życia.

Cukrzyca to choroba dietetyków i lekarzy

Moja przyjaciółka powiedziała mi, że bierze tabletki na obniżenie poziomu cukru we krwi. Zapytałam ją, czy lekarze zasugerowali jej zmianę diety. Odpowiedziała, że została skierowana do dietetyka, który powiedział jej, że nie należy nic zmieniać w diecie. Zapytałam koleżankę, czy jej lekarze zalecili jakieś zmiany w diecie. Opowiedziała mi, że została skierowana do dietetyka, który zalecił jej nie zmienianie diety. Zaskoczyło mnie to, ponieważ cukrzyca typu 2, w przeciwieństwie do cukrzycy typu 1, często wiąże się ze złym odżywianiem i można ją leczyć dietą ograniczającą spożycie szkodliwych substancji, takich jak produkty pszenne.

Rosnąca częstość występowania cukrzycy typu 1 na świecie sugeruje, że na cukrzycę typu 1 mogą mieć wpływ takie czynniki, jak dieta i narażenie na środowisko, a nie wyłącznie czynniki genetyczne. Choć nie da się go wyleczyć ze względu na zniszczenie komórek trzustki, warto wziąć pod uwagę, że do jego rozwoju może przyczynić się także nieodpowiednia dieta. Co ciekawe, cukrzyca typu 1 jest chorobą autoimmunologiczną, a wiadomo, że zachodnia dieta sprzyja różnym chorobom autoimmunologicznym poprzez narażenie ludzi na niezdrową żywność.

Wracając do historii, moja kopalnia spożywa produkty pszenne zarówno na śniadanie, jak i na kolację. Byłem zdumiony, słysząc to. Dwa aspekty wydawały się sprzeczne z intuicją: po pierwsze, lekarz skierował ją do dietetyka, gdy dostępne były wytyczne dietetyczne; Po drugie, dietetyk nie daje jej sposobu na radzenie sobie z chorobą. Przepisywanie leków działa jedynie na objawy, a nie na przyczynę problemu. Zarówno lekarz, jak i dietetyk nie udzielili niezbędnych wskazówek, co mogło mieć negatywne konsekwencje dla mojej przyjaciółki.

Moja dziewczyna nie słucha moich rad i polega wyłącznie na zaleceniach lekarzy. Na diecie bogatej w tłuszcze i białka zwierzęce oraz pozbawionej węglowodanów objawy cukrzycy typu 2 mogą całkowicie zniknąć w ciągu kilku tygodni. Należy pamiętać, że cukrzycy typu 2 nigdy nie da się wyleczyć, ponieważ jest ona skutkiem zatrucia. Jedynym sposobem jest zaprzestanie zatruwania organizmu niewłaściwą dietą. Chociaż każdy popełnia błędy, to niefortunne jest, że niektórzy pracownicy służby zdrowia skazują ludzi na życie w cierpieniu. Na przykład syn mojej przyjaciółki cierpi na tę samą przypadłość i czeka go podobny los z powodu niewystarczającego przewodnictwa.

I tak, wszyscy się mylą, cukrzyca, a prawdopodobnie także cukrzyca młodzieńcza, nie jest chorobą genetyczną, ale chorobą wynikającą z diety nieodpowiedniej dla człowieka. Czynnikiem genetycznym jest tolerancja danej osoby na ciągłe zatruwanie nieodpowiednią dla niej dietą. Tak jak mechanizm regulacji wagi ulega uszkodzeniu w wyniku ciągłego zatrucia, tak i nasz mechanizm regulacji cukru ulega uszkodzeniu. Obydwa ustępują po kilku miesiącach spożywania pokarmów zgodnych z ludzkimi.

Nie jestem lekarzem ani dietetykiem, ale uważam, że mają one duży udział w rozprzestrzenianiu się choroby i muszę im przyznać, że mam nadzieję, że po prostu nie wiedzą, ale niewiedza nie usprawiedliwia odpowiedzialności.

Kłóćcie się jak tancerze, a nie jak osły

Pomyślcie jeszcze raz – jako Izraelczycy mamy tendencję do kłótni przez większą część czasu, dajcie sobie szansę na zmianę zdania we wszystkim. Staraj się prowadzić kłótnię jak taniec, a nie jak wojnę. Do debaty trzeba podejść z pokorą i pokazać drugiej stronie, że są kwestie, w których się z nią zgadzasz. Trzeba skoncentrować się na kilku indywidualnych kwestiach i oczywiście nie sprawiać wrażenia, że chcemy kontrolować lub przekonywać drugiego. Jedyną osobą, która zdoła przekonać drugą stronę, jest on sam. Zapytaj drugą stronę, jak doszła do takiego wniosku lub sposobu życia. Staraj się od czasu do czasu dać się przekonać – bo jeśli kiedykolwiek zmienisz zdanie – będziesz miał problem. Nie bądź łobuzem logiki i prowadź debatę naukową, a nie emocjonalną.

Represje są dobre

Ignorowanie i zapominanie ma o wiele większy sens niż kopanie ran. W starożytności traumy i nieprzyjemne zdarzenia były tłumione, a nie zakopywane, jak w nowej psychologii. Nie robiliby szalonego dramatu z każdego złego, co przydarzyło się ludziom. Dużo mówi się o tym, co jest społecznie akceptowalne, a nie o tym, co należy zrobić. Logiczne wydaje się, że lepiej wypierać i nie zagłębiać się w przeszłość, a jedynie uczyć się z niej. Mamy naturalny mechanizm pozwalający zapomnieć o przeszłości i iść dalej. Przy porodach działa dobrze.

łysienie

Dlaczego piłkarze nie łysieją?

Około 50% mężczyzn w wieku powyżej 50 lat cierpi na łysienie, a około 50% kobiet w wieku powyżej 65 lat cierpi na łysienie typu żeńskiego. Poniżej wskażę sposoby na zmniejszenie prawdopodobieństwa wypadania włosów. Warto zauważyć, że wydaje się, że zawodowi koszykarze i piłkarze, w tym sportowcy specjalizujący się w zawodach sportowych, a także niektóre plemiona, takie jak plemiona Masajów i plemiona Ameryki Południowej, są mniej narażone na łysienie niż ogólna populacja w ich wieku. oczywiście porównując osoby w tym samym wieku. Dlatego musimy ćwiczyć swobodne myślenie i próbować zrozumieć przyczynę tego i zastosować to do siebie. Łysienie wskazuje na problem zdrowotny i jest postrzegane jako coś nieatrakcyjnego. Częścią naszej ewolucji jest chęć wyboru zdrowego partnera, któremu będziemy mogli przekazać nasze geny.

Jednym z możliwych wyjaśnień zjawiska łysienia jest to, że mieszki włosowe wymagają wystarczającego przepływu krwi, aby zachować zdrowie. Podczas wysiłku fizycznego zwiększa się dopływ krwi do twarzy, co może zapewnić mieszkom włosowym niezbędne składniki odżywcze i tlen. Dlatego też osobom doświadczającym wypadania włosów zaleca się uprawianie energicznych sportów przynajmniej przez godzinę dziennie, cztery razy w tygodniu, aż twarz zaczerwieni się, a to oznacza, że zwiększona dawka krwi dotrze również do skóry głowy.

pompować krew do głowy

Dzięki swobodnemu myśleniu rozumiesz, że możliwe jest pompowanie krwi do włosów poprzez codzienny masaż głowy, który pompuje krew do mieszków włosowych podobnie jak aktywność fizyczna. To jasne, że łysienie ma podłoże genetyczne, ale jest prawdopodobne, że podobnie jak w przypadku glutenu, istnieją czynniki genetyczne, które pomagają unikać toksyn, a ci, którzy nie jedzą glutenu, nie potrzebują tej genetyki. W łysieniu tak samo genetyka pomaga, gdy nie ma przepływu krwi i prawidłowego odżywiania, gdy jest – nie ma potrzeby pomocy genetyki. I tak odpowiedź na pytanie: „Jak Zidane jest przeziębiony?” jest taka, że prawdopodobnie ma genetykę, która nie radzi sobie dobrze z brakiem odżywiania i ukrwienia skóry głowy.

W niektórych przypadkach przyczyną wypadania włosów może być powiązana dieta, a nie przepływ krwi. Szczególnie kobiety mogą doświadczać wypadania włosów z powodu niedoborów żywieniowych. Dlatego tak istotne jest przestrzeganie diety zawierającej ryby, mięso i owoce, które dostarczają niezbędnych składników odżywczych, których może brakować w diecie wegetariańskiej. Zaleca się także unikanie słodkich potraw, zwłaszcza pieczywa i przetworzonej żywności, które utrudniają wchłanianie minerałów mogących uszkodzić włosy. Organizm posiada mechanizm kierowania minerałów z mniej ważnych miejsc do ważniejszych miejsc, takich jak mózg i mięśnie, zatem gdy brakuje nam minerałów, pierwszymi miejscami, które „porwamy” są zęby, włosy i kości – miejsca, które nie są krytyczne dla przetrwania w krótkim okresie.

Widziałam w badaniach, a także w HMO, że jest napisane, że łysienie powodują hormony. Jest to możliwe, ale to chyba taki objaw, bo zła dieta wpływa na gospodarkę hormonalną. I to jest właśnie swobodna myśl, aby przejść o jeden poziom od poziomu symptomu do poziomu problemu.

Dobrym sposobem na pokazanie, że istnieje duża szansa, że transfuzja krwi i prawidłowe odżywianie mogą zatrzymać łysienie, jest sprawdzenie, że leki powodujące brak pożywienia lub zmniejszające krążenie krwi powodują efekt uboczny łysienia i rzeczywiście tak jest; Niektóre leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, takie jak beta-blokery, mogą powodować przerzedzenie lub wypadanie włosów jako efekt uboczny. Dokładne przyczyny tego mogą się różnić w zależności od konkretnego leku, ale możliwych jest kilka mechanizmów:

 • Niedobory składników odżywczych – niektóre leki moczopędne mogą powodować utratę niezbędnych minerałów i witamin, takich jak cynk, potas i biotyna, które są ważne dla utrzymania zdrowych włosów. Brak tych składników odżywczych może przyczynić się do wypadania włosów.
 • Zmniejszony dopływ krwi do mieszków włosowych – Niektóre leki na ciśnienie krwi, zwłaszcza beta-blokery, mogą zmniejszać przepływ krwi do niektórych obszarów ciała, w tym do skóry głowy. Zmniejszony przepływ krwi może osłabić mieszki włosowe, czyniąc je bardziej podatnymi na uszkodzenia i wypadanie włosów.

Sportowcy rzadziej łysieją

Przywróćmy wolną myśl. Na własne oczy zaobserwowaliśmy, że sportowcy łysieją rzadziej niż ich rówieśnicy. Pompują do głowy więcej krwi niż normalni ludzie, więc zakładamy, że o to właśnie chodzi. Wiemy, że leki blokujące krew i odżywianie mogą powodować wypadanie włosów, więc to dodaje kolejną możliwość. Wiemy również, że problemy ludzi często nie mają podłoża genetycznego, a raczej wynikają z działalności człowieka i środowiska. Istnieje również poczucie, że osoby mało aktywne są bardziej podatne na łysienie. Wyjaśnienie, że niektórzy łysieją, a inni nie, jest również zakorzenione w genetyce, ale wyjaśnienie, że to genetyka pomaga, gdy nie odżywiasz się prawidłowo i nie ma przepływu krwi podczas aktywności fizycznej, a nie genetyka, która pomaga, gdy to robisz wszystko w porządku.

Warto więc postawić na to, że dla zdrowych włosów ważne są trzy składniki: darmowa dieta, sport kończący się czerwoną twarzą i codzienny masaż skóry głowy. Wszystkie trzy razem prawdopodobnie zmniejszą lub zapobiegną łysieniu. To oczywiście wydawało się prawdopodobne, gdy ćwiczyłem swobodne myślenie, korzystając z powyższych informacji i nauki. Jest niewielka szansa, że to nieprawda, ale u mnie to działało przez te wszystkie lata i mam nadzieję, że zadziała i u Ciebie.

Kto zyska, a kto straci na naszym zdrowiu?

Ponieważ niewielka część świata niestety coraz bardziej zmierza w kierunku świadomego i zrównoważonego życia, staje się jasne, że zbiorowe przejście do optymalnego zdrowia może przynieść korzyści różnym grupom społeczeństwa i odwrotnie, spowodować straty dla innych. Zrozumienie tych korzyści i strat może dać jasny obraz tego, jak nasze samopoczucie wpływa na różne aspekty społeczeństwa i gospodarki.

Po pierwsze, najbardziej oczywistymi beneficjentami naszego zdrowia jesteśmy my, jednostki. Jeśli weźmiemy przykład obywatela Izraela, utrzymanie doskonałego zdrowia może prowadzić do bardziej aktywnego i satysfakcjonującego stylu życia, mniejszych wydatków na leczenie i większej zdolności do pozytywnego wnoszenia wkładu w społeczeństwo.

Kolejnym znaczącym beneficjentem jest sektor rolnictwa ekologicznego. W miarę jak coraz więcej osób prowadzi zdrowszy tryb życia, wzrasta zapotrzebowanie na produkty organiczne wolne od środków chemicznych. Tendencja ta zapewnia znaczący impuls ekonomiczny rolnikom ekologicznym, zajmującym się produkcją żywności w harmonii z naturą. Sprzyja także zdrowszym ekosystemom i poprawia różnorodność biologiczną naszej planety.

Trend w kierunku zdrowszego trybu życia pozytywnie wpływa także na hodowców zwierząt, którzy wybierają metody naturalne i organiczne. Takie podejście oznacza, że zwierzęta mogą rosnąć w środowisku naturalnym, promując w ten sposób lepszy dobrostan zwierząt. Podobnie odnosi korzyści planeta, ponieważ zdrowszy styl życia często pokrywa się z bardziej zrównoważonymi praktykami mającymi na celu ochronę naszej planety.

Co więcej, firmy produkujące produkty lub usługi zorientowane na zdrowie mogą prosperować, zwłaszcza jeśli będą zachęcane przez rząd w postaci zachęt i dotacji. Mogą wprowadzać innowacje, rozwijać się i przyczyniać do tworzenia zdrowszego społeczeństwa, tworząc w ten sposób pętlę pozytywnego sprzężenia zwrotnego.

Z drugiej strony zwrot w kierunku poprawy zdrowia może mieć negatywny wpływ na sektory, które nie są zgodne z tym paradygmatem. Na przykład firmy farmaceutyczne mogą odczuć spadek popytu na niektóre leki, jeśli ludziom uda się zachować zdrowie dzięki środkom zapobiegawczym i zmianom stylu życia.

Również firmy produkujące przetworzoną żywność, takie jak Strauss, Tnuva i Osem, mogą stanąć przed wyzwaniami związanymi ze zmniejszoną konsumpcją swoich produktów. Ludzie mogą wybierać świeżą i ekologiczną żywność zamiast produktów przetworzonych, co będzie miało wpływ na działalność tych firm.

Spadek może również nastąpić w branżach opierających się na niekonwencjonalnych metodach hodowli zwierząt, takich jak gospodarstwa mleczne, kurniki, stawy rybne i zakłady mięsne. Podobnie duże sieci spożywcze, takie jak Shufersal, mogą odnotować spadek sprzedaży, ponieważ klienci będą preferować produkty lokalne i organiczne od produktów produkowanych masowo.

Hodowcy warzyw, liści, korzeni i nasion również mogą odczuć skutki, jeśli ludzie zaczną ograniczać spożycie tych produktów na rzecz diety o wyższej zawartości białka. Co więcej, firmy produkujące substytuty mięsa, takie jak Tivol i Beyond Meat, mogą stanąć w obliczu zmniejszonego popytu, jeśli ludzie wybiorą naturalne źródła białka.

Problem może również dotyczyć pracowników służby zdrowia, firm ubezpieczeniowych i producentów sprzętu medycznego, ponieważ zdrowsze populacje teoretycznie wymagałyby rzadszej interwencji medycznej. Wreszcie, firmy produkujące suplementy mogą zauważyć mniejszy popyt na swoje produkty, ponieważ ludzie uzyskują potrzebne składniki odżywcze bezpośrednio z diety.

7 naturalnych środków działa na mnie

Tani, dostępny i nie wymaga recepty

Te 7 naturalnych środków poprawia życie jak szalone. Wierzę, że się nie zawiedziesz. Są też tanie, dostępne i nie wymagają recepty.

Przyznam, że to jedyne leki, których używam. To wszystko, żadnych innych chemikaliów na mnie i we mnie.

Kiedy wypróbujesz coś na sobie i to zadziała, nie ma potrzeby przeprowadzania badań i tym podobnych. Badania tylko wzmocnią to, co sam widziałeś. Wszystko co tu jest napisane, wypróbowałam na sobie i działa jak szalone, oczywiście nie ma to żadnego innego znaczenia, więc nie traktuj tego jako porady lekarskiej.

Medycyna naturalna różni się od żywności tym, że jest spożywana specjalnie w celu leczenia problemów zdrowotnych, a nie do ogólnego pożywienia. Dowody badawcze potwierdzają to rozróżnienie.

czosnek

jak używać?

Kiedy z wielkim zyskiem korzystam z prawa „Jastrzębia” z przepisów, przekonałem się, że czosnek w niesamowity sposób rozwiązuje dla mnie problemy żołądkowe i ból gardła. Sposób użycia jest bardzo prosty, rozgniatamy ząbek czosnku, po zmiażdżeniu uwalnia się allicyna. Dodaj zmiażdżony ząb do posiłku. Ten. Teraz powinieneś zobaczyć rezultaty, o ile jesz żywność o jakości przeznaczonej dla ludzi. Sprawdź na sobie.

Zaleca się podgrzać czosnek tak, aby był bardziej miękki i łatwiejszy do strawienia oraz aby nie czuć jego zapachu.

Nie radzę tego próbować, ale gdy bolał mnie wyrostek, zjadłam czosnek i ból ustąpił po dwóch dniach.

Czosnek był stosowany w starożytności jako naturalny lek na różne dolegliwości, w tym bóle brzucha, przeziębienia i grypę.

Czosnek ma właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne, które mogą być pomocne w leczeniu tych schorzeń. Popularnym lekarstwem na ból gardła jest mieszanka miodu, zmiażdżonego czosnku i ostrej papryczki chili, spożywana co kilka godzin. Może to złagodzić objawy i usunąć ropę z gardła w ciągu jednego dnia.

Nauka jest naprawdę niewielka, nie panikuj

Czosnek wpływa na bakterie jelitowe, szczególnie te złe, dlatego w połączeniu z dobrą dietą może mieć ogromne znaczenie. Czosnek jest rodzajem leku. Skład bakterii jelitowych jest bezpośrednim skutkiem tego, co jemy i mają one ogromny wpływ na nasze życie.

W badaniach laboratoryjnych czosnek, a zwłaszcza jego substancja czynna, allicyna, wykazały właściwości przeciwdrobnoustrojowe przeciwko różnym bakteriom. Dlaczego „wolność myślenia” jest interesująca? Ponieważ wiele miejsc w przyrodzie zachowuje się tak samo i czasami można zastosować rozwiązania z jednego miejsca i zastosować je w innym. Również grzyby Penicillium, które zwykle występują w glebie i rozkładającym się materiale i wytwarzają penicylinę jako mechanizm obronny przed rozwojem na nich bakterii. Oznacza to, że ludzie wykorzystują ochronne właściwości roślin do leczenia i nie jest to teoria duchowa, właśnie z grzyba pochodzi antybiotyk, który uratował setki milionów.

Niektóre bakterie uznane za wrażliwe na czosnek to:

 • Escherichia coli – E. coli;
 • Staphylococcus aureus;
 • salmonella;
 • Klebsiella pneumoniae;
 • Pseudomonas aeruginosa;
 • Helicobacter pylori.

Lektyny zawarte w czosnku nam pomagają

Toksyny zawarte w czosnku, które chronią go przed szkodnikami, takie jak allicyna, ASA I, ASA II i ajoen, mają wiele potencjalnych korzyści zdrowotnych. Wykazują właściwości antybakteryjne, co oznacza, że mogą pomóc w walce ze szkodliwymi bakteriami, wirusami i grzybami. Między innymi dlatego czosnek jest często stosowany jako domowy lek na drobne dolegliwości. Lektyny czosnkowe mają również właściwości immunomodulujące, które mogą poprawić zdolność układu odpornościowego do zwalczania infekcji i chorób. Niektóre badania sugerują również, że ząbki czosnku mogą mieć właściwości przeciwnowotworowe. Mogą hamować wzrost komórek nowotworowych i promować apoptozę, czyli zaprogramowaną śmierć komórki. Jednakże skutki te zaobserwowano głównie w badaniach laboratoryjnych i na zwierzętach i potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć, w jaki sposób mogą one odnosić się do ludzi. Miło jest zobaczyć, że allicyna jest uwalniana po zmiażdżeniu alliny, to znaczy, gdy zwierzę lub bakteria przeżuwa korzeń, uwalniana jest trucizna. To pięknie pokazuje, że lektyny są rzeczywiście toksynami, których zadaniem jest zapobieganie szkodzeniu roślinie przez szkodniki. W tym przypadku oczywiście zbudowano ją na małych zwierzętach, a nie na ludziach, nic to czasami nam nie pomaga, ale w pszenicy wga, okrutna lektyna pszenicy, zabija nas powoli przez lata.

Lektyny zawarte w pszenicy i roślinach zatruwają nas

Z drugiej strony, chociaż lektyny lub toksyny czosnkowe mogą być korzystne, lektyny z innych roślin mogą czasami być szkodliwe. Niektóre lektyny roślinne mogą oddziaływać negatywnie na organizm człowieka. Na przykład surowe rośliny strączkowe i produkty pełnoziarniste zawierają lektyny, które mogą powodować problemy trawienne, jeśli nie zostaną odpowiednio przygotowane. Lektyna zawarta w czerwonej fasoli, zwana fitohemaglutyniną, może powodować objawy zatrucia pokarmowego, jeśli fasola nie jest odpowiednio ugotowana. Do innych potencjalnie szkodliwych lektyn zaliczają się te występujące w psiankowatych roślinach, takich jak pomidory i ziemniaki, które u osób wrażliwych mogą nasilać stany zapalne. Należy pamiętać, że sposób przygotowania może znacząco wpłynąć na zawartość lektyn w tych produktach, a gotowanie często zmniejsza lub eliminuje potencjalnie szkodliwe skutki.

Miód

Zauważyłam, że miód na rany goi je szybciej niż jod, a także zapobiega kaszlowi. Nie potrzebuję badań, żeby wykazać, że miód ma naturalne właściwości lecznicze. Mimo to badanie przeprowadzone przez Al-Waili i et. wykazało, że miód skutecznie leczy rany i łagodzi objawy kaszlu.

cytrynowy

Choć kwaśny smak cytryny może świadczyć o jej silnym działaniu, nie zaleca się jej regularnego spożywania w dużych ilościach. Według badań przeprowadzonych przez Penniston i wsp. nadmierne spożycie soku z cytryny może przyczyniać się do rozwoju kamieni nerkowych. Zauważyłam, że cytryna jest doskonała na wszelkiego rodzaju zatrucia pokarmowe i problemy żołądkowe, a także na ból gardła. Cytrynę piję tylko wtedy, gdy mam problemy żołądkowe.

Stwierdzono, że sok z cytryny jest skuteczny w leczeniu problemów układu trawiennego. To samo badanie wykazało, że związki bioaktywne zawarte w soku z cytryny mogą pomóc poprawić trawienie i złagodzić problemy żołądkowe. Należy go jednak spożywać z umiarem, aby uniknąć ewentualnych skutków ubocznych.

zimna i gorąca woda

Zimna woda świetnie nadaje się do kąpieli. Prysznic w lodowatej wodzie działa tak samo pobudzająco jak 2 filiżanki kawy z Red Bullem.

Zimna lub lodowata woda jest świetna na napięte mięśnie i różne bóle ciała. Sportowcy biorą kąpiele lodowe po treningu i nie bez powodu.

Jeśli mam zawroty głowy, ponieważ jestem wrażliwy na obracanie się i patrzenie na telefon komórkowy podczas jazdy, prysznic z zimną wodą pomaga.

W naszej ewolucji „prysznice” były zimną wodą, a nie gorącą wodą, jak dzisiaj. Osobiście czuję się tysiąc razy lepiej po zimnym prysznicu niż po gorącym. Zwróć uwagę „po” prysznicu.

Gorąca lub wrząca woda zabija bakterie tak samo jak każda inna substancja chemiczna, z tą różnicą, że nie są one dla nas tak niebezpieczne jak chemikalia. Myję i myję zęby ciepłą wodą i działa to tak samo jak pasta do zębów.

Sól

Doskonała sól na owrzodzenia jamy ustnej i płukanie gardła. Sól stosuję wyłącznie jako lekarstwo i staram się jej nie spożywać regularnie. Sól można również stosować do konserwowania żywności i marynowania.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek doskonale nadaje się do leczenia suchości ust lub innych części ciała, w tym skóry głowy, działa znacznie lepiej niż jakakolwiek inna perfumowana maść. Mój syn miał suchą skórę głowy z płatkami i problem został rozwiązany przez godzinną oliwę z oliwek na głowie.

Zaleca się spożywanie oliwy z oliwek wyłącznie w celach leczniczych, a nie jako dodatek do sałatek. Kiedy wypijesz, powiedzmy 100 gramów oliwy z oliwek, to tak, jakbyś zjadł pół kilograma oliwek. Nie ma to sensu, w zasadzie lepiej unikać takich koncentratów, nasz organizm nie miał kontaktu z koncentratami przez setki tysięcy lat ewolucji, a dopiero przez ostatnie kilka tysięcy lat.

Bakterie jelitowe

Świetny wpływ na zdrowie

Badania pokazują, że bakterie jelitowe mają ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Wiele badań pokazuje, że na bakterie jelitowe wpływa po prostu to, co jemy, a czego nie jemy.

Wolna myśl dla ogromnego zysku

Bakterie jelitowe są jedynie objawem, są czynnikiem pośrednim i prawdopodobnie jednym z nich w odniesieniu do pożywienia, które spożywamy. Tak jak wysoki poziom cukru we krwi jest objawem, a nie problemem, tak problemem jest żywność, która nie jest dla nas dostosowana. Właśnie w ten sposób bakterie jelitowe są produktem spożywanej przez nas żywności, która jest nieodpowiednia dla człowieka. Wiele badań pokazuje, że przeszczep kału pomaga wielu osobom, jednak po pewnym czasie, jeśli nie zmieni się stylu życia, stare problemy wracają. To pokazuje, że żywność, którą jemy, bezpośrednio wpływa na bakterie jelitowe.

Oznacza to, że stosując logikę, wydaje mi się, że to nie bakterie jelitowe powodują choroby, ale żywność, którą jemy, przy czym priorytetem są określone bakterie jelitowe, które prawdopodobnie są jedną z przyczyn problemów.

antybiotyki

Zażywanie antybiotyków szkodzi nam przez wiele lat i powoduje skutki, które pojawiają się późno. Medycyna nie łączy ich z nią, a zwłaszcza z problemami z bakteriami jelitowymi. Trzymaj się z daleka od leków i lekarzy, które nie ratują życia. Z drugiej strony medycyna urazowa (kontuzje, rekonwalescencje itp.), kardiologia, onkologia i operacje chirurgiczne przynoszą korzyści i poprawiają jakość życia.

Czosnek zamiast antybiotyków na problemy żołądkowe?

Czosnek zawiera wiele związków, które, jak się uważa, przyczyniają się do jego korzyści zdrowotnych.

Działanie prebiotyczne Czosnek zawiera rodzaj błonnika zwanego inuliną, a także fruktooligosacharydy. Związki te nie są trawione w górnym odcinku układu pokarmowego, ale gdy dotrą do okrężnicy, ulegają fermentacji przez bakterie jelitowe. Ten proces fermentacji prowadzi do produkcji krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które dostarczają pożywienia komórkom wyściełającym okrężnicę i pomagają w utrzymaniu zdrowej bariery jelitowej. W ten sposób prebiotyki zawarte w czosnku mogą promować wzrost i aktywność pożytecznych bakterii w jelitach.

Działanie przeciwdrobnoustrojowe – czosnek zawiera związki siarki takie jak allicyna, która powstaje podczas siekania lub rozgniatania czosnku. Stwierdzono, że allicyna i inne pokrewne związki wykazują właściwości przeciwdrobnoustrojowe przeciwko różnym mikroorganizmom, w tym bakteriom, wirusom, grzybom i pasożytom. Chociaż związki te mogą działać przeciwko szkodliwym bakteriom w jelitach, potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć specyficzny wpływ na mikroflorę jelitową. Należy również zauważyć, że związki te są stosunkowo niestabilne i mogą zostać dezaktywowane przez warunki panujące w jelitach, dlatego zakres ich działania przeciwdrobnoustrojowego w organizmie nie jest do końca jasny.

Odpowiedź immunologiczna — niektóre badania pokazują, że związki zawarte w czosnku mogą wpływać na układ odpornościowy, co z kolei może wpływać na skład mikrobiomu jelitowego. Mikrobiom jelitowy i układ odpornościowy pozostają ze sobą w złożonym, dwukierunkowym związku, przy czym każdy z nich wpływa na siebie. Stwierdzono, że niektóre związki zawarte w czosnku mają działanie przeciwzapalne i immunomodulujące, które mogą wpływać na mikrobiom jelitowy.

Co więcej, właściwości przeciwdrobnoustrojowe czosnku mogą mieć wpływ na niektóre rodzaje bakterii w jelitach.

Jak każda osoba ma inny charakter i dlaczego?

Wyrównywacz ludzkiej natury

Pomyśl o funkcjach dla ludzi jak o korektorze dźwięku. Każdy rodzi się ze specjalną kombinacją cech, które decydują o tym, kim jest. Każda cecha ma swoją wartość, a równowaga pomiędzy tymi wartościami tworzy naszą osobowość.

Wyobraź sobie, że rodzisz się w wieku od 1 do 10 w którymkolwiek z poniższych kryteriów: Wewnętrzne szczęście 7, Entuzjazm 9, Ciekawość 3, Wewnętrzny spokój 5, Autyzm 3, Towarzyskość 4, Utrata kontroli w sytuacjach ekstremalnych 2. To tylko liczby ilustrujące, jak prawdopodobnie działa natura . Autyzm prawdopodobnie dzieli się na dziesiątki takich liczb, z których niektóre są dobre, a inne mniej. W każdym środowisku różne liczby dają przeżycie. Kiedy moja żona to przeczytała, powiedziała, że nie ma ponczu, ale jest poncz i jak wszystko w wolnej myśli, chcemy na tym zyskać. Puenta jest taka, że etykietowanie kogoś jako 1 lub 0 jest problematyczne i tak naprawdę nie istnieją tylko złe cechy, takie jak autyzm.

Autyzm nie jest pojedynczą charakterystyczną liczbą

Autyzm można również postrzegać jako cechę wyrównującą, która reprezentuje różnicę w równowadze cech poznawczych, społecznych i emocjonalnych. Należy zauważyć, że autyzm jest zaburzeniem ze spektrum, co oznacza, że osoby z ASD mają szeroki zakres nasilenia i objawów. Jednakże analogia z korektorem sugeruje, że każdy ma pewien stopień cech związanych z autyzmem, choć w różnym stopniu.

Podobnie inne cechy, takie jak agresja czy porywczy temperament, można postrzegać przez pryzmat analogii do korektora. Każda osoba ma pewien poziom tych cech, które mogą być pomocne lub szkodliwe, w zależności od jej siły i kontekstu. Na przykład umiarkowany poziom agresji może być przydatny w środowisku konkurencyjnym, ale może prowadzić do konfliktów interpersonalnych o nadmiernym wyrazistości.

W ten sposób przyroda dostosowuje człowieka do środowiska

Jeśli ktoś rodzi się ze zbyt dużym instynktem agresywnym, może być mordercą, jeśli ktoś rodzi się ze zbyt dużym instynktem seksualnym, może być gwałcicielem.

Sposób, w jaki natura dostosowuje człowieka do zmieniającego się środowiska, opiera się właśnie na idei wyrównywacza. Nie da się dokładnie wiedzieć, jak skierować go tak, aby pasował do środowiska, dlatego każdy rodzi się z innymi liczbami.

Porównanie z wrażliwością na gluten to kolejny sposób zilustrowania tej koncepcji. Wiele osób może spożywać gluten bez zauważalnych skutków ubocznych, podczas gdy u innych występuje różny poziom wrażliwości, a u niewielkiego odsetka występują poważne objawy z powodu chorób takich jak celiakia.

patrz sześć-sześć

Okulary to kwestia genetyczna lub środowiskowa

Podobnie jak w przypadku innych rzeczy, które widzieliśmy, geny pomagają, gdy działamy wbrew temu, do czego jesteśmy uwarunkowani. Nie jesteśmy stworzeni do ciągłego przyglądania się sprawom z bliska. Polowaliśmy, podróżowaliśmy, budowaliśmy i walczyliśmy, a ludzie widzieli to wszystko z daleka. Przebywanie przed ekranem przez 8 godzin dziennie to coś nowego dla oka, dlatego inwestowanie w firmy produkujące okulary i soczewki jest rozsądne.

Okulary to irytująca rakieta

Zacząłem nosić okulary do widzenia długoterminowego w wieku 42 lat. W wieku 43 lat przeszedłem operację laserowego usunięcia okularów, co było niesamowitym sukcesem. Nie tylko jeśli chodzi o wygląd, ale też wpływ na pole widzenia, może dlatego, że zacząłem nosić okulary w wieku 42 lat. Ale żeby to rozwiązać i zrozumieć, musiałem wykazać się swobodą myślenia.

nie chcę okularów

Należy robić jak najwięcej tego, co robili kiedyś, patrzeć dużo na odległą i zieloną przyrodę, a mniej na ekrany. Bezpłatna dieta jest naprawdę ważna dla zdrowego wzroku, dlatego istnieje wiele chorób wzroku, które wynikają z braku witamin i minerałów, i w drodze odwrócenia Free Illustration stwierdza, że witaminy i minerały są tak samo ważne dla dobrego wzroku, jak naturalne widzenie, który patrzy na naturę.

Czy okulary do czytania zapobiegają pogorszeniu widzenia do bliży?

Oto pytanie, które jest jednym z narzędzi wolnego myślenia , które pomaga nam dążyć do swobodnego myślenia.

Kiedy nosisz okulary dla krótkowidzów, soczewki w okularach zaginają światło, aby skupić je na siatkówce, nawet jeśli oko nie skupia prawidłowo. Oznacza to, że mięśnie zbieżne i rzęskowe nie muszą się tak bardzo kurczyć, aby skupić się na bliskich obiektach. Może to pomóc zmniejszyć zmęczenie i zmęczenie oczu.

Noszenie okularów może pomóc spowolnić postęp krótkowzroczności u dzieci. Badanie opublikowane w czasopiśmie Ophtalmology wykazało, że u dzieci noszących okulary ryzyko pogorszenia się krótkowzroczności w ciągu dwóch lat było mniejsze w porównaniu z dziećmi, które nie nosiły okularów.

Autorzy badania uważają, że noszenie okularów może pomóc spowolnić postęp krótkowzroczności, skracając czas, jaki dzieci spędzają na skupianiu się na bliskich obiektach. Kiedy dzieci skupiają uwagę na bliskich obiektach, ich oczy muszą pracować ciężej, aby zagiąć światło i skupić je na siatkówce. Może to wywierać nacisk na oczy i przyczyniać się do postępu krótkowzroczności.

Rewolucja w służbie zdrowia

System opieki zdrowotnej dzisiaj

Nowoczesny system medyczny charakteryzuje się doskonałością w medycynie ratunkowej i ratującej życie, takiej jak leczenie urazów, okulistyka i audiologia. Na przykład postęp w chirurgii urazowej i zespołach szybkiego reagowania znacznie poprawił wskaźniki przeżycia krytycznie chorych pacjentów.

Istnieją jednak pewne braki w obecnym systemie opieki zdrowotnej. Jednym z takich problemów jest rozdźwięk pomiędzy prywatnym i publicznym sektorem opieki zdrowotnej. Ten brak komunikacji i współpracy może prowadzić do fragmentarycznego leczenia, co widać, gdy pacjent przenosi się od lekarza prywatnego do szpitala publicznego w celu leczenia, a jego dokumentacja medyczna nie jest udostępniana na czas.

W niektórych przypadkach system medyczny może nie wykorzystywać w wystarczającym stopniu danych związanych z pacjentami, rekonwalescencją i innymi istotnymi aspektami. Na przykład podmioty świadczące opiekę zdrowotną mogą nie mieć dostępu do centralnej bazy danych umożliwiającej przegląd historii medycznej pacjenta, co może skutkować podejmowaniem nieświadomych decyzji i mniej skutecznym leczeniem.

Obecny system medyczny również ma tendencję do priorytetowego traktowania leczenia farmakologicznego różnych schorzeń. Na przykład pacjentom z przewlekłym bólem można przepisać opioidy zamiast szukać alternatywnych metod leczenia, takich jak fizjoterapia lub zmiana stylu życia, które mogą zapewnić długoterminową ulgę i poprawić jakość życia.

Co więcej, system opieki zdrowotnej przedkłada długowieczność nad jakość życia. Na przykład pacjentom w terminalnej fazie choroby nowotworowej można zastosować agresywne metody leczenia, takie jak chemioterapia, przedłużając ich życie, ale niekoniecznie poprawiając ich samopoczucie i komfort w pozostałym czasie.

Wreszcie system opieki zdrowotnej jest rozproszony i zdecentralizowany, a różni świadczeniodawcy i instytucje działają niezależnie. Może to utrudniać pacjentom poruszanie się po środowisku opieki zdrowotnej i otrzymywanie skoordynowanej opieki. Na przykład pacjent może wymagać wizyty u wielu specjalistów w związku z jednym problemem, co prowadzi do chaotycznego i czasochłonnego doświadczenia.

Leczyć problem, a nie objaw

Ważną zasadą przewodnią jest to, że większość problemów zdrowotnych ma swoje źródło w złym zachowaniu, a nie w genach czy problemach fizycznych. Oznacza to, że większość organizmu wie, jak sobie poradzić bez interwencji medycznej, a jedynie poprzez zmianę diety, aktywności i środowiska. Oczywiście zdarzają się problemy wymagające interwencji lekarskiej, gdyż szkody są już nieodwracalne.

Środek, który mogę ulepszyć

Ogólnie rzecz biorąc, zanim zaczniesz, potrzebujesz indeksu, który mogę poprawić i wiedzieć, że się poprawiłem, w przeciwnym razie mogę cię blefować. Dobrym wskaźnikiem wyjściowym, który również bardzo łatwo wyliczyć na podstawie próby, jest sprawdzenie BMI mieszkańców przez samych mieszkańców i ich zgłoszenie do wniosku Ministra Zdrowia, oczywiście w zamian za jakąś zachętę. Następnie znajduje się wskaźnik wzrostu, masy ciała i wieku reprezentujący populację.

Wrzuć olej, mąkę, cukier jak najdalej

Skoro już mamy wskaźnik stanu zdrowia mieszkańców, który na początku jest bardzo podstawowy, skupiłbym się na tym, co najbardziej poprawi zdrowie mieszkańców, czyli na ich diecie. Pierwszą rzeczą jest ograniczenie spożycia produktów naftowych, mąki pszennej i cukru – w skrócie „SHA”. Nie jest to łatwe zadanie, gdy SHA stanowią główne pożywienie dużej części populacji.

Zacząłbym od ulgi podatkowej dla osób z normalnym wskaźnikiem BMI i wyjaśniłbym, jak się do niej dostać.

Jednocześnie na produktach niedostosowanych dodano czerwone etykiety ostrzegawcze.

Podwyżka podatku na produkty nieskorygowane oraz zachęta do wypieku chleba na zakwasie i przetworów z mleka koziego.

W pierwszym etapie, gdy nikt mi nie ufa, będzie to miało dobry wpływ na BMI populacji.

Koszt leków na osobę w Izraelu

Aby wiedzieć, jak sytuacja wygląda w Ministerstwie Zdrowia, chciałbym wiedzieć, ile każdy mieszkaniec Izraela wydaje dziś na zdrowie publiczne, prywatne i różne urządzenia zdrowotne.

Moim celem jest tak naprawdę obniżenie kosztów opieki zdrowotnej każdego człowieka, a jednocześnie podniesienie jego poziomu zdrowia.

Lekarze rozumieją odżywianie

Aby leczyć problemy, a nie objawy, wszyscy lekarze muszą znać zasady prawidłowego odżywiania i ruchu, a dopiero potem oferować inwazyjne leczenie i leki. Jest to medycyna prewencyjna, kładąca nacisk na zapobieganie chorobom, a nie na ich leczenie. Zapobieganie chorobom jest możliwe poprzez prawidłowe odżywianie i prawidłowy ruch, który został zakłócony przez modernizację. Moim zdaniem nie ma i nie będzie leków, które zastąpią powyższe.

Ulga VAT dla restauracji, która nie zawiera oleju, cukru i mąki pszennej

Zapewnienie firmom zachęt i zainteresowania pomaganiem ludziom w dbaniu o zdrowie, na przykład obniżenie podatku dochodowego o 1% w restauracjach, w których nie ma oleju, cukru i mąki pszennej.

standardy żywności

Wdrożyć regulacje i egzekwowanie norm żywnościowych i innych kwestii wpływających na nasze zdrowie.

Eskalacja, przed lekarzem porozmawiaj z doradcą medycznym

Lekarze są bardzo zajęci i zazwyczaj można przefiltrować z nimi kontakt, tak samo jak w przypadku obsługi klienta, dotarcie do kierownika wymaga czasu. Najpierw ogólna konsultacja z „ekspertem ds. zdrowia”, który nie musi być lekarzem, on rozumie, jak przebiega ten proces i czasami da się go rozwiązać bez lekarza. Możesz dokładnie określić, czego potrzebuje lekarz, a co wymaga badań lub po prostu odpoczynku.

Monitorowanie pracy lekarzy

Kwartalny monitoring pracy lekarzy według wskaźników stanu zdrowia leczących się osób. Każde leczenie będzie zgłaszane Ministerstwu Zdrowia w celu uzyskania wskaźników dotyczących skuteczności leczenia pacjenta. Pacjenci będą oczywiście zgłaszać poprawę lub pogorszenie odpowiedniego samopoczucia.

aktywować rynek prywatny do testów

Aby w jak największym stopniu wykorzystać prywatny rynek badań, zdjęć, rezonansu magnetycznego i tym podobnych.

Wniosek Ministra Zdrowia

Pełna cyfryzacja całego systemu opieki zdrowotnej. Jeden system, z którego będą korzystać wszystkie szpitale w kraju.

Badania i zalecenia dla całej populacji raz w roku

zbadać niedobory minerałów i witamin na poziomie ogólnoustrojowym i trwałym dla całej populacji. Kiedy raz w roku badana będzie cała populacja, będziemy mogli dowiedzieć się, co działa, a co wymaga poprawy.

Uporządkowana lista zakupów do prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Konieczne jest uporządkowanie ubezpieczeń zdrowotnych i wprowadzenie regulacji, które utrudnią zakładom dotarcie do ubezpieczonych.

Dlaczego większość lekarzy nie czuje się lepiej?

Bez informacji zwrotnej nie ma poprawy, to znana zasada w treningu. Oczywiście głównym problemem jest to, że lekarze nie rozumieją odżywiania, a odżywianie ma największy wpływ na nasze zdrowie, tak, to śmieszne. Ale poza tym – w służbie zdrowia, w Izraelu i na świecie, nie ma monitoringu stanu pacjentów, przez co lekarze nie mają możliwości uzyskania informacji zwrotnej. Większość lekarzy po pewnym etapie nie ma nauczyciela, który poinstruowałby ich, jak iść dalej. Dlatego większość lekarzy po kilku latach osiąga swoje maksymalne możliwości i tam utknie, potem następuje pogorszenie spowodowane ścieraniem. Tak pokazują badania na ten temat.

Dave Davis jest znany ze swoich badań nad wpływem ustawicznej edukacji medycznej (CME). W badaniu zatytułowanym „Wpływ formalnej ustawicznej edukacji medycznej: czy konferencje, warsztaty, obchody i inne tradycyjne działania związane z kształceniem ustawicznym zmieniają zachowanie lekarzy lub wyniki opieki medycznej?” (JAMA, 1999) Davis i współpracownicy przeprowadzili systematyczny przegląd efektywność działań CME.

Stwierdzono, że interaktywne warsztaty są skuteczne w porównaniu z tradycyjnymi wykładami i konferencjami, które w niczym nie przyczyniły się do poprawy jakości obsługi lekarza. Ponadto programy CME skupiające się na wynikach i obejmujące działania zorientowane na praktykę z większym prawdopodobieństwem doprowadziły do poprawy opieki nad pacjentem.

I te wyniki nie są zaskakujące. Na wykładzie nie ma informacji zwrotnej, a w interakcji – jest. Nie nauczysz się grać w golfa, oglądając golfa na YouTube.

Z badania wynika, że wykłady i seminaria dla lekarzy nie mają wpływu na jakość leczenia pacjentów. Należy położyć nacisk na projektowanie interaktywnych, zorientowanych na praktykę programów, aby zmaksymalizować ich wpływ na pracę lekarza i stan pacjentów.

Jestem pewien, że tylko 5%-10% lekarzy stale się doskonali i szuka nowych metod.

Nie ufaj Ministerstwu Zdrowia ani lekarzom, jeśli nie sprawdzisz także innych źródeł i nie zbadasz ich, kierując się wolnym myśleniem i uświadomiwszy sobie, że to, co Ci mówią, jest prawdą. Ministerstwo Zdrowia i lekarze od lat nie mówią nic nowego, co świadczy o tym, że Ministerstwo Zdrowia nie działa, albo boi się działać, albo w najgorszym przypadku nie wie, jak funkcjonować.

Próba kupy

Najlepszym testem na sprawdzenie, czy odżywiasz się prawidłowo, jest stan kupy. Co prawda nie jest miło o tym mówić i nigdzie tego nie znajdziesz, ale to najdokładniejszy test na świecie, więc staram się i piszę o nim pomimo nieprzyjemności. Kupkę należy robić raz dziennie lub co dwa dni, powinna ona być stosunkowo twarda, długa i jednolita, a nie miękka. Prawie bez gazu w ciągu dnia. Właściwy sposób to uklęknąć, jak to robili starożytni. Wydarzenie musi zostać ukończone w ciągu maksymalnie 30 sekund. Każda inna forma jest decydująca, nie jest ona dla nas naturalna i może powodować problemy. Film objaśniający pozycję klęczącą i badania na ten temat .

Jeśli tak nie jest w Twoim przypadku, prawdopodobnie nie odżywiasz się prawidłowo. I prawdopodobnie nie jest to problem genetyczny ani bakteryjny. Przeczytaj o darmowej diecie , zastosuj, a następnie wykonaj test kupy. Od momentu wejścia jedzenia do wyjścia zajmuje to od 24 do 48 godzin, a czasami dłużej.

Czy suplementy diety wpływają na mnie?

Organizmy żywe dążą do homeostazy, czyli utrzymywania określonych parametrów w wąskim zakresie. Na przykład zwierzęta ciepłokrwiste muszą utrzymywać temperaturę wewnętrzną w wąskim zakresie, aby prawidłowo funkcjonować. Próby leczenia depresji poprzez zakłócanie zdolności synaps nerwowych do usuwania serotoniny, wierząc, że jest to spowodowane niskim poziomem serotoniny, mogą prowadzić do adaptacji nerwowej i powstania długotrwałego uzależnienia od leków, takich jak SSRI. Zmiany te mogą pogorszyć depresję przez długi czas po zaprzestaniu leczenia.

Interakcje żywieniowe mogą być również niezwykle złożone. Dodanie kolejnego składnika odżywczego, którego Twoim zdaniem potrzebujesz, czy to w postaci tabletek, czy ukierunkowanego spożycia, może czasami powodować dodatkowe problemy. Na przykład próba skorygowania stresu oksydacyjnego poprzez przyjmowanie przeciwutleniaczy, takich jak witamina E i beta-karoten, może wydawać się dobrym pomysłem, ale badania kliniczne wykazały, że podawanie ich palaczom daje słabe rezultaty. Te przeciwutleniacze nie zmniejszają ryzyka raka płuc ani zgonów, a mogą nawet nieznacznie je zwiększać. Może to wynikać z tego, że utlenianie jest niezbędnym procesem, którym organizm kieruje wieloma procesami, w tym naprawą tkanek. W innych badaniach wykazano, że przyjmowanie dużych dawek witaminy C w celu zakłócenia tego procesu zapobiega regeneracji i wzrostowi mięśni po wysiłku fizycznym.

Nawet źródła składników odżywczych w żywności mogą być problematyczne. Kilka lat temu spotkałam mężczyznę, który cierpiał na drętwienie, trudności w chodzeniu, zapominanie i drżenie, a wszystkie te objawy były poważnymi objawami neurologicznymi. Jego neurolodzy byli zdezorientowani, a objawy gwałtownie się pogorszyły. Rozważano już inwazyjne leczenie, ale potem odkrył problem – codziennie spożywał orzechy brazylijskie jako źródło selenu, którego jego zdaniem brakowało w jego diecie. W zwykłej rozmowie okazało się, że prawdopodobną przyczyną była toksyczność selenu. Kiedy przestał je jeść, objawy ustąpiły, a on całkowicie wyzdrowiał.

Próba ręcznego złożenia złożonego zestawu współdziałających komponentów może czasami mieć katastrofalne skutki. Na szczęście jest mało prawdopodobne, abyśmy musieli precyzyjnie określać swoje potrzeby żywieniowe. Gdybyśmy musieli używać kory przedczołowej do tego, aby nasze ciała pracowały, prawdopodobnie nie dotarlibyśmy tak daleko. Czasami potrzebne są leki i suplementy diety! Jednakże, jeśli nie doszło do urazu, infekcji lub nietypowego wyczerpania składników odżywczych, organizm prawdopodobnie poradzi sobie z pewnymi wahaniami środowiska. I odwrotnie, jeśli masz problem zdrowotny, który sam nie rozwiązuje się, możesz cierpieć na chroniczny uraz, infekcję lub inny stan wyczerpujący składniki odżywcze. W tym scenariuszu zidentyfikowanie podstawowego problemu będzie skuteczniejsze niż zakładanie, że jesteś zepsuty.

poprawa funkcji

 • Szyja – codziennie aktywuj szyję we wszystkich kierunkach, zwłaszcza w górę, ponieważ jest to kierunek odwrotny do patrzenia na komputer.
 • Kolana – japońskie siedzenie i przechylanie ciała na obie strony.
 • Głos – rozwój głosu to kwestia treningu, a nie genów. Zaleca się przeczytanie tej książki . Aby mówić poprawnie i wyraźnie, a także, oczywiście, poprawnie śpiewać, wymagane jest szkolenie. Znaczenie jest oczywiście w przemówieniu. Wywiad na temat prawidłowego używania głosu .
 • działanie.
 • Organizuj i sprzątaj wokół siebie, w domu lub gdziekolwiek jesteś. Czystość i porządek wpływają na Ciebie i Twoje myślenie!
 • Problemy ze stawami najczęściej wynikają z niewłaściwej diety, nieprawidłowego chodzenia, stania czy biegania (wkładki itp. nie rozwiązują problemu, a jedynie przenoszą go na inny staw). Codziennie ćwicz wszystkie stawy ciała. dowolną metodą.
 • Istnieje wiele rodzajów cholesterolu. Określenia „wysoki cholesterol” lub „niski” niewiele znaczą i nie przewidują zawału serca.
 • Prawidłowe radzenie sobie z wirusem koronowym (ważne dla następnej transakcji).